Powie¶ć radiowa

"Chłopi"
Władysław Stanisław Reymont

Reżyseria: Jan Warenycia
Emisja: 1998

¦rednia ocena: 5
Oddanych glosów: 1
Tagi:
  lektury szkolne (58) 

Władysław Stanisław Reymont
(autor)

Mariusz Benoit

1950 -
(narrator)

Adam Bauman

1957 -
(Antek Boryna)

Piotr B±k

1958 -
(Mateusz)

Włodzimierz Bednarski

1935 -
(Wójt)

Jacek Braciak

1968 -
(Witek)

Stanisław Brudny

1930 -
(Kuba)

Janusz Bukowski

1941 - 2005
(Młynarz)

Ewa Konstancja Bułhak

1971 -
(Ewka)

Marek Fr±ckowiak

1950 - 2017
(Głos)

Maria Garbowska

1922 - 2016
(Jagustynka)

Janusz Kłosiński

1920 - 2017
(Jambroży)

Agnieszka Kotlarska

1971 - 2015
(Józia)

Krystyna Królówna

1939 -
(Organi¶cina)

Cezary Kwieciński

1966 -
(Parobek)

Teresa Lipowska

1937 -
(Wójtowa)

Gustaw Lutkiewicz

1924 - 2017
(Roch)

Katarzyna Łaniewska

1933 -
(Dominikowa)

Lech Łotocki

1947 -
(Bartek)

Sylwester Maciejewski

1955 -
(Kowal)

Michał Maciejewski

Edytuj
(Ja¶)

Iwona Katarzyna Pawlak

1963 -
(Kowalowa)

Eugeniusz Robaczewski

1931 - 2003
(Jankiel)

Danuta Stenka

1961 -
(Jagna)

Daria Trafankowska

1954 - 2004
(Hanka Borynowa)

Tomasz Zaliwski

1929 - 2006
(Maciej Boryna)

Barbara Zielińska

1959 -
(kobieta Nastusia)

Inne słuchowiska tego samego autora:

POW
Chłopi (cz. 1)
TPR
Chłopi na BIS
POW
Komediantka
PWD
Marzyciel
PTW
Rok 1794
TPR
Seans
TPR
Zabiłem!
PWD
Ziemia obiecana

Audiofil
2013-09-15 19:31

Reżyseria: Jan Warenycia
Realizacja: Maria Olszewska
Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko
Adaptacja: Anna Borkowska

Obsada:
Mariusz Benoit - narrator
oraz
Adam Bauman - Antek Boryna
Piotr B±k - Mateusz
Włodzimierz Bednarski - Wójt
Jacek Braciak - Witek
Stanisław Brudny - Kuba
Janusz Bukowski - Młynarz
Ewa Konstancja Bułhak - Ewka
Marek Fr±ckowiak - Głos
Maria Garbowska - Jagustynka
Janusz Kłosiński - Jambroży
Agnieszka Kotlarska - Józia
Krystyna Królówna - Organi¶cina
Cezary Kwieciński - Parobek
Teresa Lipowska - Wójtowa
Gustaw Lutkiewicz - Roch
Katarzyna Łaniewska - Dominikowa
Lech Łotocki - Bartek
Sylwester Maciejewski - Kowal
Michał Maciejewski - Ja¶
Iwona Pawlak - Kowalowa
Eugeniusz Robaczewski - Jankiel
Danuta Stenka - Jagna
Daria Trafankowska - Hanka Borynowa
Tomasz Zaliwski - Maciej Boryna
Barbara Zielińska - kobieta, Nastusia

tquest
2014-01-05 09:35

download (link dostępny po zalogowaniu)

pavvvel
2014-01-05 12:31

Dzięki!!!

Robertus
2015-07-24 20:07

"Chłopi" (1998) - Radiopowie¶ć

 

odc. 1

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Teresa Lipowska (wójtowa), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Stanisław Brudny (Kuba), Jacek Braciak (Witek), Daria Trafankowska (Hanka), Janusz Kłosiński (Jambroży), Adam Bauman (Antek Boryna)

 

odc. 2

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Ewa Konstancja Bułhak (Jewka)

 

odc. 3

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Daria Trafankowska (Hanka), Janusz Kłosiński (Jambroży), Adam Bauman (Antek Boryna), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Danuta Stenka (Jagna)

 

odc. 4

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Danuta Stenka (Jagna), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Stanisław Brudny (Kuba), Adam Bauman (Antek Boryna), Eugeniusz Robaczewski (Jankiel)

 

odc. 5

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Teresa Lipowska (wójtowa), Adam Bauman (Antek Boryna), Maria Garbowska (Jagustynka), Danuta Stenka (Jagna), Krystyna Królówna (organicina), Cezary Kwieciński (parobek), Gustaw Lutkiewicz (Roch)

 

odc. 6

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Adam Bauman (Antek Boryna), Maria Garbowska (Jagustynka), Danuta Stenka (Jagna), Krystyna Królówna (organicina), Cezary Kwieciński (parobek), Daria Trafankowska (Hanka), Iwona Pawlak (kowalowa), Jacek Braciak (Witek), Stanisław Brudny (Kuba), Barbara Zielińska (kobieta)

 

odc. 7

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Teresa Lipowska (wójtowa), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Iwona Pawlak (kowalowa), Maria Garbowska (Jagustynka), Danuta Stenka (Jagna), Krystyna Królówna (organicina), Cezary Kwieciński (parobek), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Barbara Zielińska (kobieta), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa)

 

odc. 8

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Teresa Lipowska (wójtowa), Maria Garbowska (Jagustynka), Krystyna Królówna (organicina), Cezary Kwieciński (parobek), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Janusz Kłosiński (Jambroży), Stanisław Brudny (Kuba), Jacek Braciak (Witek)

 

odc. 9

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Adam Bauman (Antek Boryna), Eugeniusz Robaczewski (Jankiel), Barbara Zielińska (kobieta), Krystyna Królówna (organicina), Daria Trafankowska (Hanka), Janusz Bukowski (młynarz)

 

odc. 10

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Adam Bauman (Antek Boryna), Daria Trafankowska (Hanka), Janusz Bukowski (młynarz), Piotr B±k (Mateusz), Lech Łotocki (Bartek), Marek Fr±ckowiak (głos)

 

odc. 11

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Adam Bauman (Antek Boryna), Danuta Stenka (Jagna), Agnieszka Kotlarska (Józia), Sylwester Maciejewski (kowal), Maria Garbowska (Jagustynka), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Jacek Braciak (Witek)

 

odc. 12

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Adam Bauman (Antek Boryna), Danuta Stenka (Jagna), Agnieszka Kotlarska (Józia), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Jacek Braciak (Witek), Piotr B±k (Mateusz), Cezary Kwieciński (parobek)

 

odc. 13

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Danuta Stenka (Jagna), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Daria Trafankowska (Hanka), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Włodzimierz Bednarski (wójt)

 

odc. 14

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Adam Bauman (Antek Boryna), Maria Garbowska (Jagustynka), Danuta Stenka (Jagna), Teresa Lipowska (wójtowa), Włodzimierz Bednarski (wójt), Krystyna Królówna (organicina), Cezary Kwieciński (parobek), Lech Łotocki (Bartek)

 

odc. 15

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Daria Trafankowska (Hanka), Sylwester Maciejewski (kowal), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Jacek Braciak (Witek)

 

odc. 16

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Daria Trafankowska (Hanka), Maria Garbowska (Jagustynka), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Jacek Braciak (Witek), Michał Maciejewski (Ja), Danuta Stenka (Jagna), Włodzimierz Bednarski (wójt)

 

odc. 17

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Daria Trafankowska (Hanka), Agnieszka Kotlarska (Józia), Maria Garbowska (Jagustynka), Włodzimierz Bednarski (wójt), Krystyna Królówna (organicina), Michał Maciejewski (Ja), Danuta Stenka (Jagna), Sylwester Maciejewski (kowal)

 

odc. 18

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Daria Trafankowska (Hanka), Sylwester Maciejewski (kowal), Jacek Braciak (Witek), Piotr B±k (Mateusz), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Danuta Stenka (Jagna)

 

odc. 19

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Tomasz Zaliwski (Maciej Boryna), Maria Garbowska (Jagustynka), Cezary Kwieciński (parobek), Piotr B±k (Mateusz), Janusz Bukowski (młynarz), Eugeniusz Robaczewski (Jankiel), Krystyna Królówna (organicina)

 

odc. 20

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Janusz Kłosiński (Jambroży), Daria Trafankowska (Hanka), Maria Garbowska (Jagustynka), Agnieszka Kotlarska (Józia), Piotr B±k (Mateusz), Janusz Bukowski (młynarz), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Krystyna Królowna (organicina), Michał Maciejewski (Ja)

 

odc. 21

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Daria Trafankowska (Hanka), Agnieszka Kotlarska (Józia), Danuta Stenka (Jagna), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Sylwester Maciejewski (kowal), Teresa Lipowska (wójtowa), Maria Garbowska (Jagustynka)

 

odc. 22

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Danuta Stenka (Jagna), Maria Garbowska (Jagustynka), Daria Trafankowska (Hanka), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Adam Bauman (Antek Boryna)

 

odc. 23

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Danuta Stenka (Jagna), Maria Garbowska (Jagustynka), Daria Trafankowska (Hanka), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Adam Bauman (Antek Boryna), Jacek Braciak (Witek)

 

odc. 24

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Michał Maciejewski (Ja), Danuta Stenka (Jagna), Maria Garbowska (Jagustynka), Daria Trafankowska (Hanka), Gustaw Lutkiewicz (Roch), Adam Bauman (Antek Boryna), Agnieszka Kotlarska (Józia), Włodzimierz Bednarski (wójt), Piotr B±k (Mateusz)

 

odc. 25

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Agnieszka Kotlarska (Józia), Maria Garbowska (Jagustynka), Daria Trafankowska (Hanka), Adam Bauman (Antek Boryna), Krystyna Królówna (organicina)

 

odc. 26ost.

Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Katarzyna Łaniewska (Dominikowa), Danuta Stenka (Jagna), Maria Garbowska (Jagustynka), Adam Bauman (Antek Boryna), Piotr B±k (Mateusz), Lech Łotocki (Bartek), Sylwester Maciejewski (kowal), Eugeniusz Robaczewski (Jankiel), Janusz Kłosiński (Jambroży), Janusz Bukowski (młynarz)

pavvvel
2018-01-25 20:00

Piękne to słuchowisko, ale "Chłopi" bez proboszcza?...

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: