style="text-decoration:none">"Johnny Enigma" - Paweł Mossakowski
  • TPR
    "Jubilate" - Henryk Bardijewski
  • TZO
    "Kabała" - Krzysztof Kochański
  • PTW
    "Kamień na kamieniu" - Wiesław Myśliwski
  • DTW
    "Kartoteka rozrzucona" - Tadeusz Różewicz
  • TPR
    "Kawaler de Lagardere" - Paul Feval
  • PTW
    "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" - Sergiusz Piasecki
  • WZS
    "Koczowisko (reż.Henryk Rozen)" - Tomasz Łubieński
  • TPR
    "Kolos" - Finn Alnes
  • POW
    "Komediantka" - Władysław Stanisław Reymont
  • DTW
    "Kopciuch" - Janusz Głowacki
  • TPR
    "Kopista" - Swen Avend Madsen
  • DTW
    "Kordian (reż.Bohdan Cybulski)" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Kosmos" - Witold Gombrowicz
  • TPR
    "Krakus książę nieznany" - Cyprian Kamil Norwid
  • WZS
    "Krawiec" - Sławomir Mrożek
  • TPR
    "Król szczurów" - James Clawell
  • PTW
    "Król życia" - Jan Parandowski
  • RDZ
    "Królewna Śnieżka" - Bracia Grimm
  • DTW
    "Książę niezłomny" - Juliusz Słowacki
  • POW
    "Kubuś Fatalista i jego pan" - Denis Diderot
  • TPR
    "Lampa" - Agatha Christie
  • INN
    "Lucrezia Borgia" - Marcin Wolski
  • DTW
    "Łaźnia" - Włodzimierz Majakowski
  • TPR
    "Łysa śpiewaczka" - Eugene Ionesco
  • RDZ
    "Mała księżniczka (reż.Andrzej Jarski)" - Frances Hodgson Burnett
  • TZO
    "Markiza" - Ray Russel
  • POW
    "Martin Eden (2000)" - Jack London
  • DTW
    "Mieszczanin szlachcicem" - Molier
  • PWD
    "Między ustami a brzegiem pucharu" - Maria Rodziewiczówna
  • TPR
    "Miniatury" - Federico García Lorca
  • WZS
    "Mistrz i Małgorzata (1994)" - Michaił Bułhakow
  • TZO
    "Morderstwo po szwedzku" - Jerzy Siewierski
  • POE
    "Na ganeczku snu" - Ernest Bryll
  • PTW
    "Na wschód od Edenu" - John Steinbeck
  • POW
    "Nad Niemnem" - Eliza Orzeszkowa
  • CZP
    "Nad przepaścią snu" - Stanisław Piętak
  • WZS
    "Nic się nie zdarzyło" - Paweł Mossakowski
  • PTW
    "Nie doczekać jutra" - Mika Waltari
  • TPR
    "Noc Walpurgii albo kroki komandora" - Wieniedykt Jerofiejew
  • INN
    "Norweska Aspazja-Dagny Przybyszewska" - Wielkie romanse i skandale
  • DTW
    "Obcy" - Albert Camus
  • PTW
    "Obłęd" - Jerzy Krzysztoń
  • WZS
    "Odejście głodomora" - Tadeusz Różewicz
  • TPR
    "Ogar śmierci" - Agatha Christie
  • TPR
    "Okruchy w mowie gminnej" - David Zane Mairowitz
  • POW
    "Oliver Twist" - Charles Dickens
  • TPR
    "Opowieści łotrzykowskie" - Al Hamadani
  • TPR
    "Papierowy człowiek" - Dashiell Hammett
  • TPR
    "Papiery po panu de'Chamfort" - Henryk Bardijewski
  • POW
    "Paragraf 22" - Joseph Heller
  • TZO
    "Parszywy dublet" - Robert Brutter
  • DTW
    "Pat, czyli królewska gra" - Pavel Kohout
  • PTW
    "Podróż sentymentalna" - Laurence Sterne
  • PWD
    "Pogoda dla bogaczy" - Irvin Shaw
  • POW
    "Popioły (1997)" - Stefan Żeromski
  • TPR
    "Potępiony w niebie i piekle" - Krzysztof Zaleski
  • TZO
    "Praca" - Isaac Asimov
  • WZS
    "Prolog" - Czesław Miłosz
  • TZO
    "Przed otwarciem testamentu" - Karolina Blow
  • TPR
    "Pustelnia" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Radio" - Agatha Christie
  • PTW
    "Rebeka" - Daphne du Maurier
  • TPR
    "Reduta" - Jarosław Abramow-Newerly
  • TPR
    "Rekontra" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Requiem" - Antonio Tabucchi
  • TPR
    "Rękopis znaleziony w Saragossie" - Jan Potocki
  • TPR
    "Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana" - Denis Diderot
  • WZS
    "Romeo i Julia (2005)" - William Shakespeare
  • DTW
    "Rosmersholm" - Henryk Ibsen
  • STT
    "Salto" - Tadeusz Konwicki
  • TPR
    "Sen nocy letniej" - William Szekspir
  • TPR
    "Sława i chwała (Zagubieni w historii)" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • TZO
    "Sprawa dla jednego" - Jerzy Edigey
  • TPR
    "Stalingrad" - Karl Dedecius
  • POW
    "Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
  • PTW
    "Stara miłość" - Jeffrey Archer
  • TPR
    "Sto pierwsza pieśń boskiej komedii" - Marian Grześczak
  • TPR
    "Stół" - Ida Fink
  • INN
    "Ścieżka" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Śluby panieńskie (1993)" - Aleksander Fredro
  • TZO
    "Śmierć czeka w kasie" - George Hillock
  • TPR
    "Tajemnica błękitnej wazy" - Agatha Christie
  • TPR
    "Tak żyłem" - Wacław Tkaczuk
  • TPR
    "Taniec kogutów - Oświadczyny Jankesa" - Stanisław Broszkiewicz
  • TPR
    "Ten czwarty" - Agatha Christie
  • PTW
    "Teraz na ciebie zagłada" - Jerzy Andrzejewski
  • PTW
    "Trans-Atlantyk" - Witold Gombrowicz
  • TPR
    "Trzech panów na rowerach" - Jerome Klapka Jerome
  • TZO
    "Używka profesora Bingo" - Raymond Chandler
  • WZS
    "W śniegu i we mgle" - Krzysztof Choiński
  • INN
    "Wcześniak" - Marcin Wolski
  • INN
    "Wehikuł czasu" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
  • TPR
    "Wieczernik" - Ernest Bryll
  • TPR
    "Wieczór trzech króli" - William Szekspir
  • WZS
    "Wielki kochanek" - Jarosław Abramow-Newerly
  • POW
    "Wierna rzeka" - Stefan Żeromski
  • TZO
    "Wizja robota" - Isaac Asimov
  • TPR
    "Wszystko dobre, co się dobrze kończy" - William Szekspir
  • TPR
    "Wybrzeża pełne ciszy" - Karol Wojtyła
  • TZO
    "Zaginął Joe" - Robert Długoborski
  • PTW
    "Zamek" - Franz Kafka
  • INN
    "Zasada główna" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Zew skrzydeł" - Agatha Christie
  • PTW
    "Zwierzoczłekoupiór" - Tadeusz Konwicki
  • TZO
    "Żegnaj, Robinsonie" - John Varley