Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym

"Ogniem i mieczem"
Henryk Sienkiewicz

Reżyseria: Edward Płaczek
Emisja: 1969/1970

Średnia ocena: 3.33
Oddanych glosów: 9
Tagi:
  klasyka (222) 
  quo (1) 

Henryk Sienkiewicz
(autor)

Andrzej Nowakowski

1938 - 1986
(Jan Skrzetuski)

Tomasz Zaliwski

1929 - 2006
(Jan Skrzetuski)

Barbara Wrzesińska

1938 -
(Helena Kurcewiczówna)

Krzysztof Chamiec

1930 - 2001
(Jur Bohun)

Kazimierz Wichniarz

1915 - 1995
(Onufry Zagłoba)

Mieczysław Voit

1928 - 1991
(Longinus Podbipięta)

Zbigniew Zapasiewicz

1934 - 2009
(Michał Wołodyjowski)

Władysław Hańcza

1905 - 1977
(chorąży Zaćwilichowski)

Andrzej Szczepkowski

1923 - 1997
(książę Jeremi Wiśniowiecki)

Jan Świderski

1916 - 1988
(Bohdan Chmielnicki)

Janusz Bukowski

1941 - 2005
(Rzędzian)

Bohdan Ejmont

1928 - 2010
(Iwan Wyhowski)

Stefan Śródka

1910 - 1981
(starosta Czechliński / pułkownik Krzeczowski)

Stanisław Zaczyk

1923 - 1985
(Tuhaj-bej)

Leon Pietraszkiewicz

1907 - 1987
(chan Islam Girej / Grodzicki)

Zofia Rysiówna

1920 - 2003
(kniahini Kurcewiczowa)

Emil Karewicz

1923 -
(wojewoda Janusz Tyszkiewicz)

Tadeusz Białoszczyński

1899 - 1979
(wojewoda Adam Kisiel)

Henryk Borowski

1910 - 1991
(starosta Marek Sobieski)

Maciej Maciejewski

1914 -
(Krzetowski / kanclerz Osoliński / Charłamp)

Bogusz Bilewski

1930 - 1995
(Fyłyp Zachar / Samuel Łaszcz)

Anna Jaraczówna

1916 - 1979
(Horpyna Dońcówna)

Józef Nowak

1925 - 1984
(Krzysztof Wierszułł)

Ignacy Machowski

1920 - 2001
(porucznik Kuszel)

Józef Kondrat

1902 - 1974
(porucznik Kuszel)

Teodor Gendera

1925 - 2001
(Maksym Krzywonos)

Wiktor Nanowski

1920 - 1987
(Czarnota)

Henryk Szletyński

1903 - 1996
(pułkownik Barabasz)

Stanisław Jasiukiewicz

1921 - 1973
(król Jan Kazimierz)

Janusz Ziejewski

1906 - 1973
(Aleksander Radziejowski / podczaszy koronny)

Michał Pluciński

1908 - 1978
(ksiądz Muchowiecki)

Jan Koecher

1908 - 1981
(ksiądz Cieciszowski)

Adam Mularczyk

1923 - 1996
(Czechły / lirnik)

Zenon Dądajewski

1936 - 2009
(porucznik Bychowiec)

Kazimierz Meres

1920 - 2003
(Krzysztof Tyszkiewicz)

Cezary Julski

1927 - 1997
(Hans Flick)

Kazimierz Dejunowicz

1901 - 1980
(ataman koszowy)

Stanisław Gawlik

1925 - 1990
(esauł Anton)

Stefan Wroncki

1899 - 1973
(przewoźnik)

Zygmunt Listkiewicz

1932 - 1989
(borowy)

Lech Ordon

1928 - 2017
(wachmistrz Skrzetuskiego)

Zdzisław Szymański

1914 - 1986
(wachmistrz Kosmacz / chłop)

Mariusz Leszczyński

1942 - 2014
(hetman Lanckoroński)

Marian Glinka

1943 - 2008
(Symeon Kurcewicz)

Jacek Jarosz

1942 - 2009
(Mikołaj Kurcewicz)

Janusz Paluszkiewicz

1912 - 1990
(Suchodolski)

Saturnin Żórawski

1920 - 1977
(Pleśniewski)

Janusz Zakrzeński

1936 - 2010
(Arciszewski)

Edward Kowalczyk

1905 - 1978
(poseł Rozwan Ursu)

Konrad Morawski

1913 - 1985
(Owsiwuj)

Stanisława Stępniówna

1914 - 2001
(kobieta w kościele)

Emilia Krakowska

1940 -
(Ksenia)

