>"Pętla czasu" - Zbigniew Wojnarowski
  • WZS
    "Pierwsza polka" - Horst Bienek
  • DTW
    "Plac bohaterów" - Thomas Bernhard
  • TPR
    "Płonące miasto" - Katarzyna Michałkiewicz
  • RDZ
    "Popieluszka" - Janina Porazińska
  • PWD
    "Popiół i diament" - Jerzy Andrzejewski
  • TPR
    "Powiedz jak mnie kochasz" - Sławomir Rogowski i Wojciech Dróżdż
  • POE
    "Powtarzalność" - Wisława Szymborska
  • TPR
    "Poznaj, nim pokochasz" - Aleksander Fredro
  • INN
    "Prawda baśni, prawda legendy" - Marcin Wolski
  • TPR
    "Prosta sprawa" - Kazimierz Orłoś
  • POW
    "Przygody Don Kichota" - Miguel de Cervantes
  • TPR
    "Pudełko" - Kazimierz Orłoś
  • PTW
    "Rebeka" - Daphne du Maurier
  • INN
    "Roman Wilhelmi" - Iwona Malinowska
  • TPR
    "Romans" - Włodzimierz Perzyński
  • TPR
    "Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana" - Denis Diderot
  • WZS
    "Romeo i Julia (2005)" - William Shakespeare
  • STT
    "Salto" - Tadeusz Konwicki
  • STT
    "Scenariusz (z cyklu 'Wrębiak i Malina')" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Sezon atrakcji" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Sieroty po Katyniu" - Zbigniew Jerzyna
  • WZS
    "Siódmy wpływowy kanał życzeń" - Federico Fellini
  • WZS
    "Spowiedź szaleńca" - August Strindberg
  • POW
    "Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
  • TPR
    "Starość jest piękna" - Esther Vilar
  • TPR
    "Stół" - Ida Fink
  • TPR
    "Symfonia niespodzianek" - Guy Meredith
  • TPR
    "Szczęśliwych ludzi już nie ma" - Wojciech Dróżdż
  • TPR
    "Szepty podszepty" - Henryk Bardijewski
  • WZS
    "Szklana klatka" - Ákos Kertész
  • TPR
    "Śluby panieńskie (1993)" - Aleksander Fredro
  • PTW
    "Święta strefa" - Carlos Fuentes
  • DTW
    "Tajemnica Chopina" - Mateusz Gliński
  • TPR
    "Tango" - Sławomir Mrożek
  • TZO
    "Teraz mogę wam to powiedzieć" - Stephen Wasylyk
  • TPR
    "To, co zdarzy się jutro, czyli nie bądź taka mądra, Alicjo" - Andrzej Mularczyk
  • TZO
    "Trawnik" - Frederic Dard
  • TPR
    "Trufle, czyli nowe Przypadki księdza Grosera [2]" - Jan Grzegorczyk
  • TPR
    "Trzy serca" - Tadeusz Dołęga Mostowicz
  • TPR
    "Uroboros" - Wojciech Fułek
  • TPR
    "Wesele (2001)" - Stanisław Wyspiański
  • POW
    "Wojna i pokój" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Wróżka wszystko wie, wszystko widzi, czyli nieprzewidziane skutki dobrych uczynków" - Andrzej Mularczyk
  • TPR
    "Wspominki ks. Jana" - Marcin Witan
  • TPR
    "Wstęp do teorii chaosu" - Andrzej Szypulski
  • TPR
    "Wybrzeża pełne ciszy" - Karol Wojtyła
  • TPR
    "Z Hermenegildą w tytule" - Konstanty Ildefons Gałczyński
  • WZS
    "Za drzwiami" - Liliana Bardijewska
  • TPR
    "Zakonnica" - Denis Diderot
  • TPR
    "Zdrówko pana dyrektora" - Ryszard Ulicki
  • STT
    "Zegarek (2015 - remake)" - Jerzy Szaniawski
  • PWD
    "Ziemia obiecana" - Władysław Stanisław Reymont
  • STT
    "Złodziej głosów" - Adam Bauman
  • DTW
    "Złota czaszka" - Juliusz Słowacki
  • PTW
    "Zwycięstwo" - Joseph Conrad
  • PTW
    "Żydówka z Toledo" - Lion Feuchtwanger