(Antonina Boska)

odc. 11
Obsada: Maciej Rayzacher (Azja Tuhaj-bejowicz), Tadeusz Bartosik (podstoli Bogusz), Adam Mularczyk (Halim), Ewa Żukowska (Ewka Nowowiejska), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Lech Ordon (kupiec)

odc. 12
Obsada: Maciej Rayzacher (Azja Tuhaj-bejowicz), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Józef Duriasz (Gorzeński), Adam Mularczyk (Halim), Zdzisław Szymański (pułkownik Adurowicz), Stefan Śródka (stary Nowowiejski), Ewa Żukowska (Ewka Nowowiejska)

odc. 13
Obsada: Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Konrad Morawski (chłop), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Zofia Perczyńska (pokojowa), Wiktor Nanowski (wachmistrz Luśnia)

odc. 14
Obsada: Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Jan Englert (Hassling-Ketling), Ewa Wawrzoń (Krzysia Ketlingowa), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Zdzisław Mrożewski (hetman Jan Sobieski)

odc. 15
Obsada: Maciej Rayzacher (Azja Tuhaj-bejowicz), Jolanta Wołłejko (Zosia Boska), Zdzisław Mrożewski (hetman Jan Sobieski), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Stanisław Mikulski (Adam Nowowiejski), Wiktor Nanowski (wachmistrz Luśnia), Zygmunt Listkiewicz (Eliaszewicz)

odc. 16
Obsada: Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Bogusz Bilewski (Muszalski), Stanisław Mikulski (Adam Nowowiejski), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Stanisław Zaczyk (generał Mikołaj Potocki), Jan Englert (Hassling-Ketling), Henryk Borowski (biskup Lanckoroński)

odc. 17
Obsada: Wieńczysław Gliński (podkomorzy Lanckoroński), Wojciech Zagórski (jeniec), Ignacy Machowski (stolnik Makowiecki), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Józef Nowak (Piętka), Wojciech Duryasz (zbieg), Stanisław Zaczyk (generał Mikołaj Potocki), Henryk Borowski (biskup Lanckoroński)

odc. 18
Obsada: Stanisław Zaczyk (generał Mikołaj Potocki), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Jan Englert (Hassling-Ketling), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska), Kazimierz Wichniarz (Onufry Zagłoba), Henryk Borowski (biskup Lanckoroński)

odc. 19ost.
Obsada: Jan Englert (Hassling-Ketling), Zbigniew Zapasiewicz (Michał Wołodyjowski), Bogusz Bilewski (Muszalski), Jan Świderski (ksiądz Kamiński), Zofia Saretok (Basia Wołodyjowska)

steve
2009-04-29 15:08

przydało by sie jeszcze konfesjonał czarnych pokutników, nad niemnem, dobry wieczór lato dobry wieczór miłość, kariera nikodema dyzmy, pisane na wodzie, kapital fracasse, gloria, baron von goldring. Mam Przeminęło z wiatrem i Między ustami a brzegiem pucharu

Robertus
2009-05-08 01:15

a wrzucisz? ja w zamian odkryje obsadę i podam;P

a moim zdaniem przydałoby sie jeszcze
SŁAWA I CHWAŁA
PILNA PRZESYŁKA DO LONDYNU
LEKCJA POLONEZA
LALKA
EMANCYPANTKI
FARAON
HRABIA MONTE CHRISTO
PRZEDWIOŚNIE
NOCE I DNIE

Kazimierz47
2009-09-17 21:19

Tez jestem zainteresowany zestawem słuchowisk jak wyżej w korespodencji. Mam dostep do rapidshare i tam trache wyłowiłem. Jeśli bedzie Cię to interesowało to chetnie udostępnię.
Pozdrawiam i dziękuje za trylogię.

Robertus
2009-09-18 17:29

Kazimierzu, a co masz dokładnie??

tomar
2009-09-23 20:02

Dziękuje za te perełki.
Uwielbiam Sienkiewicza.
Wspaniała strona.

rs67pl
2012-08-28 21:02

Żeby jeszcze ta "Trylogia" nie była tak straszliwie pokancerowana przez wycięcie początkowych i końcowych piosenek, przecież to jest całość.

"A żeby Ci rączka uschła..." nie mogę się powstrzymać, dusi mnie to oburzenie od kilku lat. Niestety, to chyba jedyna zachowana wersja, poza magazynami Polskiego Radia.

Robertus
2012-08-28 21:26

mam dokładnie te same myśli żeby nie wspomnieć o uciętych obsadach przez co biedny robertus musi się męczyć ;)proszę bardzo :)

rs67pl
2012-08-29 09:36

Jakby kancerowania było mało, to wzorcowo przesterowano to  nagranie. Na Boga, larum grają...

Nawet jeśli są podani na końcu, to Robertus konsekwentnie pomija realizatorów w swoich zestawieniach, poza autorem i reżyserem. Na Boga, panie Robertus... Toż to także jest całość :)

Robertus
2012-08-29 14:50

Na Boga, panie rs67. "nawet jeśli są podani na końcu" - mówisz o tym ułamku setnym procenta zamieszczanych słuchowisk? Ileż ja się muszę napocić, żeby rozpoznać aktorów i dla mnie to jest priorytetem a także przyporządkowanie aktorów do konkretnej roli. Dziś cudem odnalazłem np "Cichy Don" z podaniem obsad (ze sławetnym "oraz") oczywiście również tylko pierwsze 14 odcinków i oczywiście musiało się kilka trafić, gdzie podanie obsady jest przez nagrywającego urwane. Normalnie, krew się burzy. A jak słucham PWD to po góra dwóch odcinkach muszę sobie zmienić na coś innego żeby się nie denerwować i nie zżymać, że mam tego tak niewiele, że polskie radio w tym sensie konretnie nas olewa no i że nie wspomnę o braku "Cichego Dona" od odcinka 15, który zawchwyca mnie swoją realizacją i obsadę.

Niestety, ja piszę "encyklopedię AKTORÓW polskich" i na to zwracam baczną uwagę, nad tym pracuje moja baza i z przykrością stwierdzam, że nic nie zmienię ;) pozdrawiam serdecznie  rs67 vel księdza Kamińskiego vel ... Jana Świderskiego?? :P

:))

rs67pl
2012-08-29 15:25

A jeszcze na podorędziu leży odłogiem, domagając się uwagi,  pisana krwią serdeczną Xsięga o Emilu Karewiczu, ingrediencji smakowitych pełna. Tłum odbiorców przytupuje pod oknami, nie wiedzieć ile z ochoty a ile ze zbyt długiego oczekiwania. I ja pośród nich, z wywieszonym z głodu informacji ozorem.

Nie narzekaj, rękaw mam mokry od własnego łkania. Przecież my lubimy, żeby było ze trzy razy zakręcone i właściwie niewykonalne. Dopiero wtedy pojawia się ten właściwy smaczek, dla każdego inny.

Co to znaczy "dziś cudem odnalazłem Cichy Don .." itd? Chciałbym mieć takie źródełka. A Polskie Radio nas olewa, bośmy dla niego nieopłacalnym "targetem" (tfu, co za słowo).

Jeśli posiadasz zestawienie wszystkich PWD (pozazdrościć), to mógłbyś chociaż zdradzić, ile tych cykli słuchowiskowych było.

Czy już nie czas, żeby "Znakomite GRemium Ojców Założycieli + Admin" portalu (czyli ZGROZA) wyodrębniło osobny dział właśnie na PWD? Pomyślcie o tym, Panowie. Będzie wtedy wiadomo, ile tego jest, no i dostęp bez szukania.

Pozdr.

PS A może po prostu za wczesna pora, jak dla Ciebie, Robertus?

Robertus
2012-08-29 15:37

Pora całkiem znośna, ale ulżę Twemu cierpieniu w oczekiwaniu na dane o ilości słuchowisk PWD dopiero z wieczorka ;) Teraz jestem tu na gościnnych występach.

Czyżbyśmy się znali? Nie przypominam sobie bym tu wspominał o planowanej biografii E. Karewicza. Na razie lepiej ma się encyklopedia ;)

"cudem odnalazłem" tzn że kiedyś 2 lata temu otrzymałem 14 pierwszych odcinków "Cichego Dona" od zasłużonego kolegi Geparda i tam w ogóle obsada nie była podawana, natomiast teraz przy odświeżeniu linka okazało się, że mam wersję również 14-odcinkową (niestety!) z tym że poza odcinkami 4 i 5 i jeszcze którymś (teraz nie będę patrzał w bazę by sprawdzić) obsada jest i owszem i podana, toteż uzupełniam np o Miecia Pawlikowskiego (odc. 3) :)

Robertus
2012-08-29 21:59

Lista PWD przygotowana i zamieszczona będzie w nagrodę ;)

Przygotuj coś ekstra :)

asieczek70
2012-12-03 23:55

czy ktoś może mi udostępnić takie słuchowisko?? asieczek70@wp.pl

Bardzo proszę

Martini
2013-01-17 11:09

Bardzo proszę o udostępnienie słuchowiska. Staram się suflować moim dwóm synom (4 i 7 lat) raczej porządnie zrobione rzeczy, których jakość, gdy ja byłem dzieckiem, miałem zagwarantowaną, oglądając seriale dla dzieci i młodzieży w TVP czy słuchając PR. Zarazili się m.in. psem Cywilem, zarazili się też serialem "Przygody pana Michała". Myślę, że na książkę "PW" trochę za wcześnie, tę czytaną przez J. Gajosa także. Ale słuchowisko i to w takiej doborowej obsadzie rozbudzi ich wyobraźnię, zwłaszcza, że  kluczowe wątki znają. Link do słuchowiska jest nieaktywny. Bardzo dziękuję za pomoc.

truffla33
2013-01-17 13:59

Moim bardzo skromnym zdaniem, korzystniejsze dla takich maluchów byłyby słuchowiska z działu Radio Dzieciom. Tam są także "porządnie zrobione rzeczy" i dedykowane właśnie takiemu młodemu odbiorcy. "Pan Wołodyjowski" jest zrobiony dla dorosłych i może okazać się za trudny.

Martini
2013-01-17 15:05

Dziękuję za sugestię. To i dla siedmiolatka może być trudne w odbiorze. Poniekąd miałem nadzieję na konwencję jak w serialu -  i taką trochę z przymrużeniem oka i łatwiejszą w odbiorze, gdzie chłopcy mogliby sobie wyobrazić klimat stanicy na kresach RP czy obronę twierdzy. Niemniej, sam już mam ochotę na słuchowisko  "PW", więc jeśli nie jest to duzy problem, proszę o udostepnienie. Z drugiej strony proszę o wskazówki, które słuchowiska polecasz i które byłyby dla siedmiolatka atrakcyjne, pamiętając, że np.bardzo lubi hisotrie o rycerzach, o podróżach.  Mamy parę płyt "Bajek-grajek" w domu - myślałem, że siedmiolatkowi zaproponuję już coś innego.

Martini
2013-01-17 22:24

Bardzo dziękuję i pozdrawiam !!!

gerald410
2013-10-08 22:49

Kochani czy ktos ma trylogie w rezyserii Janusza Kukuly. Sluchowiska te lecialy gdzies w latach 1996/7. dzieki.

jakoe
2015-08-17 18:59

download (link dostępny po zalogowaniu)

Brassica
2019-01-29 00:20

Dziękuję pięknie za wspaniałą Trylogię! Jestem pod dużym wrażeniem zasobów tej strony internetowej.  Dziękuję bardzo administratorowi za włożona pracę w stworzenie tego zbioru i gratuluję! 

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: