ation:none">"Adieu, czyli przypadki księdza Grosera [1]" - Jan Grzegorczyk
  • STT
    "Akwarium" - Bartosz Wieczorek
  • STT
    "Ale głach" - Marek Groński
  • TPR
    "Amfilada" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Anioł Auschwitz" - Jerzy Fąfara
  • POW
    "Anna Karenina" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Anna z nabrzeża" - Seweryn Goszczyński
  • TPR
    "Apaszka" - Piotr Cieński
  • TPR
    "Apokryf" - Andrzej Piszczatowski
  • TPR
    "Autoportret z aniołem" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Babcine sieroty" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Balkon" - Jean Genet
  • TPR
    "Ballada o wzgardliwym wisielcu" - Stanisław Rembek
  • TPR
    "Bar na Paterhornie" - Roland Topor
  • TPR
    "Biedna wielka kobieta" - George Sand
  • TPR
    "Bieg na nieznanym dystansie" - Henryk Bardijewski
  • DTW
    "Biografia" - Samuel Nathaniel Behrman
  • TPR
    "Blizny wolności" - Jacek Ryś
  • TPR
    "Bolero" - Andrzej Mularczyk
  • STT
    "Bransoletka" - Wojciech Dróżdż
  • TPR
    "Bruderszaft z Belzebubem" - Maciej Rybiński
  • TPR
    "Brukliński seans" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Brunon Kartuz - W stronę ciszy" - Tomasz Klibengajtis
  • TPR
    "Cezar i człowiek" - Adolf Nowaczyński
  • TPR
    "Cicho, szeptem i na ucho" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Ciemności kryją ziemię (1981)" - Jerzy Andrzejewski
  • TPR
    "Ciotka na wydaniu" - Józef Bliziński
  • PTW
    "Cmentarze (2009)" - Marek Hłasko
  • DTW
    "Co nie jest snem" - Eustachy Rylski
  • TPR
    "Coś za coś" - Witold Zalewski
  • DTW
    "Cyrano de Bergerac" - Edmond de Rostand
  • RDZ
    "Cyrk Marinelli" - Jan Warenycia
  • DTW
    "Czarna maska" - Gerhert Hauptmann
  • TPR
    "Czarny mnich" - Antoni Czechow
  • TPR
    "Czas Witosa. Od drwala do emigranta" - Andrzej Sowa i Krzysztof Szwed
  • STT
    "Czeski uśmiech retro" - Karol Capek
  • TPR
    "Czuwanie" - Andrzej Piszczatowski
  • WZS
    "Depozyt" - Władysław Zawistowski
  • WZS
    "Diabelski młyn" - Krzysztof Choiński
  • DTW
    "Długi obiad świąteczny" - Thorton Wilder
  • TPR
    "Duchy Konstytucji. Impresja historyczna" - Andrzej Sowa, Krzysztof Szwed
  • WZS
    "Dwa dni z aniołem" - Marek Nowakowski
  • TPR
    "Dwie wieże" - John Ronald Reuel Tolkien
  • STT
    "Dziecko" - Witold Wirpsza
  • POE
    "Dziennik uwodziciela czyli Salto Morale" - Soren Kierkegaard
  • TPR
    "Dzień oszusta" - Ireneusz Iredyński
  • TPR
    "Dziwna historia" - Bolesław Prus
  • TPR
    "Elita i Był sobie mędrzec" - Henryk Bardijewski
  • RDZ
    "Erigeron" - Agnieszka Tyszka
  • STT
    "Fabryka muchołapek" - Andrzej Bart
  • TPR
    "Faust" - Johann Wolfgang Goethe
  • TPR
    "Faustyn" - Henryk Bardijewski
  • POW
    "Ferdydurke" - Witold Gombrowicz
  • TPR
    "Fortynbras się upił" - Janusz Głowacki
  • TPR
    "Gawarit Maskwa" - Daniel Markowicz
  • STT
    "Gdy ośmielamy się umierać" - Krzysztof Zaleski
  • WZS
    "Gdy wieczorne biją dzwony" - Marek Nowakowski
  • TZO
    "Geniusz z Kimberley" - Jonathan Trench
  • TPR
    "Gra w kopciuszka" - Paul-Eerik Rummo
  • TPR
    "Gracze" - Mikołaj Gogol
  • WZS
    "Gracze" - Włodzimierz Bolecki
  • STT
    "Grafoman" - Marek Ławrynowicz
  • TPR
    "Grzybobranie" - Marek Nowakowski
  • TPR
    "Honolulu" - Marek Nowakowski
  • DTW
    "Irydion" - Zygmunt Krasiński
  • DTW
    "Jakub Jasiński czyli Dwie Polski" - Adam Mickiewicz
  • CZP
    "Jan Kasprowicz - Otom ja przyszedł..." - Bogumiła Prządka
  • TPR
    "Jedenaście" - Marcin Świetlicki
  • TPR
    "Jedno słowo kochającej kobiety" - Kornel Makuszyński
  • PTW
    "Jedwab" - Alessandro Baricco
  • TPR
    "Kapcie" - Maria Jankowska
  • INN
    "Kariera Afa Omegi" - Julian Tuwim i Marian Hemar
  • RDZ
    "Kasia i krokodyl" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Kasia z Heilbronnu" - Heinrich von Kleist
  • POW
    "Każdy żyje jak umie, czyli skąd się wzięli 'Sami swoi'" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Kłopotliwa prawda" - Dobrosława Bałazy
  • STT
    "Kolacja na cztery ręce" - Paul Barz
  • TPR
    "Komisja" - Wojciech Albiński
  • TPR
    "Krew z krwi" - Jan Warenycia
  • INN
    "Król Lear Superprodukcja" - FONOPOLIS
  • PTW
    "Król życia" - Jan Parandowski
  • DTW
    "Krótka sztuka o zdradzie" - Aleksander Irwanes
  • POW
    "Krzyżacy (1998)" - Henryk Sienkiewicz
  • PTW
    "Księżyc i miedziak" - William Somerset Maugham
  • STT
    "Kto wyprowadzi psa" - Zbigniew Jerzyna
  • POW
    "Kubuś Fatalista i jego pan" - Denis Diderot
  • TPR
    "Kwiaty polskie" - Julian Tuwim
  • TPR
    "Lala, czyli pierwsza miłość" - Sándor Márai
  • TPR
    "Largo Desolato" - Vaclav Havel
  • TPR
    "Lotne związki" - Piotr M. Cieński
  • TPR
    "Lżejszy od powietrza" - Zbigniew Wojnarowski
  • DTW
    "Łaźnia" - Włodzimierz Majakowski
  • PTW
    "Madame" - Antoni Libera
  • TPR
    "Majowe nadzieje" - Andrzej Sowa
  • TPR
    "Małe kraje... jak małe muzea" - Bohdan Zadura
  • DTW
    "Maria Stuart" - Fryderyk Schiller
  • POW
    "Martin Eden (2000)" - Jack London
  • DTW
    "Matka" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • TPR
    "Matka odchodzi" - Tadeusz Różewicz
  • WZS
    "Mazepa" - Juliusz Słowacki
  • STT
    "Melodramat" - Jerzy Górzański
  • WZS
    "Mewa" - Boris Akunin
  • TPR
    "Miecz obosieczny" - Jerzy Zawieyski
  • TPR
    "Miles - czyli żołnierz" - Tadeusz Kijański
  • TPR
    "Millenium" - Krzysztof Sielicki
  • PTW
    "Miłość korepetytora" - Jacek Dehnel
  • DTW
    "Miłość na Krymie" - Sławomir Mrożek
  • TPR
    "Minione czasy" - Michał Sałtykow-Szczedrin
  • POW
    "Mistrz i Małgorzata (2002)" - Michaił Bułhakow
  • TZO
    "Morderstwo w hotelu Santa Caterina" - Ireneusz Iredyński (Umberto Pesco)
  • POW
    "Motel w pół drogi" - Adam Bauman
  • WZS
    "Mowa na wszelki wypadek" - Henryk Bardijewski
  • PTW
    "Msza za miasto Arras" - Andrzej Szczypiorski
  • TPR
    "Myszy i ludzie" - John Steinbeck
  • TPR
    "Na marne" - Henryk Sienkiewicz
  • TPR
    "Na wysokość łun" - Wacław Tkaczuk
  • TPR
    "Narzeczona poleciała do nieba" - Jerzy Górzański
  • PTW
    "Nazista i fryzjer" - Edgar Hilsenrath
  • TZO
    "New York Stories" - Miłogost Reczek
  • TPR
    "Nie licz na sny" - Bohdan Zadura
  • TPR
    "Nie-Boska komedia (2009)" - Zygmunt Krasiński
  • TPR
    "Niebezpieczne związki" - Pierre-Antoine Choderlos de Laclos
  • WZS
    "Niebieskie migdały" - Liliana Bardijewska
  • TPR
    "Nieprzyjaciel" - Julien Green
  • TPR
    "Niezwykłe przygody Gabriela Gale’a" - Gilbert Keith Chesterton
  • TPR
    "Noc Walpurgii albo kroki komandora" - Wieniedykt Jerofiejew
  • TPR
    "Obłomow" - Iwan Gonczarow
  • WZS
    "Od czegoś trzeba zacząć" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Odludki i poeta" - Aleksander Fredro
  • WZS
    "Ogniwo" - Witold Zalewski
  • DTW
    "Ogród pana Nietschke" - Kornel Filipowicz
  • TPR
    "Ojciec Stanisław od Jezusa i Maryi. Opowieść o błogosławionym Stanisławie Papczyńskim" - Marcin Witan
  • TPR
    "Onufry Przedziałek" - Stanisław Dobrzański
  • TPR
    "Operetka (2004)" - Witold Gombrowicz
  • WZS
    "Oratorium na Boże Narodzenie" - Göran Tunström
  • TPR
    "Ostatni z wielkich" - Francis Scott Fitzgerald
  • WZS
    "Ostatnia córka Stradivariego" - Jan Mojca
  • TPR
    "Ostatnia misja porucznika Lance'a" - Wojciech Albiński
  • STT
    "Owacja na stojąco" - Andrzej Bart
  • PTW
    "Pałeczka czyli każdemu to, na czym mu mniej zależy" - Adolf Rudnicki
  • WZS
    "Pamiątka rodzinna" - Włodzimierz Diaczenko
  • RDZ
    "Pan słuchawkowy" - Artur Daniel Liskowacki
  • TPR
    "Pan Zdzich promuje pyzlankę" - Jarosław Abramow-Newerly
  • PTW
    "Pani Bovary" - Gustaw Flaubert
  • PTW
    "Panna de Scudéry" - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • TPR
    "Państwo Gołowlewowie" - Michał Sałtykow-Szczedrin
  • TPR
    "Pecunia non olet" - Cezary Harasimowicz
  • TPR
    "Pies byłego" - Aneta Wróbel
  • TPR
    "Pies dla angielskiej królowej" - Jerzy Górzański
  • INN
    "Piękny widok" - Sławomir Mrożek
  • RDZ
    "Pinokio" - Carlo Collodi
  • INN
    "Pisałbym bez końca" - Witold Malesa
  • PTW
    "Podróż ludzi księgi" - Olga Tokarczuk
  • TPR
    "Pokój numer piętnaście.Okno" - Ireneusz Iredyński
  • TPR
    "Powołanie człowieka" - Johann Gottlieb Fichte
  • PTW
    "Proces (2009)" - Franz Kafka
  • DTW
    "Profesjonalista" - Dusan Kovacevic
  • INN
    "Przygody dobrego wojaka Szwejka" - Jaroslav Hasek
  • TPR
    "Przyjdzie ktoś ważny" - Henryk Bardijewski
  • WZS
    "Przyszedł poeta" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Psalmy Dawida" -
  • TPR
    "Ptaki" - Zbigniew Wojnarowski
  • DTW
    "Pułkownik – Ptak" - Christo Bojczew
  • TPR
    "Radosna orkiestra wiecznego spoczynku" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Rainer i Elżbieta" - Brygida Helbig
  • PTW
    "Rany Boskie - Polska!" - Stefan Kisielewski
  • TPR
    "Requiem" - Antonio Tabucchi
  • TPR
    "Rękopis znaleziony w Saragossie" - Jan Potocki
  • PTW
    "Rok 1794" - Władysław Stanisław Reymont
  • TPR
    "Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana" - Denis Diderot
  • DTW
    "Rozmowy sycylijskie" - Elio Vittorini
  • TPR
    "Rzecz Czarnoleska" - Andrzej Piszczatowski
  • TPR
    "Sezon atrakcji" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Sezon na kłopoty, czyli baśń o księciu Talizmanie" - Henryk Bardijewski
  • DTW
    "Sędziowie" - Stanisław Wyspiański
  • PTW
    "Siedem dalekich rejsów" - Leopold Tyrmand
  • TPR
    "Skandal w wesołych bagniskach" - Michał Choromański
  • TPR
    "Skoczogonek (z cyklu 'Ciotuleńka')" - Zbigniew Żakiewicz
  • DTW
    "Słomkowy kapelusz" - Eugeniusz Labiche
  • DTW
    "Sobowtór" - Fiodor Dostojewski
  • STT
    "Spotkanie z nożem" - Miron Białoszewski
  • TPR
    "Stacja dwunasta" - Stanisław Brejdygant
  • WZS
    "Stacja Granica" - Krzysztof Choiński
  • TPR
    "Stacja Kiedyś" - Jacek Wasilewski, Sławomir Rogowski
  • TPR
    "Stacja końcowa" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Staniesz się falą (o Jacku Kaczmarskim)" - Piotr Cieński
  • POW
    "Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
  • WZS
    "Stowarzyszenie kapeluszowych dam" - Jozef Lenhart
  • TPR
    "Strach" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Strażnicy chaosu" - Henryk Bardijewski
  • WZS
    "Sublokator albo dom na kościach" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Sylwia" - Henryk Bardijewski
  • DTW
    "Szalbierz" - Gyorgy Spiró
  • TPR
    "Sześć postaci scenicznych w poszukiwaniu autora" - Luigi Pirandello
  • TPR
    "Szewcy" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • TPR
    "Ślepy tor" - Stefan Grabiński
  • TPR
    "Śmierć Dantona" - Georg Büchner
  • TPR
    "Śmierć Joanny" - Władysław Sebyła
  • TPR
    "Taczka occiarza" - Ludwik Sebastian Mercier
  • PTW
    "Tajemnica królestwa" - Mika Waltari
  • PWD
    "Tajemnicza wyspa" - Juliusz Verne
  • TPR
    "Tajniki pisma" - Karol Capek
  • TPR
    "Teatrzyk Zielona Gęś" - Konstanty Ildefons Gałczyński
  • WZS
    "Terapia dla odważnych" - Henryk Bardijewski
  • PTW
    "Teraz na ciebie zagłada" - Jerzy Andrzejewski
  • DTW
    "Termopile polskie" - Tadeusz Miciński
  • TPR
    "Towarzysz Szmaciak (trylogia)" - Janusz Szpotański
  • TPR
    "Triumf cnoty" - Koźma Prutkow
  • POW
    "Trzej muszkieterowie" - Aleksander Dumas
  • TPR
    "Trzydziestolecie" - Krzysztof Rudowski
  • TPR
    "Tunel" - Zbigniew Wojnarowski
  • INN
    "Turoń" - Stefan Żeromski
  • TPR
    "Tyrtey, Za kulisami" - Cyprian Kamil Norwid
  • TPR
    "Uklejna" - Marek Oramus
  • PTW
    "W lochu Ferrary" - Leszek Elektorowicz
  • PTW
    "W pewnym miasteczku" - Thomas Hardy
  • TPR
    "W pół drogi" - Jarosław Mikołajewski
  • TPR
    "Wacława Dzieje" - Stefan Garczyński
  • TZO
    "Wdowi grosz" - Piotr Szwedowski
  • TPR
    "Weronika" - Tadeusz Kijański
  • TPR
    "Wesele raz jeszcze" - Marek Nowakowski
  • PTW
    "Wesoły miesiąc maj" - James Jones
  • TPR
    "Wieczernik" - Ernest Bryll
  • TPR
    "Wróżka" - Karol Capek
  • TPR
    "Wspominki ks. Jana" - Marcin Witan
  • TPR
    "Wszystko płynie" - Wasilij Grossman
  • DTW
    "Wujaszek Wania" - Antoni Czechow
  • TPR
    "Wybieram milczenie" - Wojciech Chmielewski
  • DTW
    "Wynalazek walca" - Vladimir Nabokov
  • DTW
    "Za kulisami" - Cyprian Kamil Norwid
  • RDZ
    "Zaczarowany młyn" - Luciana Martini
  • TPR
    "Zakonnica" - Denis Diderot
  • TPR
    "Zaślubiny (z cyklu 'Ciotuleńka')" - Zbigniew Żakiewicz
  • TPR
    "Zazdrość i medycyna" - Michał Choromański
  • WZS
    "Zbrodnia w dzielnicy północnej" - Stefan Kisielewski
  • TPR
    "Zielony frak" - Gaston Armand de Caillavet & Robert de Flers
  • DTW
    "Zielony Gil" - Tirso de Molina
  • TPR
    "Zło" - Stanisław Brejdygant
  • TPR
    "Zmierzch" - Izaak Babel
  • TPR
    "Zmora (z cyklu 'Ciotuleńka')" - Zbigniew Żakiewicz
  • PTW
    "Zwycięstwo" - Joseph Conrad