Ostatnie posty na stronie...

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

jolliene
2017-12-02 17:35

4
Radio Wolna Europa
Stanisław Julicki - Dźwięk zegara

Okazało się, że słuchowisko ma CIĄG DALSZY... Jeszcze ponad 11 minut.

Tu obie części: https://www.polskieradio.pl/68/862  Każda osobno.

Są cichsze, niż kopia podana powyżej.

 

 

 

 

Zaloguj się...

rycombel
2017-12-02 17:21

5
Powieść w Teatrze Wyobraźni
Franz Kafka - Proces (2009)
download (link dostępny po zalogowaniu)

Aktualizacja linku

rycombel
2017-12-02 17:19

1
Inne - Audycja
Kabarety literackie - A to wszystko przecież miało trwać najwyżej pięć lat
download (link dostępny po zalogowaniu)

Pliki w folderze: Kabarety literackie

kompresje: mp3  +  aac (m4a)

rs67pl
2017-12-02 17:00

2
Teatr Polskiego Radia
Franz Kafka - Proces

Czas trwania: 84 minuty

Pełna obsada (30):  http://www.e-teatr.pl/pl/realizacje/66790,szczegoly.html

Sempem
2017-12-02 16:47

2
Teatr Polskiego Radia
Franz Kafka - Proces

muzyka: Zbigniew Wiszniewski, opracowanie radiowe: Michał Tonecki, realizacja akustyczna: Jerzy Jeżewski

OBSADA: Jacek Woszczerowicz (Józef K.), Lucjan Dytrych (1. Strażnik), Stefan Śródka (2. Strażnik), Jerzy Pichelski (Nadzorca), Barbara Stępniakówna (Żona woźnego), Janusz Strachowski (Sędzia śledczy), Stanisław Jasiukiewicz (Student), Władysław Kaczmarski (Woźny), Ewa Krasnodębska (Informatorka), Janusz Warnecki (Adwokat), Halina Mikołajska (Leni), Jan Kurnakowicz (Kupiec Block), Czesław Kalinowski (Malarz Titorelli), Józef Maliszewski(Ksiądz) 

link do odsłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=9z57lzEDK-Q 

rs67pl
2017-12-02 12:08

5
Teatr Polskiego Radia
Stanisław Wyspiański - Wesele - Ja to czuję ,ja to słyszę...

Prośba do Admina o zmniejszenie (lub usunięcie) plakatu MarkaM.

(Post do usunięcia)

zofikja
2017-12-02 11:12

4
Powieść w Teatrze Wyobraźni
Edward Morgan Forster - Howards End

 

Anglia, początek XX wieku. Odchodzi stary świat, którego symbolem jest Howards End, wiekowe wiejskie domostwo. Jego właścicielka zaprzyjaźnia się z otwartą na świat i wyemancypowaną intelektualistką. Ta osobliwa przyjaźń będzie miała całkiem życiowe konsekwencje a umierająca ziemianka ofiaruje nowej znajomej swoją ukochaną posiadłość. Ostatnia wola wyrażona jest jednak nieformalnie, toteż mąż zmarłej wyrzuca testament do kosza. Po śmierci żony a kierując się wyrzutami sumienia, ale i osamotnieniem a postanawia poślubić pokrzywdzoną przez siebie kobietę. Czy wrażliwa intelektualistka o liberalnych poglądach odnajdzie się u boku aktywnego, mocno stąpającego po ziemi mężczyzny.

E.M. Forster (1879-1970) Należał do koła literackiego Bloomsbury Group, czynnego w Londynie na początku ubiegłego wieku. Sławę przyniósł Forsterowi wydany w 1910 roku "Powrót do Howards End", zaś ukazanie się w 1924 roku nie mniej głośnej "Drogi do Indii" utwierdziło jego pozycję jako jednego z najwybitniejszych pisarzy angielskich swego czasu.

zofikja
2017-12-02 11:10

8
Powieść w Teatrze Wyobraźni
Tibor Dery - Jednouchy

 

W powieści "Jednouchy", której tłem jest znana historia porwania wnuka milionera Paula Getty'ego, nestor pisarzy węgierskich zadziwia wprost zarówno wnikliwością spostrzeżeń i świeżością sformowań, jak i błyskawiczną reakcją na głośne wydarzenie współczesne.

krzysio
2017-12-01 21:41

5
Teatr Polskiego Radia
Marek Gajdziński - Matka jest jedna
download (link dostępny po zalogowaniu)

Robertus
2017-12-01 21:21

5
Teatr Polskiego Radia
Stanisław Wyspiański - Wesele - Ja to czuję ,ja to słyszę...

Znowu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MarekM
2017-12-01 20:59

2
Teatr Polskiego Radia
Joseph Conrad - Serce ciemności
download (link dostępny po zalogowaniu)

"Serce ciemności"

Oryginalna interpretacja najsłynniejszej powieści Josepha Conrada „Heart of Darkness”, zrealizowana przez Radio Kraków we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, uświetni 160. rocznicę urodzin pisarza przypadającą 3 grudnia i będzie wydarzeniem wieńczącym równocześnie rok jubileuszu 90-lecia Radia Kraków oraz obchody Roku Conrada w Krakowie. Słuchowisko powstało na podstawie najnowszego, głośnego przekładu powieści Conrada -  autorskiego spolszczenia, którego dokonał jeden z najciekawszych polskich pisarzy Jacek Dukaj.  

„Kiedy czytamy w 2017 roku "Serce ciemności" czytamy inną książkę, niż Brytyjczycy w roku 1899. Te same zdania otwierają w nas inne przeżycia. Inne słowa klucze pasują bowiem do czytelników coraz odleglejszych od świata i kultury oryginału. Wszystko trzeba zmienić, aby najważniejsze – przeżycie zadane przez autora – pozostało takie samo. Projekt-obsesja, wyzwanie, które prześladowało Jacka Dukaja od kilkunastu lat, a zarazem eksperyment z przekładalności prozy i przeżycia. To nie jest nowe tłumaczenie, to coś znacznie więcej.” - komentują redaktorzy Wydawnictwa Literackiego, które w październiku tego roku wydało spolszczone przez Jacka Dukaja „Heart of Darkness”.

Conrada przełożonego przez Dukaja – jak mówi sam autor tłumaczenia –  „dla dwudziestopierwszowiecznych polskich czytelników”,  usłyszymy w interpretacji dwóch wybitnych aktorów: Jana Nowickiego i Jerzego Treli. Reżyserii „Serca ciemności” podjęła się jedna z najzdolniejszych reżyserek młodego pokolenia, Małgorzata Warsicka.  – „Przygotowując się do pracy, zawsze szukam muzyczności w tekście. Tym razem doświadczenie jest wyjątkowe, ponieważ tekst Conrada ma charakter bardzo mroczny – podkreśla reżyserka. –  Wymowa słuchowiska przede wszystkim będzie jednak zależeć od aktorskich interpretacji Jana Nowickiego i Jerzego Treli”.  

Oryginalną muzykę do radiowego „Serca ciemności”, która wykonana zostanie na żywo podczas premiery,  skomponował twórca muzyki instrumentalnej, wokalnej i teatralnej Karol Nepelski. – „To piękne i poetyckie tłumaczenie Conrada - ocenia przekład Dukaja Karol Nepelski. - Od pewnego czasu eksperymentujemy z Małgorzatą Warsicką z muzyką i słowem w teatrze. Słuchowisko to dla nas idealny poligon twórczych działań. Co istotne, sięgamy także po instrumenty o rodowodzie afrykańskim, tak by dobrze wybrzmiał kontekst tej powieści.  W słuchowisku udział biorą także muzycy: Olga Rusin-wokal i  Aleksander Wnuk - perkusja.

Premiera słuchowiska "Serce ciemności" z udziałem publiczności już 1 grudnia o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Transmisja na antenie Radia Kraków oraz na www.radiokrakow.pl.  Zapraszamy do słuchania!

MarekM
2017-12-01 20:33

5
Teatr Polskiego Radia
Stanisław Wyspiański - Wesele - Ja to czuję ,ja to słyszę...
download (link dostępny po zalogowaniu)

Wesele - ja to czuję, ja to słyszę...

  •  

Arcydramat, brylant literatury polskiej - "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - inspirował wielu twórców, gościł na wielu polskich scenach. Wyzwanie postanowiło podjąć także Polskie Radio Rzeszów. Przez kilka miesięcy, w zbudowanej na naszej teatralnej scenie prowizorycznej, ale przytulnej i działającej na wyobraźnię bronowickiej chacie, trwały nagrania do tego największego w historii naszego radia słuchowiska. Połączone wysiłki aktorów wszystkich rzeszowskich teatrów, gwiazd polskiej sceny teatralnej, dziennikarzy i innych pracowników naszego radia oraz ich dzieci, radiowych realizatorów i rzeszowskich muzyków i innych twórców (w sumie prawie setki osób), pozwoliły nagrać i zmontować dzieło, z którego, możemy już to zdradzić, jesteśmy niezwykle dumni. Premierę rzeszowskiego, radiowego "Wesela" zaplanowaliśmy na 1, 2, i 3 grudnia. W każdej z trzech odsłon będzie można wysłuchać jednego z trzech aktów dzieła.

Radiową premierę poprzedzi święto, które chcemy z Państwem przeżyć 27 listopada o godz. 19 w Teatrze Maska. Tam odbędzie się sceniczna zapowiedź premiery słuchowiska. Zobaczymy kompilację scen z "Wesela" granych na żywo na scenie, odsłuchamy kilku fragmentów słuchowiska poznając kulisy jego powstawania, a na koniec będziemy biesiadować posilając się prawdziwie weselnym jadłem. WESELE CZAS ZACZĄĆ. ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy do posłuchania relacji Andrzeja Zajdla z radiowego studia gdzie przygotowywano spektakl. Reżyseruje Jan Niemaszek.

rs67pl
2017-12-01 11:17

1
Teatr Polskiego Radia - Radio Wrocław
Małgorzata Cholewa, Urszula Lubecka - Zielona koszula
download (link dostępny po zalogowaniu)

Autor, reżyseria: Małgorzata Cholewa, Urszula Lubecka

Występują: Teresa Sawicka, Jerzy Schejbal.

Emisja: 1990 r;  czas: 27 minut

Zaczyna się ostrą rują i porubstwem, a potem jest coraz gorzej czyli słuchowisko na 1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS.

Sempem
2017-11-30 16:53

8
Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym
Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem

Czy jakaś dobra dusza udostępni jeszcze tę radiopowieść? Będę bardzo wdzięczna...

zofikja
2017-11-29 16:37

8
Radio dzieciom
Carlo Collodi - Pinokio

jestem za stara aby to ogarnąć, ale dziekuje bardzo za chęci.

rs67pl
2017-11-29 11:13

2
Teatr Polskiego Radia
Henryk Sienkiewicz - Nostalgia latarnika

Scenariusz, reżyseria: Andrzej Zajdel
Realizacja akustyczna: Maciej Rosół
Oprac. muzyczne: Elżbieta Lewicka

Obsada:
Magdalena Kozikowska-Pieńko - Helena Modrzejewska
Mateusz Mosiewicz - Henryk Sienkiewicz
Ryszard Szetela - Latarnik
Marek Kępiński - Konsul
Józef Hamkało - Dziennikarz
Andrzej Piecuch - Marynarz
Adam Mężyk - Kelner

Nagranie: 2016 Radio Rzeszów,  czas: 38 minut

Słuchowisko o okolicznościach powstania i pracy nad nowelą  Henryka Sienkiewicza "Latarnik" (1881). Tekst noweli : https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/latarnik.html, wersję audio czyta Jan Peszek: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/latarnik/

rs67pl
2017-11-29 11:12

8
Radio dzieciom
Carlo Collodi - Pinokio

Audycja Poranka Dwójki o twórczości Collodiego i pisanym w odcinkach dla gazety "Pinokiu": https://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/1858648,Pinokio-To-powiesc-pisana-na-zniecheceniu

rs67pl
2017-11-29 11:11

8
Radio dzieciom
Carlo Collodi - Pinokio

Format rozpakowuje nowsza wersja programiku 7-ZIP 16.04, tu w wersji portable (bez instalacji):  http://hostuje.net/file.php?id=d667b0747349b6d146014cc1b4902d04

zofikja
2017-11-29 10:39

8
Radio dzieciom
Carlo Collodi - Pinokio

niestety format zipx nie da sie odtworzyc :(

zofikja
2017-11-29 10:35

8
Radio dzieciom
Carlo Collodi - Pinokio

wielkie,wielkie dzieki !!!! :)

truffla33
2017-11-29 00:40

8
Radio dzieciom
Carlo Collodi - Pinokio
download (link dostępny po zalogowaniu)

Pinokio na Andrzejki :-)

rycombel
2017-11-28 19:32

1
Inne - Radioteatr
Maria Brzezińska - Do kraju tego
download (link dostępny po zalogowaniu)

Pliki w folderze: Brzezińska Maria

kompresje: mp3 + aac (m4a)

pavvvel
2017-11-28 15:49

2
Inne - Do ucha
Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki - Niech to będzie poezja

Scenariusz: Marta Eloy-Cichocka,
Reżyseria: Tomasz Cyz,
Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka.

Obsada:
Ewa Kaim,
Juliusz Chrząstowski,
Adam Nawojczy.

Premiera: Radio Kraków, 25.11.2017 o godz. 21:05.

kagraz66
2017-11-28 01:30

1
Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego
Hanna Maria Giza - Dlaczego niebo jest niebieskie – czyli geniusz z Galicji
download (link dostępny po zalogowaniu)

5 września minęło sto lat od jego śmierci, dlatego 2017 r. ogłoszono Rokiem Mariana Smoluchowskiego. Wciąż jednak niewiele osób wie o znaczącym dorobku wybitnego polskiego naukowca.

Marian Smoluchowski (1872-1917) zajmował się fizyką statystyczną, niezależnie od Einsteina opracował teorię ruchów Browna, a także statystyczną interpretację II zasady termodynamiki. Wyjaśnił, dlaczego niebo jest błękitne. Był autorem prac z dziedziny geofizyki, geologii oraz chemii fizycznej. Jedno z równań teorii dyfuzji znane jest jako równanie Smoluchowskiego.

Dlaczego - poza środowiskiem naukowym - postać Mariana Smoluchowskiego jest nieznana? Dlaczego nie został on uhonorowany nagrodą Nobla? Czy dziś świat nauki korzysta z jego osiągnięć? I wreszcie - dlaczego niebo jest niebieskie?

Goście: prof. Ewa Gudowska-Nowak (fizyk teoretyk w Instytucie Fizyki im. M. Smoluchowskiego UJ w Krakowie, kierownik grupy Biolab w Centrum Badania Układów Złożonych im. Marka Kaca), dr hab. Paweł Góra (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej - Zakład Fizyki Statystycznej UJ, członek Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego), prof. dr hab. Bogdan Cichocki (Instytut Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego, Katedra Fizyki Materii Skondensowanej.

MarekM
2017-11-27 21:10

2
Teatr Polskiego Radia
Henryk Sienkiewicz - Nostalgia latarnika
download (link dostępny po zalogowaniu)

zofikja
2017-11-27 20:04

2
Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym
Walery Łoziński - Zaklęty dwór

czy jest jeszcze jakas szansa na odsluchanie tego cudownego cyklu CPWD ? Nadzieja umiera ostatnia ( podobno ) ;)

lildab
2017-11-27 12:13

4
Scena Teatralna Trójki
Sławomir Mrożek - Na pełnym morzu (2008)
download (link dostępny po zalogowaniu)

fikmik
2017-11-27 07:25

6
Teatr Polskiego Radia - Słuchowisko w Jedynce
Stanisław Lem - Wizja lokalna

@alibyd 

I to jest właśnie problem, tak ciężko jest podać bezpośredni link do pliku? Czy trzeba przedzierać się przez setki tytułów?

jacek10
2017-11-27 07:20

3
Teatr Polskiego Radia
Marcin Troński - Męka twórcza

To link do słuchowiska wg. Marka Nowakowskiego "Hades"

MarekM
2017-11-26 22:09

3
Teatr Polskiego Radia
Marcin Troński - Męka twórcza
download (link dostępny po zalogowaniu)

Marcin Troński

"Męka twórcza"

Reż. M. Troński

Real. akust. T. Perkowski

Opr. muz. M. Szałkowski

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20