Popularne tagi (TOP 10)
premiera
Audycja
klasyka
Słuchowisko w radiowej Jedynce
religia
rosyjskie
Wieczór ze słuchowiskiem
poezja
biografia
KLCW
Ostatnio zamieszczone
Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym Kuzynka Bietka
Honoriusz Balzac
Teatrzyk Zielone Oko
Pocałunek nieboszczki
Jerzy Górzański
Teatr Polskiego Radia
Król Lear (reż. Janusz Warnecki)
William Szekspir
Radio Wolna Europa
Idzie wiosna
Jan Jasiewicz
Teatr Polskiego Radia
Pałac
Wiesław Myśliwski
Ostatnio zgłoszone jako nieaktywne
Teatr Polskiego Radia Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
Teatr Polskiego Radia
Zemsta (1953)(fragm.)
Aleksander Fredro
Inne
Tadeusz Kubiak-Czas pisarzy
Dorota Gacek, Elżbieta Łukomska
Inne
Stefan Batory-Król legenda
Andrzej Sowa
Scena Teatralna Trójki
Plany Trójki na sezon teatralny 2011/2012
Barbara Marcinik i Janusz Kukuła
Ostatnio zalogowani
na stronie
na stronie
Informacja dostępna po zalogowaniu
Kontakt
REJESTR AKTORÓW
Alfabetycznie: A B C Ć d E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż
Chronologicznie: 1850 → 1870 → 1880 → 1890 → 1900 → 1910 → 1920 → 1930 → 1940 → 1950 → 1960 → 1970 → 1980 → 1990 → 2000 → zas0 →
Kalendarium: I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Ilość ról: 44
Danuta
Szaflarska
ur. 1915-02-06, zm. 2017-02-19
Nagroda Złotej Kaczki 2008 dla najlepszej aktorki stulecia kina polskiego. Od 97 roku życia na dożywotnim etacie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie.Słuchowiska:
- INN"Aleksander Fredro - Zemsta - Ćwiczenia z myślenia" - Iwona Malinowska, Bogumiła Prządka
- RDZ"Babcia" - Wojciech Letki
- RDZ"Bajka na biegunach" - Henryk Bardijewski
- TPR"Błękitna różyczka" - Jan Warenycia
- TPR"Brydżyści; Czarna Pani" - Kazimierz Orłoś
- WZS"De profundis" - Artur Daniel Liskowacki
- TPR"Droga do Czarnolasu" - Aleksander Maliszewski
- DTW"Dziady cz. III" - Adam Mickiewicz
- WZS"Dziady cz.III (1974)" - Adam Mickiewicz
- WZS"Dziady cz.IV (1974)" - Adam Mickiewicz
- INN"Filomena Marturano" - Eduardo De Filippo
- TPR"Głosy" - Alicja Bykowska-Salczyńska
- TPR"Grube ryby (1998)" - Michał Bałucki
- PWD"Hrabia Monte Christo (fragm.)" - Aleksander Dumas
- WZS"Inkasent" - Jerzy Niemczuk
- DTW"Klub Kawalerów" - Michał Bałucki
- WZS"Kolacja we dwoje" - Karoly Szakonyi
- DTW"Kolekcja" - Harold Pinter
- POW"Lalka (1997)" - Bolesław Prus
- RDZ"Mała syrenka (adapt.Wasowski)" - Hans Christian Andersen
- TPR"Medium" - Jan Warenycia
- INN"Miłość na Krymie reż.Erwin Axer" - Sławomir Mrożek
- TPR"Mizantrop (reż. Gustaw Holoubek)" - Molier
- WZS"Moje zakazane podwórze" - Krzysztof Choiński
- TPR"Mój syn Maksymilian" - Kazimierz Braun
- TPR"Musisz mnie wysłuchać" - Krzysztof Ćwikliński
- STT"Nawigacja nocą" - Zyta Rudzka
- TPR"Niech żyje król" - Al Morgan
- DTW"Niemcy" - Leon Kruczkowski
- TPR"Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babci" - Gabriel Garcia Marquez
- POW"Oliver Twist" - Charles Dickens
- TPR"Pani na włościach" - Piotr Müldner-Nieckowski
- STT"Piaskownica" - Michał Walczak
- TPR"Piórko" - Piotr Muldner-Nieckowski
- STT"Przypadki miłosne według hrabiego Fredry czyli Opowieści naszej prababuni" - Aleksander Fredro
- WZS"Samotność na sprzedaż" - Hanna Kowalewska
- DTW"Sceny z Dziadów" - Adam Mickiewicz
- STT"Stare wiedźmy" - Krystyna Kofta
- TPR"Świecznik (fragment)" - Alfred de Musset
- TPR"Tam, gdzie rosną poziomki" - Ingmar Bergman
- TPR"W małym dworku (1969)" - Stanisław Ignacy Witkiewicz
- DTW"Wesele (1971)" - Stanisław Wyspiański
- DTW"Zemsta (1974)" - Aleksander Fredro