kground-color: #EBEBEB;">KLC "Europa przegapiła szansę na chrześcijańskie Chiny"
KLC
"Księga Wyjścia" - marzec ‘68
KLC
"Pamięć świata" - musimy chronić to, co płonie zbyt łatwo
KLC
"Stalin nie mógł działać sam"
KLC
'Demokracja ateńska to wynik pewnych przypadków'

kagraz66
2016-01-17 01:12

download (link dostępny po zalogowaniu)

- Dialog z judaizmem wzbogaca naszą chrześcijańską tożsamość, spotkanie z judaizmem pomaga nam zrozumieć samych siebie - mówił w Dwójce ojciec Wiesław Dawidowski.

"Co ty tu robisz, Eliaszu?" - te słowa skierowane przez Pana do proroka przebywającego w grocie na górze Horeb – będą hasłem 19. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzonego 17 stycznia.

Goście "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" zwracali uwagę, że ta piękna inicjatywa ciągle nie przebija się w polskim kościele powszechnym i nie znajduje zainteresowania u wielu proboszczów. - My nadal odrabiamy w Kościele katolickim lekcje subtelnego antysemityzmu - zauważał ojciec Dawidowski. - On się przejawia w niezrozumieniu kwestii zbawienia. Nam się wydaje, że jeśli w naszym Kościele jest pełnia środków zbawienia, to inne projekty religijne nie mają żadnego uzasadnienia zbawczego- wyjaśniał.

Tymczasem w grudniu 2015 roku Watykan po raz kolejny potwierdził, że nie zamierza nawracać Żydów. Co więcej, w dokumencie "Nostra aetate" podkreślił judaistyczne korzenie chrześcijaństwa. W audycji dyskutowaliśmy o spajającej obie religie postaci proroka Eliasza, ale też o jednoczącej je sile islamu.

Goście: prof. Jan Grosfeld, rabin Stas Wojciechowicz i o. Wiesław Dawidowski

rycombel
2016-01-17 01:51

download (link dostępny po zalogowaniu)

Szukaj w: "Audycje i sluchowiska o religii".

kompresje: mp3  +  aac (m4a)

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: