Rocznice / święta
Popularne tagi (TOP 10)
premiera
Audycja
klasyka
Słuchowisko w radiowej Jedynce
religia
rosyjskie
Wieczór ze słuchowiskiem
poezja
biografia
KLCW
Ostatnio zamieszczone
Teatr Polskiego Radia Medea - moja sympatia
Jeremi Przybora
Scena Teatralna Trójki
Stan euforii
Piotr Skotnicki
Scena Teatralna Trójki
Stan euforii
Piotr Skotnicki
Teatr Polskiego Radia
Stan euforii
Piotr Skotnicki
Radio dzieciom
Dziób w dziób
Malina Prześluga
Ostatnio zgłoszone jako nieaktywne
Teatr Polskiego Radia Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
Teatr Polskiego Radia
Zemsta (1953)(fragm.)
Aleksander Fredro
Inne
Tadeusz Kubiak-Czas pisarzy
Dorota Gacek, Elżbieta Łukomska
Inne
Stefan Batory-Król legenda
Andrzej Sowa
Scena Teatralna Trójki
Plany Trójki na sezon teatralny 2011/2012
Barbara Marcinik i Janusz Kukuła
Ostatnio zalogowani
na stronie
na stronie
Informacja dostępna po zalogowaniu
Kontakt
REJESTR AKTORÓW
Alfabetycznie: A B C Ć d E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Chronologicznie: 1850 → 1870 → 1880 → 1890 → 1900 → 1910 → 1920 → 1930 → 1940 → 1950 → 1960 → 1970 → 1980 → 1990 → 2000 → zas0 →
Kalendarium: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Ilość ról: 254
Stanisław
Brudny
ur. 1930-05-16
Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Za role w słuchowiskach uhonorowany w 2009 roku "Splendorem Splendorów".Słuchowiska:
- TPR"Adieu, czyli przypadki księdza Grosera [1]" - Jan Grzegorczyk
- INN"Adwokat i róże (reż.Jan Englert)" - Jerzy Szaniawski
- TPR"Aktor" - Henryk Schönker
- TPR"Amadeusz" - Peter Shaffer
- TPR"Ameryka wkracza do Malinówka (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Amos" - Olga Tokarczuk
- WZS"Anioły" - Stanisław Srokowski
- STT"Antygona" - Sofokles
- TPR"Arka" - Włodzimierz Paźniewski
- DTW"Arlekin, Mahomet, albo taradejka latająca" - Franciszek Zabłocki
- TPR"Autobus z napisem koniec" - Tomasz Maciej Trojanowski
- RDZ"B@jki - Smok Podwawelski" - Marcin Pałasz
- TPR"Baal w Babilonie" - Fernando Arrabal
- TPR"Babcine sieroty" - Jan Warenycia
- RDZ"Bajka o Złotej Kropli" - Krystyna Chołoniewska
- TPR"Bambini di Praga" - Bohumil Hrabal
- INN"Baśnie dla bezsennych - Angaż" - Marcin Wolski
- INN"Baśnie dla bezsennych - Pies w studni" - Marcin Wolski
- TPR"Bezdech" - Andrzej Bart
- TPR"Blizny wolności" - Jacek Ryś
- POW"Boży bojownicy" - Andrzej Sapkowski
- TPR"Bruderszaft z Belzebubem" - Maciej Rybiński
- TPR"Burmistrz Malinówka walczy z opozycją (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Burza (reż. Henryk Rozen)" - William Szekspir
- TPR"Casting czyli Długa rozmowa o filmie, którego nikt nie będzie chciał oglądać" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Chlew" - Pier Paolo Pasolini
- POW"Chłopi" - Władysław Stanisław Reymont
- TPR"Chłopi na BIS" - Władysław Stanisław Reymont
- TPR"Ciemny las" - Andrzej Stasiuk
- WZS"Ciotka Julia i skryba" - Mario Vargas Llosa
- POW"Colas Breugnon (reż. Jan Warenycia)" - Romain Rolland
- WZS"Córka proboszcza" - George Orwell
- DTW"Czadajew" - Marian Sworzeń
- TPR"Czapa, czyli śmierć na raty" - Janusz Krasiński
- TPR"Czarna pani i pan Citrine" - Henri Troyat
- TPR"Czary mary" - Sándor Márai
- TPR"Człowiek roku w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Czuwanie" - Andrzej Piszczatowski
- TPR"Czyściec Judy" - Wacław Oszajca
- TPR"Dekameron" - Giovanni Boccaccio
- TPR"Dobrze" - Tomasz Man
- RDZ"Dobrze się nastaw" - Maria Ewa Letki
- RDZ"Dom przy ulicy Niezapominajki 1" - Krystyna Chołoniewska
- DTW"Droga do Bugulmy" - Jachym Topol
- WZS"Dwa dni z aniołem" - Marek Nowakowski
- PTW"Dwanaście krzeseł" - Ilia Ilf, Eugeniusz Pietrow
- TPR"Dzień dziecka w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- DTW"Dziesięć pięter" - Cezary Harasimowicz
- TPR"Dziewczynka z hotelu Excelsior" - Eustachy Rylski
- WZS"Dziura w niebie" - Tadeusz Konwicki
- TPR"Eksperyment teatralny w Malinówku (cykl \'\'Malinówek\'\')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Fantazy (reż.Piotr Cieplak)" - Juliusz Słowacki
- POW"Faraon" - Bolesław Prus
- TPR"Fortynbras się upił" - Janusz Głowacki
- TPR"Genialna epoka; Księga" - Bruno Schulz
- WZS"Głos Horacego" - Henryk Bardijewski
- TPR"Gracze" - Mikołaj Gogol
- TPR"Grube ryby (1998)" - Michał Bałucki
- TPR"Hamlet (reż. Waldemar Modestowicz)" - William Szekspir
- TPR"Happening, czyli nocna komedia z karawanem w tle" - Andrzej Mularczyk
- PTW"Historia Żyda Wiecznego Tułacza" - Jean d’Ormesson
- POW"Imię Róży" - Umberto Eco
- DTW"Indyk" - Sławomir Mrożek
- TPR"Jak to mężczyzni" - Arkadiusz Awerczenko
- DTW"Jakub Jasiński czyli Dwie Polski" - Adam Mickiewicz
- TPR"Janieja" - Krzysztof Bizio
- DTW"Joko świętuje rocznicę" - Roland Topor
- DTW"Judasz Iskariota" - Dominique Reznikoff
- WZS"Jutro" - Joseph Conrad
- TPR"Już czas zacząć ceremonię" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Kanarek (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Kapitan Wspaniały powraca" - David Zene Mairowitz
- WZS"Kaprysy Łazarza" - Stanisław Grochowiak
- DTW"Kartoteka rozrzucona" - Tadeusz Różewicz
- TPR"Każdy w swoją stronę, czyli Święto państwowe w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- POW"Każdy żyje jak umie, czyli skąd się wzięli 'Sami swoi'" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Klawiatura" - Jerzy Górzański
- DTW"Klątwa" - Stanisław Wyspiański
- TPR"Kłopoty burmistrza Malinówka (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Kolejowa miłość w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Koncert życzeń" - Beata Dzianowicz
- TPR"Koniec świata w Dębkach" - Monika Powalisz
- TPR"Koniec wieńczy dzieło" - Wojciech Dróżdż i Sławomir Rogowski
- TPR"Korczak, czyli brudna rzeka czasu" - Janusz Kukuła
- DTW"Krfotok" - Edward Redliński
- POW"Kronika wypadków miłosnych" - Tadeusz Konwicki
- TPR"Król Edyp (reż. Mariusz Malec)" - Sofokles
- TPR"Król Edyp (reż. Waldemar Modestowicz)" - Sofokles
- INN"Król Lear Superprodukcja" - FONOPOLIS
- TPR"Kwestia zaufania" - Henryk Bardijewski
- POW"Lalka (1997)" - Bolesław Prus
- TPR"Last minute tour" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"Legenda petersburska" - Jarosław Iwaszkiewicz
- DTW"Legion" - Stanisław Wyspiański
- TPR"Legiony (2016)" - Henryk Sienkiewicz
- TPR"Listopadowa depresja w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Lżejszy od powietrza" - Zbigniew Wojnarowski
- DTW"Łaźnia" - Włodzimierz Majakowski
- STT"Łóżka" - Wojciech Fułek
- TPR"Magiczna godzina" - Wiesław Saniewski
- TPR"Malinowek (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Malinówek patrzy na Francję (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Malinówek podbija stolicę (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Malinówek przygotowuje się do wigilii (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Malinówek się bawi (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Malinówek walczy ze śniegiem (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Malinówek wybiera (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Małe kraje... jak małe muzea" - Bohdan Zadura
- WZS"Małe misterium radiowe bez didaskaliów" - Andrzej Turczyński
- TPR"Maria Canossa" - Sandra Paretti
- TPR"Markiza O." - Heinrich von Kleist
- TPR"Marszałek Śmigły - Adam Zawisza" - Janusz Osica, Andrzej Sowa
- WZS"Martwa natura z bobrami" - David Zane Mairowitz
- TPR"Masażystka" - Jerzy Górzański
- TPR"Medea" - Eurypides
- WZS"Mewa" - Boris Akunin
- TPR"Miarka za miarkę" - William Szekspir
- PTW"Miasto" - Marek Nowakowski
- POW"Mistrz i Małgorzata (2002)" - Michaił Bułhakow
- TPR"Modlitwa o pożar" - Berkun Oya
- RDZ"Moje drzewko pomarańczowe" - José Mauro de Vasconcelos
- WZS"Moje zakazane podwórze" - Krzysztof Choiński
- STT"Muszę opowiedzieć" - Anna Świrszczyńska
- TPR"Nad" - Mariusz Bieliński
- TPR"Narodziny według apokryfów (2) - ewangelia arabska" - Anonim
- PTW"Nazista i fryzjer" - Edgar Hilsenrath
- POW"Nędznicy (2000)" - Wiktor Hugo
- TPR"Nicość i światło" - Romuald Karaś
- TPR"Nie-Boska komedia (2009)" - Zygmunt Krasiński
- TPR"Niedźwiedź (reż. Jacek Rozenek)" - Antoni Czechow
- WZS"Niemy Mesjasz" - Sandro Cappelletto
- TPR"Niespodzianka (reż. Janusz Kukuła)" - Karol Hubert Rostworowski
- TPR"Niespodziewany upadek burmistrza Malinówka (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- FPP"Nieznane światło" - Henryk Bardijewski
- RDZ"Nieznośne skrzaciątko" - Mariusz Niemycki
- PTW"Nokturn indyjski" - Antonio Tabucchi
- FPP"Nowe przygody i nieszczęścia Łazika z Tormesu" - Camillo Jose Cela
- DTW"Obcy" - Albert Camus
- TPR"Obrazy z pamięci umierającego" - Małgorzata Imielska
- TPR"Ojciec Stanisław od Jezusa i Maryi. Opowieść o błogosławionym Stanisławie Papczyńskim" - Marcin Witan
- POW"Oliver Twist" - Charles Dickens
- PTW"Opętani" - Witold Gombrowicz
- TPR"Opowieść gminna o doktorze Johanie Faustusie, wielce znakomitym czarnoksiężniku i magu" - Johann Spiess
- FPP"Opowieść o życiu Milarepy, albo drogowskaz wyzwolenia i wszechwiedzy" - anonim
- TPR"Pan Bielanek, czyli Panoptikum grochowskie" - Jan Warenycia
- TPR"Pan Citrine; Czarna Pani" - Henri Troyat
- TPR"Pan prezydent przybywa do Malinówka (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Pani Dafina" - Wojciech Chmielewski
- TPR"Panienka" - Jerzy Marciniak
- TPR"Parada równości (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- DTW"Partita na instrument drewniany" - Stanisław Grochowiak
- STT"Pęknięta, obwiązana nitką" - Zyta Rudzka
- WZS"Pierwsza polka" - Horst Bienek
- TPR"Pierwszy dzień wiosny w Malinówku (cykl \'Malinówek\')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Piętno" - Jan Warenycia
- TPR"Pijany o 12 w południe" - Marek Hłasko
- TPR"Pingpongista" - Józef Hen
- TPR"Płonące miasto" - Katarzyna Michałkiewicz
- TPR"Pochodnia" - Hanna Bielawska
- TPR"Podróż na ksieżyc" - Monika Milewska
- PTW"Podróż sentymentalna" - Laurence Sterne
- RDZ"Pogoda dla psów" - Jerzy Niemczuk
- TPR"Pokojowa propozycja Kazika Wrony" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Polityka historyczna w Malinówku (cykl Malinówek)" - Marek Ławrynowicz
- POW"Popioły (1997)" - Stefan Żeromski
- STT"Popost" - Antoni Winch
- TPR"Port pragnień" - Marek Hłasko
- TPR"Porywacze" - Kazimierz Orłoś
- TPR"Pospieszny" - Jan Grzegorczyk
- STT"Powroty" - Lech Budrecki
- INN"Powrót do paleolitu" - Marcin Wolski
- TPR"Półpancerze w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- WZS"Prorok Ilja" - Tadeusz Słobodzianek
- TPR"Prosta sprawa" - Kazimierz Orłoś
- TPR"Prośba" - Tadeusz Rittner
- TPR"Próba generalna" - Olga Tokarczuk
- STT"Przebudzenie" - Zbigniew Mentzel
- TPR"Przepowiednia noworoczna dla Malinówka (cykl Malinówek)" - Marek Ławrynowicz
- INN"Przygody dobrego wojaka Szwejka" - Jaroslav Hasek
- RDZ"Przygody Tomka Sawyera" - Mark Twain
- TPR"Przyjaźń musi być głucha" - Anna Mentlewicz
- TPR"Przysięga" - Leonid Andrejew
- TPR"Przystanek" - Gao Xingjian
- STT"Przyszli za późno, czyli w samą porę" - Wacław Oszajca
- RDZ"Ptaszkieterowie" - Mariusz Niemycki
- TPR"Raport o stanie wojennym" - Marek Nowakowski
- PTW"Rola mojej rodziny w światowej rewolucji" - Bora Ćosić
- TPR"Rosjanie w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- DTW"Rosmersholm" - Henryk Ibsen
- TPR"Ryba po grecku lub Rachatłukum polsku" - Kazimierz Orłoś
- TPR"Sala nr 6" - Antoni Czechow
- STT"Salto" - Tadeusz Konwicki
- TPR"Sataniści z Rudy Śląskiej" - Marek Miller
- TPR"Senat szaleńców. Humoreska ponura" - Janusz Korczak
- DTW"Sędziowie" - Stanisław Wyspiański
- DTW"Skąpiec (reż. Jan Warenycia)" - Molier
- TPR"Sobótka w Malinówku" - Marek Ławrynowicz
- RDZ"Spadochron" - Marek Ławrynowicz
- STT"Spotkanie z nożem" - Miron Białoszewski
- TPR"Stacja końcowa" - Henryk Bardijewski
- TPR"Staniesz się falą (o Jacku Kaczmarskim)" - Piotr Cieński
- TPR"Stara" - Rafał Wojasiński
- POW"Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
- TPR"Stół" - Ida Fink
- WZS"Stradivariana - albo trzy opowieści o skrzypcach" - Ilija Hurnik
- TPR"Sylwester 2009 w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- DTW"Szachy" - Stanisław Grochowiak
- TPR"Szeroki gest" - Ilia Ilf, Eugeniusz Pietrow
- TPR"Szkoła obmowy" - Wojciech Bogusławski
- TPR"Śmierć Joanny" - Władysław Sebyła
- TPR"Święty spokój" - Henryk Bardijewski
- TPR"Tajemna moc" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Ten jeden moment przed świtem" - Tomasz Maciej Trojanowski
- TPR"To, co zdarzy się jutro, czyli nie bądź taka mądra, Alicjo" - Andrzej Mularczyk
- TPR"Trzecia noga" - Adam Bauman
- POW"Trzej muszkieterowie" - Aleksander Dumas
- TPR"Trzy siostry" - Antoni Czechow
- TPR"Trzy szanse" - Rafał Kapeliński
- TZO"Tuba" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Tunel" - Zbigniew Wojnarowski
- TPR"Tyrtey, Za kulisami" - Cyprian Kamil Norwid
- FPP"Uczta siedmiu mędrców" - Plutarch
- INN"Upiór w kuchni (1993)" - Patrick G. Clark
- TPR"Uroboros" - Wojciech Fułek
- WZS"W zieleni ogrodów naszej młodości" - Krzysztof Choiński
- TPR"Warszawianka" - Stanisław Wyspiański
- PTW"Weiser Dawidek" - Paweł Huelle
- TPR"Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
- DTW"Wesele Figara" - Pierre de Beaumarchais
- TPR"Wielka kumulacja w małym miasteczku" - Ryszard Ulicki
- TPR"Wielkie oszczędności w Malinówku (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- POW"Wierna rzeka" - Stefan Żeromski
- TPR"Willy Blum" - Krzysztof Ćwikliński
- PTW"Wniebowstąpienie" - Tadeusz Konwicki
- TPR"Wróżka wszystko wie, wszystko widzi, czyli nieprzewidziane skutki dobrych uczynków" - Andrzej Mularczyk
- STT"Wybierz saksofon" - Wiesław Myśliwski
- TPR"Wychowanka" - Aleksander Fredro
- TPR"Wykopalisko (cykl ''Malinówek'')" - Marek Ławrynowicz
- TPR"Wyprawa" - Henryk Bardijewski
- TPR"Wyszedł z domu" - Tadeusz Różewicz
- DTW"Za kulisami" - Cyprian Kamil Norwid
- TPR"Zabiłem!" - Władysław Stanisław Reymont
- TPR"Zanim się przerwie srebrny sznur" - Aleksiej Kazancew
- DTW"Zbrodnia i kara" - Fiodor Dostojewski
- DTW"Zegarek" - Feliks Netz
- TPR"Zimowa opowieść" - William Szekspir
- TPR"Zmierzch" - Izaak Babel
- TPR"Zwierciadlana zagadka" - Deotyma (Jadwiga Łuszczewska)
- TPR"Żabusia" - Gabriela Zapolska
- TPR"Życie w cieniu procesu" - Bożena Markowska
- TPR"Żywot Józefa" - Mikołaj Rej