style="text-decoration:none">"Powrót Odysa" - Stanisław Wyspiański
  • PTW
    "Proces" - Franz Kafka
  • TPR
    "Prosta sprawa" - Kazimierz Orłoś
  • FPP
    "Prostaczek" - Wolter
  • TPR
    "Prosty urok melodramatu" - Zurab Kandelaki
  • PTW
    "Przygody w noc sylwestrową" - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • TPR
    "Przystanek" - Gao Xingjian
  • TPR
    "Psie Głowy" - Marek Nowakowski
  • RDZ
    "Pucio" - Krystyna Chołoniewska
  • PTW
    "Rany Boskie - Polska!" - Stefan Kisielewski
  • TPR
    "Ręczna robota" - Ćwirlej Ryszard
  • TPR
    "Rękopis znaleziony w Saragossie" - Jan Potocki
  • TZO
    "Robota dla Jamesa Bonda" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Romans" - Włodzimierz Perzyński
  • WZS
    "Romeo i Julia (2005)" - William Shakespeare
  • TPR
    "Rozdroże miłości" - Jerzy Zawieyski
  • TPR
    "Rozmowa" - Marek Nowakowski
  • FPP
    "Rozważania i uwagi moralne" - François de La Rochefoucauld
  • TPR
    "Ryba po grecku lub Rachatłukum polsku" - Kazimierz Orłoś
  • TPR
    "Samuel Zborowski (reż.Jan Warenycia)" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Sandra K" - Manuela Gretkowska
  • DTW
    "Sceny miłosne z Warmi i Mazur" - Alicja Bykowska-Salczyńska
  • FPP
    "Sen o piekle czyli spelunka Plutona" - de Quevedo Francisco
  • PWD
    "Sennik współczesny" - Tadeusz Konwicki
  • TPR
    "Sezon w Wenecji" - Włodzimierz Odojewski
  • TPR
    "Siedem pięter" - Dino Buzzati
  • RDZ
    "Siódmy syn siódmego syna" - Edith Nesbit
  • TPR
    "Spacery" - Bogusław Schaeffer
  • TPR
    "Spotkanie na Świętokrzyskiej" - Antoni Gołubiew
  • TPR
    "Sprawa honoru" - Wojciech Letki
  • TPR
    "Stopklatka" - Marcin Wolski
  • POW
    "Studenci trzeciego wieku. Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień" - Jerzy Gruza
  • WZS
    "Syreni śpiew" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Szarlatan" - Erskine Caldwell
  • TZO
    "Śmierć czeka w kasie" - George Hillock
  • DTW
    "Śmierć porucznika" - Sławomir Mrożek
  • TPR
    "Śmierć w Wenecji" - Tomasz Mann
  • RDZ
    "Śnieżynka" - Krystyna Chołoniewska
  • TPR
    "śp. Król Hamlet" - Jerzy Janusz Fąfara
  • TPR
    "Tajemna moc" - Andrzej Mularczyk
  • PTW
    "Tajemnica królestwa" - Mika Waltari
  • TPR
    "Taniec kogutów - Jim McGuire powrócił" - Stanisław Broszkiewicz
  • TPR
    "Teraz będzie Polska" - Andrzej Sowa
  • DTW
    "Termopile polskie" - Tadeusz Miciński
  • RDZ
    "Tomcio Paluszek" - Bracia Grimm
  • TPR
    "Tragedia amerykańska" - Theodore Dreiser
  • TPR
    "Trylogia. Fuga alla polacca" - Zbigniew Wojnarowski
  • TPR
    "Tunel" - Zbigniew Wojnarowski
  • TPR
    "Turyści z bocianich gniazd" - Czesław Straszewicz
  • TPR
    "Twe prawa wiecznie będę chwalił" - Wojciech Bąk
  • TPR
    "Uczta grudniowa" - Marek Miller, Jacek Raginis
  • TPR
    "Ulica ciemnych sklepików" - Patrick Modiano
  • TPR
    "Uroboros" - Wojciech Fułek
  • WZS
    "Uroczysko" - Jacek Snopkiewicz
  • TPR
    "W jałtańskim potrzasku" - Andrzej Zakrzewski
  • TPR
    "W nieznane. Czyściec dekadentysty" - Wojciech Markiewicz
  • TPR
    "W pół drogi" - Jarosław Mikołajewski
  • WZS
    "W śniegu i we mgle" - Krzysztof Choiński
  • RDZ
    "Waligóra i Wyrwidąb" - Elzbieta Marcinkowska
  • TPR
    "Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
  • TPR
    "Wieczór trzech króli" - William Szekspir
  • POW
    "Wojna i pokój" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Wolni i zniewoleni-Simone de Beauvoir i Jean-Paul Sartre" - Hanna Szof
  • TPR
    "Wspomnienia z domu umarłych" - Fiodor Dostojewski
  • WZS
    "Wstępując w mgłę" - Paula Sabolova-Jelinkova
  • TPR
    "Wybory pana burmistrza" - Kazimierz Orłoś
  • TPR
    "Wybraniec" - Tomasz Mann
  • RDZ
    "Wyprawa po klocek do gry w domino" - Wanda Staroniewicz
  • TPR
    "Zagłoba swatem" - Henryk Sienkiewicz
  • TPR
    "Zagłoba swatem (reż.Jan Warenycia)" - Henryk Sienkiewicz
  • TPR
    "Zazdrość i medycyna" - Michał Choromański
  • TPR
    "Ząb mądrości" - Jan Warenycia
  • DTW
    "Zbrodnia i kara" - Fiodor Dostojewski
  • DTW
    "Zemsta (2002)" - Aleksander Fredro
  • TZO
    "Zimne piwo orzeźwia" - Cyril Hare
  • TPR
    "Zimowa opowieść" - William Szekspir
  • RDZ
    "Złodziej snów" - Liliana Bardijewska
  • TPR
    "Złoty garnek" - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • TPR
    "Zostaw wiadomość po sygnale" - Edward Redliński
  • PTW
    "Żar" - Sándor Márai
  • TPR
    "Żywot Józefa" - Mikołaj Rej