iv> Zagłoba swatem (reż.Jan Warenycia)

Robertus
2009-05-30 17:03

"Krzyżacy" (1998)
Autor: Henryk Sienkiewicz
Reżyseria: Jan Warenycia
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Tadeusz Grabowski (kmotr Gawrot), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Jacek Braciak (Mikołaj z Długolasu)

odc. 2
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Janusz Kłosiński (Mikołaj z Długolasu senior), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Jacek Braciak (Mikołaj z Długolasu), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna)

odc. 3
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Budyta (Kuno von Lichtenstein), Jacek Braciak (Ciaruszek), Krzysztof Chamiec (król Władysław Jagiełło), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Krzysztof Kumor (kasztelan Jan Tęczyński), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka)

odc. 4
Obsada: Krzysztof Gosztyla (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Tomasz Budyta (Kuno von Lichtenstein)

odc. 5
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Eugeniusz Robaczewski (Zych ze Zgorzelic)

odc. 6
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Eugeniusz Robaczewski (Zych ze Zgorzelic), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca)

odc. 7
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Eugeniusz Robaczewski (Zych ze Zgorzelic)

odc. 8

odc. 9
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Zbigniew Konopka (Hlawa), Włodzimierz Press (Sanderus), Janusz Bukowski (Jędrek z Kropiwnicy)

odc. 10
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Janusz Bukowski (Jędrek z Kropiwnicy), Włodzimierz Press (Sanderus), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), (brat Rotgier), Piotr Loretz (Zyndram z Maszkowic)

odc. 11
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Zbigniew Konopka (Hlava), Marek Bargiełowski (Zygfryd de Loewe), Krzysztof Kumor (książę Janusz Mazowiecki), Wojciech Wysocki (Hugo Danveld), (de Forcy)

odc. 12
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Magdalena Celówna (służka zakonna), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca)

odc. 13
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Magdalena Celówna (służka zakonna), Mirosław Konarowski (pątnik), Sylwester Maciejewski (Tolima)

odc. 14
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Cezary Kwieciński (pachołek krzyżacki), Wojciech Wysocki (Hugo Danveld)

odc. 15
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Marek Bargiełowski (Zygfryd de Loewe), (brat Rotgier), Krzysztof Kumor (książę Janusz Mazowiecki), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche)

odc. 16
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Krzysztof Kumor (książę Janusz Mazowiecki), Zbigniew Konopka (Hlava), Marek Bargiełowski (Zygfryd de Loewe), Cezary Kwieciński (pachołek krzyżacki), (brat Rotgier)

odc. 17
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Zbigniew Konopka (Hlava), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Jacek Braciak (sługa Maćka), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna)

odc. 18
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Jacek Braciak (sługa Maćka)

odc. 19
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Marzena Trybała (księżna Aleksandra), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Zbigniew Konopka (Hlava), Sylwester Maciejewski (Tolima)

odc. 20
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Kazimierz Wysota (Skirwoiłło)

odc. 21
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Zbigniew Konopka (Hlava), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Kazimierz Wysota (Skirwoiłło), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Włodzimierz Press (Sanderus)

odc. 22
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Włodzimierz Press (Sanderus), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna)

odc. 23
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Magdalena Celówna (służka zakonna), Zbigniew Konopka (Hlava), Tomasz Marzecki (Arnold von Baden), (Wolfgang von Baden)

odc. 24
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna), (ksiądz Kaleb), Sylwester Maciejewski (Tolima), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna)

odc. 25
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Janusz Zakrzeński (Wielki Mistrz Konrad von Jungingen)

odc. 26
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Janusz Zakrzeński (Wielki Mistrz Konrad von Jungingen), Piotr Loretz (Zyndram z Maszkowic), (Wielki Komtur Wilhelm von Helfenstein), Arkadiusz Bazak (komtur krzyżacki), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava)

odc. 27
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Sylwester Maciejewski (Tolima)

odc. 28
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Marek Frąckowiak (wielmoża w namiocie Powały), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Włodzimierz Press (Sanderus), (proboszcz kłobucki)

odc. 29
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Krzysztof Chamiec (król Władysław Jagiełło), Piotr Loretz (Zyndram z Maszkowic), Adam Bauman (Wielki Książę Witold), Marek Frąckowiak (wielmoża), (Hanko Ostojczyk), Krzysztof Wakuliński (Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen), Stanisław Brejdygant (Werner von Tettingen)

odc. 30ost.
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Adam Bauman (Wielki Książę Witold), Krzysztof Chamiec (król Władysław Jagiełło), Krzysztof Wakuliński (Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Tomasz Budyta (Kuno von Lichtenstein), Zbigniew Konopka (Hlava), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Stanisław Brejdygant (Werner von Tettingen), oraz: Tadeusz Borowski, Tadeusz Grabowski, Jacek Jarosz, Andrzej Tomecki

tquest
2012-04-11 07:04

download (link dostępny po zalogowaniu)

Wersja z 1998r.

bartek3
2012-11-19 10:09

download (link dostępny po zalogowaniu)

Arsenic
2014-10-12 13:59

Czy odcinek ósmy jest załączony do słuchowiska? Pozdrowienia.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: