Powieść radiowa

"Komediantka"
Władysław Stanisław Reymont

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski
Emisja: 2000

Średnia ocena: 2
Oddanych glosów: 2
Tagi:

Władysław Stanisław Reymont
(autor)

Krzysztof Kolberger

1950 - 2011
(narrator)

Eugeniusz Robaczewski

1931 - 2003
(Orłowski ojciec Janki)

Adam Bauman

1957 -
(Andrzej Grzesikiewicz)

Maria Klejdysz

1927 - 2009
(Grzesikiewiczowa matka Andrzeja)

Daria Trafankowska

1954 - 2004
(Kręska gospodyni Orłowskiego)

Agnieszka Suchora

1968 -
(Janka Orłowska)

Łukasz Lewandowski

1974 -
(Wicek goniec teatralny)

Andrzej Ferenc

1959 -
(reżyser Marian Topolski)

Krzysztof Kowalewski

1937 -
(Jan Cabiński dyrektor teatru)

Izabella Bukowska

1973 -
(Mela Majkowska)

Witold Pyrkosz

1926 - 2017
(Glas)

Grzegorz Wons

1952 -
(Władek Niedzielski)

Mirosława Krajewska

1940 -
(Pepa Cabińska żona dyrektora)

Krzysztof Chamiec

1930 - 2001
(mecenas Aleksander)

Ewa Serwa

1956 -
(Nicoletta)

Wacław Szklarski

1934 -
(Halt dyrektor muzyki)

Teresa Lipowska

1937 -
(Sowińska krawcowa teatralna)

Zbigniew Suszyński

1961 -
(redaktor)

Irena Jun

1935 -
(Salomea handlarka żydowska)

Maria Garbowska

1922 - 2016
(niania)

Stanisław Górka

1954 -
(Pieś)

Wojciech Machnicki

1953 -
(Wawrzecki)

Małgorzata Kożuchowska

1971 -
(Mimi Zarzecka)

Henryk Boukołowski

1937 -
(Stanisławski)

Joanna Jędryka

1940 -
(Kaczkowska)

Włodzimierz Press

1939 -
(Kotlicki)

Zofia Saretok

1938 - 2013
(Rosińska)

Tomasz Zaliwski

1929 - 2006
(Krzykiewicz)

Wojciech Skibiński

1929 - 2016
(kasjer Gold)

Anna Ciepielewska

1936 - 2006
(Niedzielska matka Władka)

Magdalena Warzecha

1970 -
(Anna córka Sowińskiej)

Krzysztof Kołbasiuk

1952 - 2006
(Głogowski)

Aleksandra Rojewska

1966 -
(Zosia Rosińska)

Wieńczysław Gliński

1921 - 2008
(Rychter)

Ewa Wencel

1955 -
(Wolska)

Inne słuchowiska tego samego autora:

POW
Chłopi
POW
Chłopi (cz. 1)
TPR
Chłopi na BIS
PWD
Marzyciel
PTW
Rok 1794
TPR
Seans
TPR
Zabiłem!
PWD
Ziemia obiecana

Robertus
2012-07-30 16:37

"Komediantka" (2000) - Radiopowieść

Autor: Władysław Reymont
Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

odc. 1
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Eugeniusz Robaczewski (Orłowski, ojciec Janki), Adam Bauman (Andrzej Grzesikiewicz), Maria Klejdysz (Grzesikiewiczowa, matka Andrzeja), Daria Trafankowska (Kręska, gospodyni Orłowskiego), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska)

odc. 2
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Daria Trafankowska (Kręska, gospodyni Orłowskiego), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Adam Bauman (Andrzej Grzesikiewicz), Eugeniusz Robaczewski (Orłowski, ojciec Janki)

odc. 3
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Łukasz Lewandowski (Wicek, goniec teatralny), (barmanka teatralna), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), (sufler Dobek), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), (kelner), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Witold Pyrkosz (Glas), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski)

odc. 4
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Mirosława Krajewka (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Witold Pyrkosz (Glas), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), Krzysztof Chamiec (mecenas Aleksander), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Ewa Serwa (Nicoletta), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Łukasz Lewandowski (Wicek, goniec teatralny), Wacław Szklarski (Halt, dyrektor muzyki)

odc. 5
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Wacław Szklarski (Halt, dyrektor muzyki), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski)

odc. 6
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Zbigniew Suszyński (redaktor), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Irena Jun (Salomea, handlarka żydowska), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora)

odc. 7
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Maria Garbowska (niania), (Edzio Cabiński), Krzysztof Chamiec (mecenas Aleksander), Stanisław Górka (Pieś), Wojciech Machnicki (Wawrzecki)

odc. 8
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Krzysztof Chamiec (mecenas Aleksander), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Łukasz Lewandowski (Wicek, goniec teatralny), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Zbigniew Suszyński (redaktor)

odc. 9
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Wojciech Machnicki (Wawrzecki), Małgorzata Kożuchowska (Mimi Zarzecka), Zbigniew Suszyński (redaktor), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Henryk Boukołowski (Stanisławski), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Joanna Jędryka (Kaczkowska)

odc. 10
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Witold Pyrkosz (Glas), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Henryk Boukołowski (Stanisławski), Stanisław Górka (Pieś), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), Włodzimierz Press (Kotlicki), Zofia Saretok (Rosińska)

odc. 11
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Włodzimierz Press (Kotlicki), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Witold Pyrkosz (Glas), Tomasz Zaliwski (Krzykiewicz), Wojciech Skibiński (kasjer Gold), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Wojciech Machnicki (Wawrzecki), Stanisław Górka (Pieś)

odc. 12
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Włodzimierz Press (Kotlicki), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Witold Pyrkosz (Glas), Wojciech Skibiński (kasjer Gold), Tomasz Zaliwski (Krzykiewicz), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Anna Ciepielewska (Niedzielska, matka Władka), Magdalena Warzecha (Anna, córka Sowińskiej)

odc. 13
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Anna Ciepielewska (Niedzielska, matka Władka)

odc. 14
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Włodzimierz Press (Kotlicki), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Małgorzata Kożuchowska (Mimi Zarzecka), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Adam Bauman (Andrzej Grzesikiewicz),

odc. 15
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Włodzimierz Press (Kotlicki), Krzysztof Kołbasiuk (Głogowski), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Wojciech Machnicki (Wawrzecki), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski)

odc. 16
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Włodzimierz Press (Kotlicki), Krzysztof Kołbasiuk (Głogowski), Wojciech Machnicki (Wawrzecki), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski)

odc. 17
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Witold Pyrkosz (Glas), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Henryk Boukołowski (Stanisławski), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), Aleksandra Rojewska (Zosia Rosińska), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), (sufler Dobek)

odc. 18
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Łukasz Lewandowski (Wicek, goniec teatralny), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Krzysztof Kołbasiuk (Głogowski), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Tomasz Zaliwski (Krzykiewicz), Witold Pyrkosz (Glas), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), Krzysztof Chamiec (mecenas Aleksander), Zofia Saretok (Rosińska), Wieńczysław Gliński (Rychter)

odc. 19
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), (Majkowska, matka Meli), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Krzysztof Chamiec (mecenas Aleksander), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna)

odc. 20
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Krzysztof Kołbasiuk (Głogowski), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Włodzimierz Press (Kotlicki)

odc. 21
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Krzysztof Kołbasiuk (Głogowski), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Maria Garbowska (niania), Witold Pyrkosz (Glas), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Włodzimierz Press (Kotlicki), Izabela Bukowska (Mela Majkowska)

odc. 22
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Krzysztof Kołbasiuk (Głogowski), Magdalena Warzecha (Anna, córka Sowińskiej)

odc. 23
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski)

odc. 24
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Izabela Bukowska (Mela Majkowska), Henryk Boukołowski (Stanisławski), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Zofia Saretok (Rosińska)

odc. 25
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Krzysztof Chamiec (mecenas Aleksander), Anna Ciepielewska (Niedzielska, matka Władka)

odc. 26ost.
Obsada: Krzysztof Kolberger (narrator), Agnieszka Suchora (Janka Orłowska), Grzegorz Wons (Władek Niedzielski), Teresa Lipowska (Sowińska, krawcowa teatralna), Krzysztof Kowalewski (Jan Cabiński, dyrektor teatru), Andrzej Ferenc (reżyser Marian Topolski), Mirosława Krajewska (Pepa Cabińska, żona dyrektora), Ewa Wencel (Wolska), Włodzimierz Press (Kotlicki)

jakoe
2015-08-17 21:14

download (link dostępny po zalogowaniu)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: