v> "Bunia" - Roberto Cossa
  • PTW
    "Było to w Ascalonie pod wielorybem czyli legenda o Trzech Królach" - Rudolf Hagelstange
  • TPR
    "Dom kobiet" - Zofia Nałkowska
  • PTW
    "Dzieje przygód Józefa Andrewsa i jego przyjaciela Abrahama Adamsa" - Henry Fielding
  • TPR
    "Fatalne jaja" - Michaił Bułhakow
  • PTW
    "Filip" - Leopold Tyrmand
  • TPR
    "First Lady" - Remigiusz Grzela
  • TPR
    "Francisco Goya- w sidłach fałszywej Mai" - Bożena Markowska
  • TPR
    "Gawarit Maskwa" - Daniel Markowicz
  • TPR
    "Głosy" - Alicja Bykowska-Salczyńska
  • PTW
    "Haneman" - Stefan Chwin
  • WZS
    "Johnny Enigma" - Paweł Mossakowski
  • TPR
    "Kawiarnia" - Jadwiga Skotnicka
  • POW
    "Każdy żyje jak umie, czyli skąd się wzięli 'Sami swoi'" - Andrzej Mularczyk
  • WZS
    "Kolacja we dwoje" - Karoly Szakonyi
  • RDZ
    "Król Maciuś na Wyspie Bezludnej" - Janusz Korczak
  • STT
    "Krzywy domek" - Anna Wakulik
  • TPR
    "Kto zabił Palomina Molero" - Mario Vargas Llosa
  • TZO
    "Maigret i trup w kanale" - Georges Simenon
  • RDZ
    "Mała Syrenka" - Hans Christian Andersen
  • WZS
    "Małe misterium radiowe bez didaskaliów" - Andrzej Turczyński
  • TPR
    "Między nami dobrze jest" - Dorota Masłowska
  • PWD
    "Mistrz i Małgorzata (1980)" - Michaił Bułhakow
  • POW
    "Mistrz i Małgorzata (2002)" - Michaił Bułhakow
  • TPR
    "Moskwa-Pietuszki" - Wieniedykt Jerofiejew
  • WZS
    "Nic się nie zdarzyło" - Paweł Mossakowski
  • PTW
    "Obłęd" - Jerzy Krzysztoń
  • DTW
    "Obora" - Helmut Kajzar
  • TPR
    "Oni" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • WZS
    "Pasieka" - Jerzy Janusz Fąfara
  • TPR
    "Pasterze chmur" - Piotr Wojciechowski
  • PTW
    "Pożegnanie z Berlinem" - Christofer Isherwood
  • TPR
    "Proboszcz z Tours" - Honoriusz Balzac
  • TPR
    "Próba generalna" - Olga Tokarczuk
  • WZS
    "Przewalanka czyli bractwo z Tyrawy" - Piotr Wojciechowski
  • PTW
    "Przygody człowieka myślącego" - Maria Dąbrowska
  • TPR
    "Rękopis znaleziony na Wschodnim" - Beata Postnikoff
  • INN
    "Satyrikon erotyczny z niespodziankami" - Jaroslav Hasek
  • PWD
    "Sennik współczesny" - Tadeusz Konwicki
  • TPR
    "Sława i chwała (Zagubieni w historii)" - Jarosław Iwaszkiewicz
  • TPR
    "Spowiedź" - Paweł Mossakowski
  • WZS
    "Stradivariana - albo trzy opowieści o skrzypcach" - Ilija Hurnik
  • POW
    "Studenci trzeciego wieku. Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień" - Jerzy Gruza
  • STT
    "Szczęśliwy dom" - Jaroslav Hasek
  • PTW
    "Tristan 1946" - Maria Kuncewiczowa
  • TPR
    "Trudna decyzja" - Tadeusz Rittner
  • TPR
    "Trzeci oddech" - Tomasz Łubieński
  • TPR
    "W poszukiwaniu straconego czasu, Strona Guermante" - Marcel Proust
  • POW
    "Wojna i pokój" - Lew Tołstoj
  • TPR
    "Wybory pana burmistrza" - Kazimierz Orłoś
  • DTW
    "Zdrowie tych, którzy... czyli Bankiet" - Noëlle Renaude
  • RDZ
    "Złote Pantofelki" - Krystyna Chołoniewska