Bluszcz)" - Molier
  • TPR
    "Młodsi od swoich wyroków" - Janusz Horodniczy
  • RDZ
    "Moje drzewko pomarańczowe" - José Mauro de Vasconcelos
  • WZS
    "Moje zakazane podwórze" - Krzysztof Choiński
  • RDZ
    "Morska przejażdżka" - Anna Onichimowska
  • INN
    "Moskwa – Pietuszki" - Wieniedikt Jerofiejew
  • TPR
    "Mosty" - Magdalena Wleklik
  • POW
    "Motel w pół drogi" - Adam Bauman
  • WZS
    "Muzyczka" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Na drutach" - Marian Pilot
  • TPR
    "Na probostwie w Wyszkowie" - Stefan Żeromski
  • TZO
    "New York Stories" - Miłogost Reczek
  • TPR
    "Nicość i światło" - Romuald Karaś
  • TPR
    "Nie ma jednak na świecie żadnej równowagi" - Daniel Charms
  • TPR
    "Nie zapomnisz mnie" - Grażyna Szymańska
  • TPR
    "Nie-Boska komedia (2009)" - Zygmunt Krasiński
  • DTW
    "Niedzielny garnitur nieboszczyka" - Ramon del Valle Inclan
  • TPR
    "Noc Walpurgii albo kroki komandora" - Wieniedykt Jerofiejew
  • STT
    "Novecento" - Alessandro Baricco
  • FPP
    "Nowe przygody i nieszczęścia Łazika z Tormesu" - Camillo Jose Cela
  • TPR
    "O zachwycie nad życiem" - Romain Rolland
  • TPR
    "Obrazy z pamięci umierającego" - Małgorzata Imielska
  • TPR
    "Oczopląs" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Oczy Meduzy" - Hans Martin Dressler
  • TPR
    "Oddychaj ze mną" - Ingmar Villqist
  • WZS
    "Odejście głodomora" - Tadeusz Różewicz
  • POW
    "Oliver Twist" - Charles Dickens
  • RDZ
    "Opowieści sroki - Królewskie jajo" - Liliana Bardijewska
  • TPR
    "Opowieść jesienna" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Opowieść wigilijna (reż. Waldemar Modestowicz)" - Karol Dickens
  • WZS
    "Oratorium na Boże Narodzenie" - Göran Tunström
  • TPR
    "Organizacja U" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • TPR
    "Osobny człowiek" - Jadwiga Has
  • TPR
    "Ostatnia miłość docenta Karola" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Ostatnia pięciolatka" - Jan Warenycia
  • RDZ
    "Ostatnia przygoda Tomcia Paluszka" - Wojciech Letki
  • WZS
    "Ostatnia przyszłość" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Oto stoję w deszczu ciała" - Eda Ostrowska
  • TPR
    "Pacem in terris" - Cezary Harasimowicz
  • TZO
    "Pan dwoistości" - Andrzej Sosiński
  • TPR
    "Parabank, czyli Dobroczyńca ubogich" - Marcin Troński
  • TPR
    "Paradis" - Janusz Głowacki
  • TPR
    "Pecunia non olet" - Cezary Harasimowicz
  • WZS
    "Piekło" - Jerzy Siatkiewicz
  • TPR
    "Pies dla angielskiej królowej" - Jerzy Górzański
  • RDZ
    "Pinokio" - Carlo Collodi
  • RDZ
    "Piotruś Kluczyk" - Jan Uliciansky
  • TPR
    "Pochodnia" - Hanna Bielawska
  • STT
    "Podróżny" - Zbigniew Żakiewicz
  • TZO
    "Podwójne zlecenie" - Marek Żelkowski
  • TPR
    "Pogrzeb po Polsku" - Tadeusz Różewicz
  • POW
    "Popioły (1997)" - Stefan Żeromski
  • WZS
    "Pośrodku rodowej sagi" - Wacław Tkaczuk
  • TPR
    "Propozycja" - Narcyz Łopianowski
  • TPR
    "Proszę, żeby nie zabijał" - Maciej Rosalak, Igor Sawin
  • INN
    "Przygody dobrego wojaka Szwejka" - Jaroslav Hasek
  • RDZ
    "Przygody Kaktusa i Małego czyli prywatna elektrownia Kaktusa" - Marcin Pałasz
  • TPR
    "Przyjaciel" - Stanisław Lem
  • WZS
    "Przypadek dźwięku" - Paweł Huelle
  • WZS
    "Przyszedł poeta" - Henryk Bardijewski
  • STT
    "Przyszli za późno, czyli w samą porę" - Wacław Oszajca
  • TPR
    "Retransmisja" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • TPR
    "Rewolwer" - Aleksander Fredro
  • TZO
    "Robota dla Jamesa Bonda" - Jerzy Górzański
  • TPR
    "Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana" - Denis Diderot
  • TPR
    "Romeo i Julia" - William Szekspir
  • STT
    "Rozmowa kwalifikacyjna" - Jan Misiuk
  • WZS
    "Rozmowa w katedrze" - Mario Vargas Llosa
  • TPR
    "Rusek" - Marek Ławrynowicz
  • TPR
    "Rycerz nieistniejący" - Italo Calvino
  • TPR
    "Sala nr 6" - Antoni Czechow
  • STT
    "Salto" - Tadeusz Konwicki
  • TPR
    "Samuel Zborowski (reż.Jan Warenycia)" - Juliusz Słowacki
  • TPR
    "Sąsiad z góry" - Wojciech Letki
  • STT
    "Scenariusz (z cyklu 'Wrębiak i Malina')" - Jan Warenycia
  • TPR
    "Senat szaleńców. Humoreska ponura" - Janusz Korczak
  • TPR
    "Siedem pięter" - Dino Buzzati
  • TPR
    "Skandal w wesołych bagniskach" - Michał Choromański
  • DTW
    "Słomkowy kapelusz" - Eugeniusz Labiche
  • PTW
    "Smutnych losów Jana Piszczyka ciąg dalszy" - Jerzy Stefan Stawiński
  • RDZ
    "Spadochron" - Marek Ławrynowicz
  • PTW
    "Sprawa holenderska" - Jerzy Stefan Stawiński
  • TPR
    "Stara" - Rafał Wojasiński
  • POW
    "Stara baśń" - Józef Ignacy Kraszewski
  • TPR
    "Strach" - Henryk Bardijewski
  • POW
    "Studenci trzeciego wieku. Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień" - Jerzy Gruza
  • TPR
    "Sursum corda" - Marian Sworzeń
  • TPR
    "Szkoła obmowy" - Wojciech Bogusławski
  • TPR
    "Szkoła żon" - Molier
  • TPR
    "Ślepy tor" - Stefan Grabiński
  • RDZ
    "Śmieci" - Katarzyna Ciążyńska
  • TPR
    "Śmierć Dantona" - Georg Büchner
  • STT
    "Śmierć Iwana Ilicza" - Lew Tołstoj
  • DTW
    "Śmierć porucznika" - Sławomir Mrożek
  • TPR
    "Świątecznie" - Ingmar Villqist
  • TPR
    "Ta ziemia do Polski należy" - Andrzej Sowa
  • PWD
    "Tajemnicza wyspa" - Juliusz Verne
  • TPR
    "Teatr św. Franciszka" - Roman Brandstaetter
  • TPR
    "Terapia na wspak" - Marek Gajdziński
  • RDZ
    "Tomcio Paluszek" - Bracia Grimm
  • TPR
    "Towarzysz Szmaciak (trylogia)" - Janusz Szpotański
  • TPR
    "Triumf cnoty" - Koźma Prutkow
  • TPR
    "Trzech panów na rowerach" - Jerome Klapka Jerome
  • TPR
    "Trzy opowieści z okrętowej skrzyni" - Sandor Marai
  • TPR
    "Trzydziestolecie" - Krzysztof Rudowski
  • TPR
    "Uczta grudniowa" - Marek Miller, Jacek Raginis
  • TPR
    "Weronika" - Tadeusz Kijański
  • DTW
    "Wesele Figara" - Pierre de Beaumarchais
  • TPR
    "Widziałem Go" - Woodrow Kroll
  • TPR
    "Wiedeń może być niebezpieczny" - Andrzej Sowa, Krzysztof Szwed
  • RDZ
    "Wielka tajemnica małej krzynki" - Artur Daniel Liskowacki
  • TPR
    "Wielki mag" - Marcin Troński
  • TPR
    "Wirus" - Bogdan Loebl
  • TPR
    "Wirus" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • TPR
    "Wizna" - Jacek Raginis
  • TPR
    "Wspominki ks. Jana" - Marcin Witan
  • TPR
    "Wychowanka" - Aleksander Fredro
  • RDZ
    "Wyjście awaryjne" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • RDZ
    "Wyprawa po pierniczki" - Sonia Denys
  • TPR
    "Z Magdeburga do Niepodległej" - Andrzej Sowa i Krzysztof Szwed
  • TPR
    "Zaginiony legion" - Krzysztof Dobrecki
  • WZS
    "Zamęt" - Henryk Bardijewski
  • TPR
    "Zdarzenia na brygu Banbury" - Witold Gombrowicz
  • TPR
    "Zielony frak" - Gaston Armand de Caillavet & Robert de Flers
  • DTW
    "Zielony Gil" - Tirso de Molina
  • TPR
    "Zlecenie" - Tomasz Maciej Trojanowski
  • TPR
    "Złoty garnek" - Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • PTW
    "Zły" - Leopold Tyrmand
  • WZS
    "Zły (1995)" - Leopold Tyrmand
  • TPR
    "Zupa Heli" - Darek Błaszczyk
  • PTW
    "Zwierzoczłekoupiór" - Tadeusz Konwicki
  • DTW
    "Żołnierz samochwał" - Plaut
  • TPR
    "Żyć, nie umierać" - Marcin Troński