Wilhelm Wichurski

1907 - 1979
(stary chłop)

Tadeusz Bartosik

1925 - 1985
(członek świty wojewody Kisiela)

Lucjan Dytrych

1903 - 1989
(członek świty wojewody Kisiela)

Zygmunt Maciejewski

1914 - 1999
(członek świty wojewody Kisiela)

Leonard Andrzejewski

1924 - 1997

Wojciech Zagórski

1928 - 2016

Andrzej Polanowski

Edytuj
(pułkownik Jaszewski)

Maria Pawluśkiewicz

1925 -
(chłopka ukraińska)

Inne słuchowiska tego samego autora:

PTW
Bez dogmatu
TPR
Co sie raz stało w Sydonie
TPR
Czortowy jar (Ogniem i mieczem) fragmenty
TPR
Czyja wina
PWD
Krzyżacy (1984)
POW
Krzyżacy (1998)
TPR
Krzyżacy (2016)
RWE
Latarnik
TPR
Legiony
TPR
Legiony (2016)
TPR
Litwos na Dzikim Zachodzie czyli amerykańskie przygody H.Sienkiewicza
TPR
Muszę wypocząć
TPR
Na marne
PWD
Pan Wołodyjowski
PWD
Potop
TPR
Potop (fragm.)
PWD
Rodzina Połanieckich (fragm.)
TPR
Rycerz ze Spychowa (Krzyżacy)
TPR
W pustyni i w puszczy
TPR
Zagłoba swatem
TPR
Zagłoba swatem (reż.Jan Warenycia)

x
2009-04-04 22:05

Reżyseria : Edward Płaczek

Obsada:
Jan Skrzetuski - Andrzej Nowakowski / Tomasz Zaliwski
Helena Kurcewiczówna - Barbara Wrzesińska
Jur Bohun - Krzysztof Chamiec
Onufry Zagłoba - Kazimierz Wichniarz
Longinus Podbipięta - Mieczysław Voit
Michał Wołodyjowski - Zbigniew Zapasiewicz
chorąży Zaćwilichowski - Władysław Hańcza
książę Jeremi Wiśniowiecki - Andrzej Szczepkowski
Bohdan Chmielnicki - Jan Świderski
Rzędzian - Janusz Bukowski
Iwan Wyhowski - Bohdan Ejmont
starosta Czechliński / pułkownik Krzeczowski - Stefan Śródka
Tuhaj-bej - Stanisław Zaczyk
chan Islam Girej / Grodzicki - Leon Pietraszkiewicz
kniahini Kurcewiczowa - Zofia Rysiówna
wojewoda Janusz Tyszkiewicz - Emil Karewicz
wojewoda Adam Kisiel - Tadeusz Białoszczyński
starosta Marek Sobieski - Henryk Borowski
Krzetowski / kanclerz Osoliński / Charłamp - Maciej Maciejewski
Fyłyp Zachar / Samuel Łaszcz - Bogusz Bilewski
Horpyna Dońcówna - Anna Jaraczówna
Krzysztof Wierszułł - Józef Nowak
porucznik Kuszel - Ignacy Machowski / Józef Kondrat
Maksym Krzywonos - Teodor Gendera
Czarnota - Wiktor Nanowski
pułkownik Jaszewski - Andrzej Polanowski
pułkownik Barabasz - Henryk Szletyński
król Jan Kazimierz - Stanisław Jasiukiewicz
Aleksander Radziejowski / podczaszy koronny - Janusz Ziejewski
ksiądz Muchowiecki - Michał Pluciński
ksiądz Cieciszowski - Jan Koecher
Czechły / lirnik - Adam Mularczyk
porucznik Bychowiec - Zenon Dądajewski
Krzysztof Tyszkiewicz - Kazimierz Meres
Hans Flick - Cezary Julski
ataman koszowy - Kazimierz Dejunowicz
esauł Anton - Stanisław Gawlik
przewoźnik - Stefan Wroncki
borowy - Zygmunt Listkiewicz
wachmistrz Skrzetuskiego - Lech Ordon
wachmistrz Kosmacz / chłop - Zdzisław Szymański
hetman Lanckoroński - Mariusz Leszczyński
Symeon Kurcewicz - Marian Glinka
Mikołaj Kurcewicz - Jacek Jarosz
Suchodolski - Janusz Paluszkiewicz
Pleśniewski - Saturnin Żórawski
Arciszewski - Janusz Zakrzeński
poseł Rozwan Ursu - Edward Kowalczyk
Owsiwuj - Konrad Morawski
kobieta w kościele - Stanisława Stępniówna
chłopka ukraińska - Maria Pawluśkiewicz
Ksenia - Emilia Krakowska
stary chłop - Wilhelm Wichurski
członkowie świty wojewody Kisiela - Tadeusz Bartosik, Lucjan Dytrych, Zygmunt Maciejewski
oraz:
Leonard Andrzejewski, Wojciech Zagórski


2009-04-08 12:28

Super! Rewelacja! Dziękuję!

Macie inne pozycje z tego cyklu??

Pozdrawiam:))

Robertus80
2009-04-09 19:49

„Ogniem i mieczem” (1969-1970) – serial radiowy
Autor: Henryk Sienkiewicz
Reżyseria: Edward Płaczek

odc.1
Obsada: Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Lech Ordon (wachmistrz Skrzetuskiego), Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski), Stefan Śródka (starosta Czapliński), Kazimierz Wichniarz (Onufy Zagłoba), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Henryk Szletyński (pulkownik Barabasz)

odc.2
Obsada: Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Edward Kowalczyk (poseł Rozwan Ursu), Zofia Rysiówna (kniahini Kurcewiczowa), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Marian Glinka (Symeon Kurcewicz), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Adam Mularczyk (Czechły)

odc.3
Obsada: Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Zofia Rysiówna (kniahini Kurcewiczowa), Marian Glinka (Symeon Kurcewicz), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Janusz Bukowski (Rzędzian), Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Zenon Dądajewski (porucznik Bychowiec)

odc.4
Obsada: Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski), Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Henryk Szletyński (pułkownik Barabasz), Janusz Bukowski (Rzędzian), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Leon Pietraszkiewicz (Krzysztof Grodzicki), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun)

odc.5
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Zofia Rysiówna (kniahini Kurcewiczowa), Zdzisław Szymański (chłop), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Lech Ordon (wachmistrz Skrzetuskiego), Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski)

odc.6
obsada: Stanisław Zaczyk (Tuhaj-bej), Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Kazimierz Dejunowicz (ataman koszowy), Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Bohdan Ejmont (Iwan Wyhowski), Stefan Śródka (pułkownik Krzeczowski), Cezary Julski (pułkownik Hans Flick)

odc.7
Obsada: Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Stanisław Zaczyk (Tuhaj-bej), Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Bogusz Bilewski (Fyłyp Zachar), Adam Mularczyk (stary lirnik), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Saturnin Żórawski (Pleśniewski)

odc.8
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Adam Mularczyk (stary lirnik), Zdzisław Szymański (chłop), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Stanisław Gawlik (esauł Anton), Maria Pawluśkiewicz (mołodycja), Stefan Wroncki (przewoźnik)

odc.9
Obsada: Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski), Zenon Dądajewski (porucznik Bychowiec), Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Zdzisław Szymański (chłop), Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Bohdan Ejmont (Iwan Wyhowski)

odc.10
Obsada: Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Bohdan Ejmont (Iwan Wyhowski), Stefan Śródka (pułkownik Krzeczowski), Wiktor Nanowski (Czarnota), Teodor Gendera (Maksym Krzywonos), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Janusz Paluszkiewicz (Suchodolski), Emil Karewicz (wojewoda Janusz Tyszkiewicz), Kazimierz Meres (Krzysztof Tyszkiewicz), Krzysztof Machowski (Krzysztof Aksak)

odc.11
Obsada: Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Zygmunt Listkiewicz (borowy), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Emil Karewicz (wojewoda Janusz Tyszkiewicz), Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski), Józef Nowak (Krzysztof Wierszułł), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta)

odc.12
Obsada: Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Józef Kondrat (porucznik Kuszel), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Anna Jaraczówna (Horpyna Dońcówna), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Konrad Morawski (Owsiwuj)

odc.13
Obsada: Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Anna Jaraczówna (Horpyna Dońcówna), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Andrzej Nowakowski (Jan Skrzetuski), Bogusz Bilewski (Samuel Łaszcz), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski)

odc.14
Obsada: Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Zdzisław Szymański (wachmistrz Kosmacz), Wilhelm Wichurski (stary chłop), Emilia Krakowska (Ksenia), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Leonard Andrzejewski (Hołody)

odc.15
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Józef Nowak (Krzysztof Wierszułł)

odc.16
Obsada: Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Ignacy Machowski (porucznik Kuszel), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Emil Karewicz (wojewoda Janusz Tyszkiewicz), Stanisława Stępniówna (kobieta w kościele), Janusz Ziejewski (podczaszy koronny), Janusz Zakrzeński (Arciszewski), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Ludosław Kozłowski (arendarz), Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun)

odc.17
Obsada: Krzysztof Chamiec (Jurko Bohun), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Ignacy Machowski (porucznik Kuszel), Wojciech Skibiński (Eliaszeńko), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Józef Nowak (Krzysztof Wierszułł)

odc.18
Obsada: Maciej Maciejewski (Krzetowski, członek świty Kisiela), Zygmunt Maciejewski (członek świty Kisiela), Tadeusz Białoszczyński (wojewoda Adam Kisiel), Tadeusz Bartosik (członek świty Kisiela), Lucjan Dytrych (członek świty Kisiela), Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Andrzej Polanowski (pułkownik Jaszewski)

odc.19
Obsada: Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Bogusz Bilewski (Fyłyp Zachar), Jacek Jarosz (Jur Kurcewicz), Maciej Rayzacher (Andrzej Kurcewicz), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Janusz Bukowski (Rzędzian)

odc.20
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Janusz Bukowski (Rzędzian), Anna Jaraczówna (Horpyna Dońcówna), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna)

odc.21
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Janusz Bukowski (Rzędzian), Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Władysław Hańcza (chorąży Zaćwilichowski), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Mariusz Leszczyński (Firlej), Leon Pietraszkiewicz (chan Islam Girej), Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki)

odc.22
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Jan Świderski (Bohdan Chmielnicki), Zdzisław Szymański (pułkownik kozacki), Leon Pietraszkiewicz (chan Islam Girej), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Henryk Borowski (starosta Marek Sobieski)

odc.23
Obsada: Henryk Borowski (starosta Marek Sobieski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Andrzej Szczepkowski (książę Jeremi Wiśniowiecki), Mariusz Leszczyński (Firlej), Mieczysław Voit (Longinus Podbipięta), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski)

odc.24
Obsada: Michał Pluciński (ksiądz Muchowiecki), Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna), Stanisław Jasiukiewicz (król Jan Kazimierz), Maciej Maciejewski (kanclerz Jerzy Ossoliński), Janusz Ziejewski (Aleksander Radziejowski), Jan Koecher (ksiądz Cieciszowski)

odc.25ost.
Obsada: Tomasz Zaliwski (Jan Skrzetuski), Janusz Bukowski (Rzędzian), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Jan Koecher (ksiądz Cieciszowski), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Barbara Wrzesińska (Helena Kurcewiczówna)


2009-04-10 01:56

Słuchowisko powstawało w latach 1969-1970

carina3
2009-07-23 15:48

dzięki :)
super słuchowisko :)

natka
2009-09-04 22:16

wielki dzięki
serce mi się raduje gdy tego slucham

Kazimierz47
2009-09-17 20:40

To jest inna kultura! Kultura słowa w wspaniałej interpretacji!!

nola
2010-06-15 22:34

Wspaniale na dlugie wieczory na obczyznie. Dziekuje i pozdrawiam.

pawel
2010-11-27 16:12

bardzo dzienkuje i pozdrawiam

yaphet
2011-01-13 17:41

Dzięki!

gableros
2011-03-09 15:33

chyba najlepsze z całej trylogii

słucham tego na okrągło już od kilku miesecy chyba poraz 15-ty i nie mogę się znudzić

Wspaniała rzecz - film do tego nie moze sie porównać

polecam jeszcze audiobook - ale tylko w starej  interpretacji Mieczysawa Voita

 

Kwinto
2011-05-16 19:37

Coś wspaniałego, jestem pod wielkim wrażeniem...

ingebjorg
2012-12-03 08:33

witam. Udało mi się ściągnąć 20 odcinków i teraz już nie można, co się stało? tak bardzo zależy mi na tym słuchowisku, to miał być prezent dla męża..

ingebjorg
2012-12-03 12:36

Po stokroć dzięki!

janek19994
2013-01-12 20:24

Pamiętam jak z zapartym tchem słuchałem tego słuchowiska będąc dzieckiem

tomar21
2013-01-20 20:05

dziękuje

stanleybl
2013-07-13 06:15

Wspaniała obsada super słuchowisko-dziękeję.

tquest
2013-11-18 04:59

download (link dostępny po zalogowaniu)

amper
2016-05-05 21:41

niestety, ten "darmowy" 4shared, można sobie wsadzić...w d.oniczkę.wszędzie zloguj sie, poda hsło itd. A JA NIE MAM ZAMIARU podawać NIC zadnym insragramom ani innym fcebokom.Pozdr.

mario61
2017-01-25 10:30

Wielkie dzięki. Z 4shared szybko się pobrało to super słuchowisko.

zofikja
2017-05-24 22:07

jak to pobrać ?

zofikja
2017-07-30 12:55

juz wszystko wiem, dziekuje za cudowne sluchowiska !

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: