Ostatnie posty na stronie...

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

jakoe
2014-11-22 20:35

1
Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego
Hanna Maria Giza - Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego - Jerzy Popiełuszko - kapłan wolności
download (link dostępny po zalogowaniu)

jakoe
2014-11-22 20:33

1
Inne - Teatr TV
Paweł Woldan, Janusz Kotański - Wierność
download (link dostępny po zalogowaniu)

Ścieżka audio Teatru TV

Autor: Paweł Woldan, Janusz Kotański
Reżyseria: Paweł Woldan
Wystąpili:
Anna Grycewicz (Beata), Wojciech Solarz (Operator), Mariusz Kiljan (Dźwiękowiec), Dorota Pomykała (Montażystka), Łukasz Simlat (Marek), Łukasz Lewandowski (Piotr), Wiesław Komasa (Proboszcz, ks. Zygmunt Malacki), Tadeusz Chudecki (Ks. Jan Sochoń), Witold Dębicki (Ks. Stanisław Małkowski), Paweł Nowisz (Ks. Stefan Kośnik), Ewa Dałkowska (Joanna Sokół), Anna Milewska (Anna Szaniawska), Marek Bargiełowski (Stefan Bratkowski), Wiktor Zborowski (Karol Szadurski), Czesław Bogdański (Mecenas Jan Olszewski), Alina Janowska (Emerytka), Krzysztof Globisz (Dominik), Henryk Talar (Mężczyzna na cmentarzu), Stanisław Penksyk (Funkcjonariusz SB), Mieczysław Hryniewicz (Funkcjonariusz SB), Andrzej Brzeski (Gen. Zygmunt Płatek), Aleksander Mikołajczak (Płk Adam Pietruszka), Ireneusz Kozioł (Mjr Jerzy Karpacz), Stanisław Banasiuk (Adam Łopatka) i inni.
 
Młoda i ambitna reżyserka Beata, która ukończyła szkołę filmową z wyróżnieniem, na zamówienie TVP realizuje swój pierwszy film dokumentalny. Ma za zadanie „przybliżyć widzom postać księdza Jerzego Popiełuszki, a jednocześnie pokazać, że komunizm był systemem zła”. Zbieranie informacji Beata rozpoczyna od wizyty u proboszcza parafii p. w. św. Stanisława Kostki. Pracując nad dokumentem wraz ekipą filmową: operatorem, dźwiękowcem i montażystką, Beata poznaje wciąż nowe fakty z życia bohatera swojego filmu. Spotyka się ze świadkami tamtych wydarzeń: przyjaciółmi ks. Popiełuszki i ludźmi, którzy reprezentowali aparat represji. Odbywa rozmowy m. in. z ks. Sochoniem, profesorem teologii, wieloletnim przyjacielem bohatera, z ks. Małkowskim, ks. Kośnikiem, Karolem Szadurskim, Joanną Sokół, Anną Szaniawską, Stefanem Bratkowskim, mecenasem Janem Olszewskim. Prowadzi również trudne rozmowy z byłymi pracownikami SB, którzy nie zawsze godzą się na zdjęcia przed kamerą, raczej informują reżyserkę, bez podania źródeł, o swojej wiedzy na ten temat. Kolejny krok to wizyta w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie znajdują się wszystkie materiały dotyczące ks. Popiełuszki.
Wiedza Beaty na temat życia i posługi księdza Jerzego Popiełuszki jest coraz większa, a sama postać wielkiego Polaka coraz bliższa. Odnajduje uniwersalne wartości w tym, co głosił i za co zginął. Poznanie trudnej prawdy o księdzu Jerzym zmienia też życie samej bohaterki, dojrzewającej do bardziej świadomych wyborów.
Premiera: 7 czerwca 2010
http://www.teatrtelewizji.tvp.pl/kalendarium/artykul/wiernosc_16736848/

Robertus
2014-11-22 16:34

3
Teatr Polskiego Radia
Bolesław Prus - Z legend dawnego Egiptu

"Z legend dawnego Egiptu" (????)

 

Autor: Bolesław Prus

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

Obsada: Zbigniew Zapasiewicz (narrator), Maciej Maciejewski (Ramzes, faraon), Henryk Boukołowski (Wielki Lekarz), Witold Skaruch (astrolog z Tebów), Piotr Adamczyk (Horus, wnuk Ramzesa), Lech Ordon (poborca Dagona), Marek Bargiełowski (arcykapłan), Arkadiusz Bazak (Wielki Kanclerz), Włodzimierz Bednarski (wódz armii), Krzysztof Kumor (zastępca arcykapłana)

 

Robertus
2014-11-22 16:33

3
Teatr Polskiego Radia
Tomasz Maciej Trojanowski - Retransmisja

"Retransmisja" (2007)


Autor: Tomasz Maciej Trojanowski

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Obsada: Aleksander Bednarz (Władek), Adam Woronowicz (Nauczyciel), Adam Ferency (Staszek), Franciszek Pieczka (Głos), Marcin Troński (Przemawiający), Marian Opania (Kapelmistrz), oraz: Andrzej Chudy, Wojciech Machnicki, Krzysztof Szczerbiński, Brygida Turowska, Karol Wróblewski

 

Robertus
2014-11-22 16:29

6
Wieczór Ze Słuchowiskiem
Jan Potocki - Pokuta kawalera Don Toledo

Pokuta kawalera don Toledo(1955)


Pierwowz
ór: "Rękopis znaleziony w Saragossie"

Autor: Jan Potocki

Reżyseria: Michał Melina

Obsada: Józef Maliszewski (naczelnik Cyganów), Czesław Wołłejko (Avarito, młody Cygan), Mieczysław Pawlikowski (Didor Ustaritz), Lucyna Winnicka (kobieta I), Małgorzata Lorentowicz (kobieta II), Andrzej Łapicki (don Toledo, kawaler maltański), Andrzej Szczepkowski (don Aquillar, kawaler maltański), Mieczysław Milecki (don Lopez Soarez), Tadeusz Fijewski (don Gasparon Soarez, ojciec Lopeza), Stefan Witas (don Roque Bosqueros, natręt), Alicja Pawlicka (Inez Moro)

 

Robertus
2014-11-22 16:29

6
Wieczór Ze Słuchowiskiem
Jan Potocki - Pokuta kawalera Don Toledo

Pokuta kawalera don Toledo(1955)


Pierwowz
ór: "Rękopis znaleziony w Saragossie"

Autor: Jan Potocki

Reżyseria: Michał Melina

Obsada: Józef Maliszewski (naczelnik Cyganów), Czesław Wołłejko (Avarito, młody Cygan), Mieczysław Pawlikowski (Didor Ustaritz), Lucyna Winnicka (kobieta I), Małgorzata Lorentowicz (kobieta II), Andrzej Łapicki (don Toledo, kawaler maltański), Andrzej Szczepkowski (don Aquillar, kawaler maltański), Mieczysław Milecki (don Lopez Soarez), Tadeusz Fijewski (don Gasparon Soarez, ojciec Lopeza), Stefan Witas (don Roque Bosqueros, natręt), Alicja Pawlicka (Inez Moro)

 

Robertus
2014-11-22 16:28

6
Wieczór Ze Słuchowiskiem
Jan Potocki - Pokuta kawalera Don Toledo

Pokuta kawalera don Toledo(1955)


Pierwowz
ór: "Rękopis znaleziony w Saragossie"

Autor: Jan Potocki

Reżyseria: Michał Melina

Obsada: Józef Maliszewski (naczelnik Cyganów), Czesław Wołłejko (Avarito, młody Cygan), Mieczysław Pawlikowski (Didor Ustaritz), Lucyna Winnicka (kobieta I), Małgorzata Lorentowicz (kobieta II), Andrzej Łapicki (don Toledo, kawaler maltański), Andrzej Szczepkowski (don Aquillar, kawaler maltański), Mieczysław Milecki (don Lopez Soarez), Tadeusz Fijewski (don Gasparon Soarez, ojciec Lopeza), Stefan Witas (don Roque Bosqueros, natręt), Alicja Pawlicka (Inez Moro)

 

Robertus
2014-11-22 16:26

4
Powieść radiowa
Jack London - Martin Eden (2000)

"Martin Eden" (2000) - Radiopowieść

Autor: Jack London

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

odc. 1
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Piotr Kozłowski (Artur Morse, brat Ruth), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Elżbieta Kijowska (matka Ruth)

odc. 2
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Eugeniusz Robaczewski (policjant), Jerzy Bończak (Bernard Higgingbothom, mąż Gertrudy), Joanna Jędryka (Gertruda Higgingbothom, siostra Martina), Cezary Kwieciński (robotnik)

odc. 3
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Ryszard Barycz (bibliotekarz), Jerzy Bończak (Bernard Higgingbothom, mąż Gertrudy), Katarzyna Tatarak (Lizzie Connolie), Dorota Sadowska (Kate), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 4
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 5
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Wieńczysław Gliński (ojciec Ruth), Elżbieta Kijowska (matka Ruth), Wiesław Machowski (profesor Hilton)

odc. 6
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Ryszard Barycz (bibliotekarz), Joanna Jędryka (Gertruda Higgingbothom, siostra Martina), Jerzy Bończak (Bernard Higgingbothom, mąż Gertrudy), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Katarzyna Tatarak (Lisie Connolie)

odc. 7
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Elżbieta Kijowska (matka Ruth), Wieńczysław Gliński (ojciec Ruth), Jacek Rozenek (Will Olney), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 8
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Joanna Jędryka (Gertruda Higgingbotham, siostra Martina), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 9
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Wacław Szklarski (urzędnik w Biurze Pośrednictwie Pracy), Tomasz Budyta (Joe Dawson)

odc. 10
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Tomasz Budyta (Joe Dawson), Wacław Szklarski (restaurator), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Elżbieta Kijowska (matka Ruth)

odc. 11
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 12
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Elżbieta Kijowska (matka Ruth), Wieńczysław Gliński (ojciec Ruth), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina)

odc. 13
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 14
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Witold Skaruch (profesor Caldwell)

odc. 15
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Elżbieta Kijowska (matka Ruth), Wieńczysław Gliński (ojciec Ruth)

odc. 16
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Ewa Serwa (Marianna Eden, siostra Martina), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 17
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Krzysztof Wakuliński (Russ Brissenden), Marcin Przybylski (kelner), Joanna Jędryka (Gertruda Higgingbothom, siostra Martina), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 18
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Stefan Knothe (literat), Tadeusz Borowski (Ford, redaktor naczelny), Henryk Łapiński (White, zastępca Forda), Piotr Bajor (Ends, kierownik administracyjny), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Krzysztof Wakuliński (Russ Brissenden)

odc. 19
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Krzysztof Wakuliński (Russ Brissenden), Jerzy Tkaczyk (sędzia Blond), Wieńczysław Gliński (ojciec Ruth), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 20
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Krzysztof Wakuliński (Russ Brindessen), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Sławomir Pacek (reporter), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse)

odc. 21
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Piotr Kozłowski (Artur Morse, brat Ruth), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Wacław Szklarski (pracownik hotelu)

odc. 22
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Jędryka (Gertruda Higgingbotham, siostra Martina), Robert Czebotar (Jim), Cezary Kwieciński (robotnik), Katarzyna Tatarak (Lisie Connolie)

odc. 23
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Krystyna Królówna (Maria, gospodyni Martina), Joanna Jędryka (Gertruda Higgingbotham, siostra Martina), (Crase)

odc. 24ost.
Obsada: Krzysztof Ko
łbasiuk (narrator), Piotr Adamczyk (Martin Eden), Joanna Trzepiecińska (Ruth Morse), Tomasz Budyta (Joe Dawson), Tomasz Marzecki (steward)

Robertus
2014-11-22 16:21

3
Inne
Marcin Wolski - Baśnie dla bezsennych-Willa Transcendencja

"Willa Transcendencja" (????)
Składnik cyklu: "Baśnie dla bezsennych"

Autor: Marcin Wolski

Reżyseria: Marcin Wolski

odc. 1
Obsada: (Max Benton), Lucyna Malec (Gloria MacWolly), Włodzimierz Press (Bill Benton, ojciec Maxa), Marek Obertyn (Barney Scott), Hanna Stankówna (Mary Rose Hoowerton)

odc. 2
Obsada: (Monika Willbell), (Max Benton), Lucyna Malec (Gloria MacWolly), Tomasz Marzecki (Mike Torrini), (Leo Wagner), Włodzimierz Press (Bill Benton, ojciec Maxa), Hanna Stankówna (Mary Rose Hoowerton), Marek Obertyn (Barney Scott)

odc. 4 (ost.)
Obsada: (Max Benton), Wiesław Drzewicz (Rod Ferguson), Hanna Stankówna (Mary Rose Hoowerton), Włodzimierz Press (Bill Benton, ojciec Maxa), Lucyna Malec (Gloria MacWolly), Leszek Teleszyński (Jimmie Carlton), Tomasz Marzecki (Mike Torrini), Marek Obertyn (Barney Scott), (Pastor Rourke)

Robertus
2014-11-22 16:16

4
Teatr Polskiego Radia
Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof - Po ślubie bajecznie kolorowym

"Po ślubie bajecznie kolorowym" (1981)

 

Autor: Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof

Reżyseria: Henryk Rozen

Obsada: Henryk Talar (Stanisław Wyspiański), Wiktor Zborowski (znajomy Wyspiańskiego), Andrzej Piszczatowski (Tadeusz Boy-Żeleński), Barbara Kobrzyńska (Kotarbińska), Tadeusz Włudarski (aktor - Czarny Rycerz), Witold Kałuski (aktor), Józef Fryźlewicz (aktor), Krystyna Ciechomska (służąca Siemaszkowej), Bożena Dykiel (Wanda Siemaszkowa, aktorka), Jan Tesarz (Józef Kotarbiński, dyrektor teatru), Witold Dębicki (Wojciech Dąbrowski, przyjaciel Wyspiańskiego), Wiesława Mazurkiewicz (doktorowa Eliza Pareńska), Janina Porębska (profesorowa Rydlowa), Marek Obertyn (Rudolf Starzewski), oraz: Zbigniew Grusznic, Tadeusz Jastrzębowski, Andrzej Kałuża, Jerzy Prażmowski, Jerzy Rogowski, Andrzej Siedlecki, Stanisław Staniek, Waldemar Walisiak, Jerzy Zass

 

Robertus
2014-11-22 16:14

3
Teatr Polskiego Radia
Pierre Louys - Bilitis - kapłanka Astarte

"Billitis - kapłanka Astarte" (1992)

 

Autor: Pierre Louys

Reżyseria: Juliusz Owidzki

Obsada: Magdalena Zawadzka (Billitis), Zofia Saretok (Głos I), Sławomira Łozińska (Głos II), Dorota Kawęcka (Nassidicka), Bogusław Parchimowicz (Nieznajomy)

 

Robertus
2014-11-22 16:13

4
Teatr Polskiego Radia
Michał Sałtykow-Szczedrin - Państwo Gołowlewowie

"Państwo Gołowlewowie" (????)

 

Autor: Michaił Sałtykow-Szczedrin

Obsada: Krzysztof Wakuliński (Narrator I), Mariusz Benoit (Narrator II), Zofia Rysiówna (Arina Pietrowna Gołowlewowa), Tomasz Zaliwski (Antoni Wasiliew, rządca), Adam Ferency (Stiepan Władimirowicz Gołowlew, syn Ariny), Jan Prochyra (Iwan Michajłowicz, karczmarz), Wojciech Wysocki (Porfiry Władimirowicz, syn Ariny), Jan Kulczycki (Paweł Władimirowicz, syn Ariny), (Anusia Ernatowna Uławlowna, wnuczka Ariny), (Lubusia Ernatowna Uławlowna, wnuczka Ariny), Krzysztof Kumor (Doktor), Barbara Zielińska (Pielęgniarka), Jacek Braciak (Piotruś, syn Porfirego), Łukasz Lewandowski (Władzio, syn Porfirego)

 

Robertus
2014-11-22 16:07

3
Inne
Adam Kreczmar - Okno na świat

"Okno na świat" (1974)

 

Autor: Adam Kreczmar

Reżyseria: Adam Kreczmar

 

odc. 1 "Doświadczenie życiowe"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 2 "Dziwny jest ten świat"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 3 "Fasolka szparagowa"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 4 "Jacunio"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 5 "Marucha przychodzi na mecz"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia), Jerzy Markuszewski (Marucha)

 

odc. 6 "Krzyżówka"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 7 "Drygająca szeherezada"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 8 "Uroczystość wręczenia dyplomów"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 9 "Odwiedziny u Maruchów"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 10 "Po przyjęciu"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 11 "Przełom w życiu Mordeczki"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 12 "Szlachetni rozbójcy"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 13 "Teatr"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 14 "Teleturniej"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 15 "Waldi Truszczyński leci do Londynu"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 16 "Powrót Waldiego"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia), Tadeusz Pluciński (Waldi)

 

odc. 17 "Waldi naprawia dolny zamek"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia), Tadeusz Pluciński (Waldi)

 

odc. 18 "Wyścig Pokoju"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

odc. 19ost. "Zepsuty telewizor"

Obsada: Bronisław Pawlik (Mordeczka), Wanda Łuczycka (Dziunia)

 

Robertus
2014-11-22 16:06

4
Teatr Polskiego Radia
Stanisław Rembek - Ballada o wzgardliwym wisielcu

"Ballada o wzgardliwym wisielcu" (2006)

 

Autor: Stanisław Rembek

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Obsada: Joanna Trzepiecińska (Elżbieta Kamińska, żona prokuratora), Wojciech Wysocki (Aleksander Kamiński, prokurator), Krzysztof Wakuliński (Berg, pułkownik), Jacek Kopczyński (Woźnica), Grzegorz Damięcki (Namiestnik), Marcin Troński (Anzelm Konopacki, sędzia), Łukasz Lewandowski (Julian Chodakowski), Franciszek Pieczka (Ksiądz), Barbara Zielińska (Głos z Ludu), Wojciech Machnicki (Głos z Ludu)

 

Robertus
2014-11-22 16:02

3
Teatr Polskiego Radia
Ajschylos - Agamemnon

"Agamemnon" (1993)

 

Autor: Ajschylos

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

Obsada: Tomasz Zaliwski (Zapowiadający / Argejczyk), Janusz Zakrzeński (Strażnik), Marek Obertyn (Przodownik Chóru), Zbigniew Zapasiewicz (Agememnon), Anna Chodakowska (Klitajmnestra), Anna Romantowska (Kassandra), Marek Bargiełowski (Aigistos), Ryszard Barycz (Argejczyk), Arkadiusz Bazak(Argejczyk), Juliusz Berger(Argejczyk), Teodor Gendera(Argejczyk), Tadeusz Grabowski(Argejczyk), Jacek Jarosz(Argejczyk), Henryk Łapiński(Argejczyk), Jerzy Rostkowski(Argejczyk), Jerzy Tkaczyk(Argejczyk)

 

Robertus
2014-11-22 16:01

2
Teatr Polskiego Radia
Teresa Kalińska, Ewa Stocka-Kalinowska - Abelard i Heloiza

"Abelard i Heloiza" (1993)

 

Autor: Teresa Kalińska, Ewa Stocka-Kalinowska

Reżyseria: Andrzej Jarski

 

cz. 1

Obsada: Stefan Knothe (Narrator / Lokaj Abelarda), Joanna Jędryka (Narratorka), Joanna Szczepkowska (Heloiza), Jerzy Zelnik (Piotr Abelard), Tadeusz Borowski (Gilles, przyjaciel Piotra), Franciszek Pieczka (Kanonik Fulbert, wuj Heloizy)

 

cz. 2ost.

Obsada: Joanna Szczepkowska (Heloiza), Jerzy Zelnik (Piotr Abelard), Krzysztof Kumor (Piotr de Monvoisieux / Papież Innocenty II), Tadeusz Borowski (Gilles, przyjaciel Piotra), Franciszek Pieczka (Kanonik Fulbert, wuj Heloizy)

 

Robertus
2014-11-22 16:00

3
Teatr Polskiego Radia
Virginia Woolf - Klarysa

"Klarysa" (????)

 

Pierwowzór: "Pani Dalloway"

Autor: Virginia Woolf

Obsada: Antonina Gordon-Górecka (Klarysa Dalloway), Andrzej Szalawski (Hugo Wyhett), Ignacy Machowski (Piotr Walsh), Hanna Skarżanka (Sally Sueton), Janina Munclingrowa (ciotka Helena), Czesław Kalinowski (profesor Stanley) i inni

 

Robertus
2014-11-22 15:56

5
Filozoficzne Powiastki i Przypowieści
Plutarch - Rozmówki filozoficzne

"Rozmówki filozoficzne" (????)

 

Autor: Plutarch z Cheronei

 

odc. 1

Obsada: (Plutarch z Cheroinei), Jerzy Przybylski (Euridiko), Andrzej Szczepkowski (Pollian),

 

odc. 2

Obsada: Bronisław Pawlik (Autobulos), Wojciech Duryasz (Soklaros),

 

odc. 3

Obsada: Zdzisław Tobiasz (Sullo), Włodzimierz Press (Rozmówca Sulla), Wojciech Duryasz (Metrokles), (Stilpon)

 

odc. 4

Obsada: Henryk Machalica (Sulon), Mariusz Dmochowski (Tales), Zdzisław Tobiasz (Bias)

 

odc. 5

Obsada: Mariusz Dmochowski (Tales), Edmund Fidler (Archidiamos), Zdzisław Tobiasz (Timoteos), (Timarch), (Głos)

 

odc. 6ost.

Obsada: Jan Świderski (Pierwszy), Edmund Fetting (Drugi)

 

Robertus
2014-11-22 15:55

4
Teatr Polskiego Radia - Teatr Klasyki dla Młodzieży
Jack London - Martin Eden (1990)

"Martin Eden" (1990)


Autor: Jack London

Reżyseria: Janusz Kukuła

 

cz. 1

Obsada: Krzysztof Gosztyła (Martin Eden), Gabriela Kownacka (Ruth Morse), (Artur Morse, brat Ruth), Elżbieta Kępińska (pani Morse, matka Ruth), Henryk Machalica (pan Morse, ojciec Ruth), Ewa Kania (Gertruda Higgingbottom, siostra Martina), (Bernard Higgingbottom, mąż Gertrudy), (Jim), Zdzisław Tobiasz (bibliotekarz), Ewa Serwa (Lizzie Connory), (Kate)

 

cz. 2ost.

Obsada: Gabriela Kownacka (Ruth Morse), Elżbieta Kępińska (pani Morse, matka Ruth), Henryk Machalica (pan Morse, ojciec Ruth), Krzysztof Gosztyła (Martin Eden), Krystyna Królówna (Maria), Tadeusz Grabowski (właściciel lombardu / dozorca), Ewa Kania (Gertruda Higgingbottom, siostra Martina), Andrzej Ferenc (Brissenden), Wiesław Drzewicz (redaktor Ford), Stanisław Gawlik (End, kierownik administracyjny redakcji), Magdalena Celówna (gospodyni Brissendena), Ewa Serwa (Lizzie Connory)

 

Robertus
2014-11-22 15:54

4
Teatr Polskiego Radia - Teatr Klasyki dla Młodzieży
Jack London - Martin Eden (1990)

"Martin Eden" (1990)


Autor: Jack London

Reżyseria: Janusz Kukuła

 

cz. 1

Obsada: Krzysztof Gosztyła (Martin Eden), Gabriela Kownacka (Ruth Morse), (Artur Morse, brat Ruth), Elżbieta Kępińska (pani Morse, matka Ruth), Henryk Machalica (pan Morse, ojciec Ruth), Ewa Kania (Gertruda Higgingbottom, siostra Martina), (Bernard Higgingbottom, mąż Gertrudy), (Jim), Zdzisław Tobiasz (bibliotekarz), Ewa Serwa (Lizzie Connory), (Kate)

 

cz. 2ost.

Obsada: Gabriela Kownacka (Ruth Morse), Elżbieta Kępińska (pani Morse, matka Ruth), Henryk Machalica (pan Morse, ojciec Ruth), Krzysztof Gosztyła (Martin Eden), Krystyna Królówna (Maria), Tadeusz Grabowski (właściciel lombardu / dozorca), Ewa Kania (Gertruda Higgingbottom, siostra Martina), Andrzej Ferenc (Brissenden), Wiesław Drzewicz (redaktor Ford), Stanisław Gawlik (End, kierownik administracyjny redakcji), Magdalena Celówna (gospodyni Brissendena), Ewa Serwa (Lizzie Connory)

 

Robertus
2014-11-22 15:52

3
Teatr Polskiego Radia
Lucjan Rydel - Betlejem polskie

"Betlejem polskie" (????)


Autor: Lucjan Rydel

Reżyseria: Sławomir Pietrzykowski

Obsada: Stanisław Zatłoka (Maciek), Joanna Sobieska (Zwiastun), Jerzy Rogowski (Stach), Wojciech Machnicki (Kuba), Janusz Zakrzeński (Bartos), Tomasz Marzecki (Herod), Henryk Machalica (Anioł), Lech Komarnicki (Diabeł), Danuta Rastawicka (Śmierć)

 

Robertus
2014-11-22 15:52

3
Teatr Polskiego Radia
Lucjan Rydel - Betlejem polskie

"Betlejem polskie" (????)


Autor: Lucjan Rydel

Reżyseria: Sławomir Pietrzykowski

Obsada: Stanisław Zatłoka (Maciek), Joanna Sobieska (Zwiastun), Jerzy Rogowski (Stach), Wojciech Machnicki (Kuba), Janusz Zakrzeński (Bartos), Tomasz Marzecki (Herod), Henryk Machalica (Anioł), Lech Komarnicki (Diabeł), Danuta Rastawicka (Śmierć)

 

Robertus
2014-11-22 15:49

4
Inne - Studio Teatralne ZSYP-u
Marcin Wolski - Prawda baśni, prawda legendy

"Prawda baśni, prawda legendy" (????)

 

Autor: Marcin Wolski

Reżyseria: Marcin Wolski

 

odc. 1 "Alicja"

Obsada: Witold Skaruch (Regent), Jarosław Gajewski (Sir Albert), Marzena Trybała (Alicja z Drugiej Strony Lustra)

 

odc. 2 "Epizod 3"

Obsada: Jarosław Gajewski (Sir Albert), Witold Skaruch (Regent), Marzena Trybała (Chłopka)

 

odc. 3 "Księżniczka na beczce prochu"

Obsada: Witold Skaruch (Regent), Jarosław Gajewski (Sir Albert), Marzena Trybała (Księżniczka Aurora)

 

odc. 4 "Kto wytępił krasnoludki"

Obsada: Krzysztof Chamiec (Kanclerz, brat Regenta), Jarosław Gajewski (Sir Artur), Marek Frąckowiak (Mantuin), Marzena Trybała (Krasnoludka)

 

odc. 5 "Miotła"

Obsada: Krzysztof Chamiec (Kanclerz, brat Regenta), Jarosław Gajewski (Sir Artur), Marzena Trybała (Czarownica)

 

odc. 6 "Rehabilitacja dobrej wróżki"

Obsada: Witold Skaruch (Regent), Adam Bauman (Sir Artur), Grażyna Barszczewska (Dobra Wróżka)

 

odc. 7 "Rewolucja"

Obsada: Jarosław Gajewski (Sir Albert), Witold Skaruch (Regent), Marzena Trybała (Pani Orland)

 

odc. 8ost. "Smok, szewc i dziewica"
Obsada: Witold Skaruch (Regent), Jarosław Gajewski (Sir Albert), Marzena Trybała (Mumia Ostatniej Dziewicy)

 

Robertus
2014-11-22 15:48

4
Teatr Polskiego Radia
Andrzej Mularczyk - Bolero

"Bolero" (2004)

 

Autor: Andrzej Mularczyk

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Obsada: Krzysztof Wakuliński (Krzysztof, poseł), Grażyna Barszczewska (Irena, żona Krzysztofa), Agata Kulesza (Paulina, córka Krzysztofa), Henryk Talar (Roman "Konspira"), Agnieszka Warchulska (Blanka), Zbigniew Konopka (ZOMO-wiec), Ryszard Jabłoński (ZOMO-wiec), Jacek Krautforst (ZOMO-wiec)

 

Robertus
2014-11-22 15:47

3
Teatr Polskiego Radia - Scena Współczesna
Jan Grzegorczyk - 21.37

"21:37" (2006)

Autor: Jan Grzegorczyk

Reżyseria: Janusz Kukuła

Obsada: Krzysztof Gosztyła (doktor Stefan Kornecki), Marek Obertyn (Edward Majdaniec), Izabela Bukowska (siostra Karola), Marek Frąckowiak (Ataman Wielki), Henryk Talar (Jureczek Chuchro), Jacek Rozenek (Mielcarek), Tomasz Marzecki (Dyrda)

Robertus
2014-11-22 15:43

4
Teatr Polskiego Radia
Piotr Muldner-Nieckowski - Bandyci

"Bandyci" (????)

 

Autor: Piotr Mueldner-Nieckowski

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Obsada: Witold Pyrkosz (Pan Mokry), Krzysztof Tyniec (Pan Andrzej), Marian Opania (Pan Józek), Wiktor Zborowski (Pan Franek), Marzena Trybała (Żona Pana Andrzeja), Krzysztof Kołbasiuk (Sprzedawca), Tomasz Marzecki (Barański), Edyta Jungowska (Dozorczyni)

 

Robertus
2014-11-22 15:43

4
Teatr Polskiego Radia
Piotr Muldner-Nieckowski - Bandyci

"Bandyci" (????)

 

Autor: Piotr Mueldner-Nieckowski

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Obsada: Witold Pyrkosz (Pan Mokry), Krzysztof Tyniec (Pan Andrzej), Marian Opania (Pan Józek), Wiktor Zborowski (Pan Franek), Marzena Trybała (Żona Pana Andrzeja), Krzysztof Kołbasiuk (Sprzedawca), Tomasz Marzecki (Barański), Edyta Jungowska (Dozorczyni)

 

Robertus
2014-11-22 15:40

4
Teatr Polskiego Radia
Henryk Bardijewski - Autoportret z aniołem

"Autoportret z aniołem" (2007)

 

Autor: Henryk Bardijewski

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

Obsada: Marzena Trybała (Janina), Krzysztof Kumor (Mecenas Bals), Ignacy Gogolewski (Mistrz Ernest), Joanna Sobieska (Beata Bals), Krzysztof Wakuliński (Rafał), Andrzej Ferenc (Józef, kamerdyner Balsów), Olga Sawicka (Anioł)

Robertus
2014-11-22 15:39

3
Teatr Polskiego Radia
Antoni Czechow - Awantura

Awantura(1999)

 

Autor: Antoni Czechow

Reżyseria: Piotr Łysak

Obsada: Elżbieta Kijowska (Fiedosia Wasilijewna), Tadeusz Grabowski (Lokaj), Ignacy Gogolewski (Mikołaj Siergiejewicz, mąż Fiedosii), Krystyna Kołodziejczyk (Liza, służąca), Joanna Jędryka (Maria Andriejewna), Wacław Szklarski (Lekarz)

 

Robertus
2014-11-22 15:38

4
Wieczór Ze Słuchowiskiem
Paweł Mossakowski - Martwa natura

Martwa natura(1984)

 

Autor: Paweł Mossakowski

Obsada: Barbara Wrzesińska (Arystka), Michał Bajor (Model)

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20