• WZS
    "Aniołowie się radują" - Joanna Kulmowa
  • POW
    "Anna Karenina" - Lew Tołstoj
  • PTW
    "Austeria" - Julian Stryjkowski
  • RDZ
    "Bajka na biegunach" - Henryk Bardijewski
  • RDZ
    "Bajka o złotej rybce, starej babie i leniwym rybaku" - Jan Warenycia
  • WZS
    "Boska przestrzeń - według tekstów Karola Wojtyły" - Elżbieta Staniszewska
  • TPR
    "Casting czyli Długa rozmowa o filmie, którego nikt nie będzie chciał oglądać" - Andrzej Mularczyk
  • POW
    "Chłopi" - Władysław Stanisław Reymont
  • PWD
    "Cichy Don" - Michał Szołochow
  • WZS
    "Córka proboszcza" - George Orwell
  • RDZ
    "Czarodziejski fikołek, czyli to nie moja sprawa" - Wanda Staroniewicz
  • RDZ
    "Do widzenia Fleur" - Krystyna Chołoniewska
  • POW
    "Dolina Tęczy" - Lucy Maud Montgomery
  • PTW
    "Dom na pustkowiu" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • TPR
    "Dziecko Rosemary" - Ira Levin
  • DTW
    "Dzień mokradeł" - Alicja Bykowska-Salczyńska
  • TPR
    "Dzika kaczka" - Henryk Ibsen
  • TPR
    "Elektra" - Eurypides
  • PTW
    "Filip" - Leopold Tyrmand
  • TPR
    "Fotografia" - Wojciech Letki
  • TPR
    "Gdzie jest ten tani kupiec" - Alicja Bykowska-Salczyńska
  • TPR
    "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką" - Anatol France
  • TPR
    "Grek szuka greczynki" - Friedrich Dürrenmatt
  • PTW
    "Hiob" - Józef Roth
  • STT
    "Jeden mglisty poranek" - Hanna Kowalewska
  • TPR
    "Jesiennym wieczorem" - Gabriela Zapolska
  • PTW
    "Kamień na kamieniu" - Wiesław Myśliwski
  • TPR
    "Kapryśne lato" - Vladislav Vančura
  • TPR
    "Kasia z Heilbronnu" - Heinrich von Kleist
  • TPR
    "Kobiety u grobu" - Michel de Ghelderode
  • RDZ
    "Kochane maleństwo" - Katarzyna Ciążyńska
  • PTW
    "Kochankowie z Marony" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • POW
    "Komediantka" - Władysław Stanisław Reymont
  • RDZ
    "Król Maciuś na Wyspie Bezludnej" - Janusz Korczak
  • DTW
    "Krzyk w próżni świata" - Jerzy Zawieyski
  • TPR
    "Krzywicka / Krew" - Julia Holewińska
  • DTW
    "Legion" - Stanisław Wyspiański
  • DTW
    "Letnicy" - Maksym Gorki
  • WZS
    "Licytacja" - Jarosław Abramow-Newerly
  • POW
    "Ludzie bezdomni" - Stefan Żeromski
  • DTW
    "Łaźnia" - Włodzimierz Majakowski
  • WZS
    "Łowca komarów" - Feliks Netz
  • TZO
    "Maigret i samotny włóczega" - Georges Simenon
  • TZO
    "Maigret i widmo" - Georges Simenon
  • TPR
    "Masażystka" - Jerzy Górzański
  • DTW
    "Maskarada" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • POW
    "Mistrz i Małgorzata (1989)" - Michaił Bułhakow
  • PTW
    "Moderato cantabile" - Marguerite Duras
  • WZS
    "Moje zakazane podwórze" - Krzysztof Choiński
  • DTW
    "Moralność pani Dulskiej (2007)" - Gabriela Zapolska
  • PWD
    "Nędznicy (1973)" - Wiktor Hugo
  • TPR
    "Nieprzyjaciel" - Julien Green
  • PTW
    "Noc wigilijna" - Mikołaj Gogol
  • RDZ
    "O przepięknej Hannie" - Maria Kędziorzyna
  • TPR
    "Obietnica" - Friedrich Dűrrenmatt
  • PTW
    "Opactwo Northanger" - Jane Austen
  • FPP
    "Opowieść o życiu Milarepy, albo drogowskaz wyzwolenia i wszechwiedzy" - anonim
  • TPR
    "Pan Święto" - Anna Mentlewicz
  • TPR
    "Pętla czasu" - Zbigniew Wojnarowski
  • TPR
    "Pies dla angielskiej królowej" - Jerzy Górzański
  • PTW
    "Podróż sentymentalna" - Laurence Sterne
  • TPR
    "Poeta przed sądem" - Bożena Markowska
  • RDZ
    "Pogoda dla psów" - Jerzy Niemczuk
  • TPR
    "Porządki" - Wojciech Letki
  • PTW
    "Profesor Unrat" - Henryk Mann
  • DTW
    "Przemiana" - Franz Kafka
  • WZS
    "Przewalanka czyli bractwo z Tyrawy" - Piotr Wojciechowski
  • TPR
    "Przyjaźń musi być głucha" - Anna Mentlewicz
  • TPR
    "Radio w radiu" - Tadeusz Różewicz
  • RDZ
    "Rekawiczki Babci Tosi" - Mariusz Niemycki
  • POW
    "Rilla ze Złotego Brzegu" - Lucy Maud Montgomery
  • TPR
    "Rozdroże miłości" - Jerzy Zawieyski
  • RDZ
    "Rozróba w Internecie" - Jacek Dubois
  • RDZ
    "Selfie" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • RDZ
    "Skarb" - Krystyna Chołoniewska
  • RDZ
    "Skrzydła" - Maria Ewa Letki
  • TPR
    "Spotkajmy się wczoraj" - Marek Zgaiński
  • RDZ
    "Sprawa Słowika" - Katarzyna Ciążyńska
  • POW
    "Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
  • TPR
    "Szczęście kowala" - Józef Hen
  • RDZ
    "Szpital na krańcach bajki" - Wojciech Letki
  • DTW
    "Śmierć gubernatora" - Leon Kruczkowski
  • TPR
    "Ten jeden moment przed świtem" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • RDZ
    "Trzej synowie Gorli" - Barbara Ker Wilson
  • TPR
    "Uciekła mi przepióreczka (reż. Tadeusz Łomnicki)" - Stefan Żeromski
  • RDZ
    "Waligóra i Wyrwidąb" - Elzbieta Marcinkowska
  • RDZ
    "Walizka, czyli złodziej, którego nie było" - Dariusz Rekosz
  • PTW
    "Weiser Dawidek" - Paweł Huelle
  • PTW
    "Widziane z drugiej strony" - Ken Bugul
  • TPR
    "Willy Blum" - Krzysztof Ćwikliński
  • TPR
    "Wiosna i My" - Stefan Wiechecki
  • TPR
    "Wkrótce nadejdą bracia" - Janusz Krasiński
  • RDZ
    "Wojtkowa ozimina" - Maria Kędziorzyna
  • TPR
    "Wyjście awaryjne (fragm)" - Andrzej Mularczyk
  • POW
    "Wymarzony dom Ani" - Lucy Maud Montgomery
  • RDZ
    "Wyprawa po klocek do gry w domino" - Wanda Staroniewicz
  • DTW
    "Wysocki" - Władysław Zawistowski
  • TPR
    "Zdrówko pana dyrektora" - Ryszard Ulicki
  • WZS
    "Złodziej" - Wiesław Myśliwski
  • DTW
    "Żelazna konstrukcja" - Maciej Wojtyszko