Powieść radiowa

"Krzyżacy (1998)"
Henryk Sienkiewicz

Reżyseria: Jan Warenycia
Emisja: 1998

Średnia ocena: 2
Oddanych glosów: 3
Tagi:
  lektury szkolne (58) 
  klasyka (229) 

Henryk Sienkiewicz
(autor)

Krzysztof Gosztyła

1956 -
(narrator)

Tomasz Zaliwski

1929 - 2006
(Maćko z Bogdańca)

Tadeusz Grabowski

1924 - 2012
(kmotr Gawrot)

Grzegorz Damięcki

1967 -
(Zbyszko z Bogdańca)

Grażyna Wolszczak

1958 -
(księżna Anna Danuta Mazowiecka)

Dominika Ostałowska

1971 -
(Danusia Jurandówna)

Jacek Braciak

1968 -
(Mikołaj z Długolasu / Ciaruszek / sługa Maćka)

Janusz Kłosiński

1920 - 2017
(Mikołaj z Długolasu senior)

Włodzimierz Bednarski

1935 -
(Powała z Taczewa)

Tomasz Budyta

1957 -
(Kuno von Lichtenstein)

Krzysztof Chamiec

1930 - 2001
(król Władysław Jagiełło)

Krzysztof Kumor

1940 -
(kasztelan Jan Tęczyński / książę Janusz Mazowiecki)

Mariusz Benoit

1950 -
(Jurand ze Spychowa)

Eugeniusz Robaczewski

1931 - 2003
(Zych ze Zgorzelic)

Ewa Konstancja Bułhak

1971 -
(Jagienka Zychówna)

Zbigniew Konopka

1964 -
(Hlava)

Włodzimierz Press

1939 -
(Sanderus)

Janusz Bukowski

1941 - 2005
(Jędrek z Kropiwnicy)

Andrzej Ferenc

1959 -
(Fulko de Lorche)

Piotr Loretz

1946 -
(Zyndram z Maszkowic)

Marek Bargiełowski

1942 - 2016
(Zygfryd de Loewe)

Wojciech Wysocki

1953 -
(Hugo Danveld)

Magdalena Celówna

1940 -
(służka zakonna)

Mirosław Konarowski

1952 -
(pątnik)

Sylwester Maciejewski

1955 -
(Tolima)

Cezary Kwieciński

1966 -
(pachołek krzyżacki)

Joanna Borer

1968 -
(Anulka Sieciechówna)

Marzena Trybała

1950 -
(księżna Aleksandra)

Kazimierz Wysota

1954 -
(Skirwoiłło)

Tomasz Marzecki

1949 -
(Arnold von Baden)

Janusz Zakrzeński

1936 - 2010
(Wielki Mistrz Konrad von Jungingen)

Arkadiusz Bazak

1939 -
(komtur krzyżacki)

Marek Frąckowiak

1950 - 2017
(wielmoża w namiocie Powały)

Adam Bauman

1957 -
(Wielki Książę Witold)

Krzysztof Wakuliński

1949 -
(Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen)

Stanisław Brejdygant

1936 -
(Werner von Tettingen)

Tadeusz Borowski

1941 -

Jacek Jarosz

1942 - 2009

Andrzej Tomecki

1932 -

Inne słuchowiska tego samego autora:

PTW
Bez dogmatu
TPR
Co sie raz stało w Sydonie
TPR
Czortowy jar (Ogniem i mieczem) fragmenty
TPR
Czyja wina
PWD
Krzyżacy (1984)
TPR
Krzyżacy (2016)
RWE
Latarnik
TPR
Legiony
TPR
Legiony (2016)
TPR
Litwos na Dzikim Zachodzie czyli amerykańskie przygody H.Sienkiewicza
TPR
Muszę wypocząć
TPR
Na marne
TPR
Nostalgia latarnika
PWD
Ogniem i mieczem
PWD
Pan Wołodyjowski
PWD
Potop
TPR
Potop (fragm.)
PWD
Rodzina Połanieckich (fragm.)
TPR
Rycerz ze Spychowa (Krzyżacy)
TPR
W pustyni i w puszczy
TPR
Zagłoba swatem
TPR
Zagłoba swatem (reż.Jan Warenycia)

Robertus
2009-05-30 17:03

"Krzyżacy" (1998)
Autor: Henryk Sienkiewicz
Reżyseria: Jan Warenycia
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Tadeusz Grabowski (kmotr Gawrot), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Jacek Braciak (Mikołaj z Długolasu)

odc. 2
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Janusz Kłosiński (Mikołaj z Długolasu senior), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Jacek Braciak (Mikołaj z Długolasu), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna)

odc. 3
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Budyta (Kuno von Lichtenstein), Jacek Braciak (Ciaruszek), Krzysztof Chamiec (król Władysław Jagiełło), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Krzysztof Kumor (kasztelan Jan Tęczyński), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka)

odc. 4
Obsada: Krzysztof Gosztyla (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Tomasz Budyta (Kuno von Lichtenstein)

odc. 5
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Eugeniusz Robaczewski (Zych ze Zgorzelic)

odc. 6
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Eugeniusz Robaczewski (Zych ze Zgorzelic), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca)

odc. 7
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Eugeniusz Robaczewski (Zych ze Zgorzelic)

odc. 8

odc. 9
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Zbigniew Konopka (Hlawa), Włodzimierz Press (Sanderus), Janusz Bukowski (Jędrek z Kropiwnicy)

odc. 10
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Janusz Bukowski (Jędrek z Kropiwnicy), Włodzimierz Press (Sanderus), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), (brat Rotgier), Piotr Loretz (Zyndram z Maszkowic)

odc. 11
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Zbigniew Konopka (Hlava), Marek Bargiełowski (Zygfryd de Loewe), Krzysztof Kumor (książę Janusz Mazowiecki), Wojciech Wysocki (Hugo Danveld), (de Forcy)

odc. 12
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Magdalena Celówna (służka zakonna), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca)

odc. 13
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Magdalena Celówna (służka zakonna), Mirosław Konarowski (pątnik), Sylwester Maciejewski (Tolima)

odc. 14
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna), Cezary Kwieciński (pachołek krzyżacki), Wojciech Wysocki (Hugo Danveld)

odc. 15
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Marek Bargiełowski (Zygfryd de Loewe), (brat Rotgier), Krzysztof Kumor (książę Janusz Mazowiecki), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche)

odc. 16
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Krzysztof Kumor (książę Janusz Mazowiecki), Zbigniew Konopka (Hlava), Marek Bargiełowski (Zygfryd de Loewe), Cezary Kwieciński (pachołek krzyżacki), (brat Rotgier)

odc. 17
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Zbigniew Konopka (Hlava), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Jacek Braciak (sługa Maćka), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna)

odc. 18
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Jacek Braciak (sługa Maćka)

odc. 19
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Marzena Trybała (księżna Aleksandra), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Mariusz Benoit (Jurand ze Spychowa), Zbigniew Konopka (Hlava), Sylwester Maciejewski (Tolima)

odc. 20
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Kazimierz Wysota (Skirwoiłło)

odc. 21
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Zbigniew Konopka (Hlava), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Kazimierz Wysota (Skirwoiłło), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Włodzimierz Press (Sanderus)

odc. 22
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Włodzimierz Press (Sanderus), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna)

odc. 23
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Magdalena Celówna (służka zakonna), Zbigniew Konopka (Hlava), Tomasz Marzecki (Arnold von Baden), (Wolfgang von Baden)

odc. 24
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Joanna Borer (Anulka Sieciechówna), (ksiądz Kaleb), Sylwester Maciejewski (Tolima), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Dominika Ostałowska (Danusia Jurandówna)

odc. 25
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grażyna Wolszczak (księżna Anna Danuta Mazowiecka), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Janusz Zakrzeński (Wielki Mistrz Konrad von Jungingen)

odc. 26
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Janusz Zakrzeński (Wielki Mistrz Konrad von Jungingen), Piotr Loretz (Zyndram z Maszkowic), (Wielki Komtur Wilhelm von Helfenstein), Arkadiusz Bazak (komtur krzyżacki), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava)

odc. 27
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Ewa Konstancja Bułhak (Jagienka Zychówna), Zbigniew Konopka (Hlava), Sylwester Maciejewski (Tolima)

odc. 28
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Włodzimierz Bednarski (Powała z Taczewa), Marek Frąckowiak (wielmoża w namiocie Powały), Andrzej Ferenc (Fulko de Lorche), Włodzimierz Press (Sanderus), (proboszcz kłobucki)

odc. 29
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Krzysztof Chamiec (król Władysław Jagiełło), Piotr Loretz (Zyndram z Maszkowic), Adam Bauman (Wielki Książę Witold), Marek Frąckowiak (wielmoża), (Hanko Ostojczyk), Krzysztof Wakuliński (Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen), Stanisław Brejdygant (Werner von Tettingen)

odc. 30ost.
Obsada: Krzysztof Gosztyła (narrator), Adam Bauman (Wielki Książę Witold), Krzysztof Chamiec (król Władysław Jagiełło), Krzysztof Wakuliński (Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen), Tomasz Zaliwski (Maćko z Bogdańca), Tomasz Budyta (Kuno von Lichtenstein), Zbigniew Konopka (Hlava), Grzegorz Damięcki (Zbyszko z Bogdańca), Stanisław Brejdygant (Werner von Tettingen), oraz: Tadeusz Borowski, Tadeusz Grabowski, Jacek Jarosz, Andrzej Tomecki

tquest
2012-04-11 07:04

download (link dostępny po zalogowaniu)

Wersja z 1998r.

bartek3
2012-11-19 10:09

download (link dostępny po zalogowaniu)

Arsenic
2014-10-12 13:59

Czy odcinek ósmy jest załączony do słuchowiska? Pozdrowienia.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: