Ostatnie posty na stronie...

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  

Robertus
2023-09-07 07:40

15

Anonim - Kto jest najpotężniejszy na ziemi?

Z moich danych wychodzi że na ET jest ok. 55-60% z mojej Bazy. Pytanie, ile procent jest w mojej Bazie z ilości rzeczywistej...

Empty
2023-09-07 02:27

15

Anonim - Kto jest najpotężniejszy na ziemi?

Jeśli nie mają swoich danych to zawsze mogą korzystać z Encyklopedii Teatru ale widać zwyczajnie się im nie chce. Z czystego lenistwa!! Dużo jest na Encyklopedii Teatru ale wszystkiego przyznam tez na niej nie ma. Powyższe sluchowisko jest na ET przedstawione.

Robertus
2023-09-06 20:25

21

Aleksander Fredro - Odludki i poeta
download (link dostępny po zalogowaniu)

SKANDALU CIĄG DALSZY

Przy Fredrze, przy sześciu postaciach, również robią sobie skandal pt. wykonawcy-wybór podając trzech zamiast sześciu. PEŁNA PRAWIDŁOWA FISZKA PODRÓBY ARCHIWISTÓW Z BEZCZELNĄ MITKO NA CZELE JEST TAKA :

 

„Odludki i poeta” (1948)

 

Premiera: 01.01.49

Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Jan Koecher

Obsada: Tadeusz Woźniak (narrator), Feliks Chmurkowski (Józef Kapka), Julian Składanek (Astolf), Wojciech Brydziński (Czesław), Stanisława Stępniówna (Zuzanna), Edmund Fidler (Edmund)

 

ROK PRODUKCJI RÓWNIEŻ JEST KŁAMSTWEM

Robertus
2023-09-06 20:10

15

Anonim - Kto jest najpotężniejszy na ziemi?
download (link dostępny po zalogowaniu)

No i pięknie. Już się włącza totalne niechciejstwo i nieróbstwo wielkich twórców podcastów z archiwalnymi słuchowiskami.

Totalna bylejakość! Co to ma być? Zwykłe lekceważenie aktorów i słuchaczy! Banda nierobów spod berusełka! Oburzające!

W wieloobsadowym słuchowisku "Kto jest najpotężniejszy na ziemi?" (nie jako pierwszym zresztą) podają wykonawcy (wybór). Jaki k.... wybór? Waszym pieprzeni pseudoarchiwiści zasr...ym obowiązkiem jest podać PEŁNĄ OBSADĘ. A te pożałowania godne nieroby podają dwóch wykonawców - Ciecierskiego i Dominiaka - podczas gdy pełna fiszka wygląda tak:

„Kto jest najpotężniejszy na ziemi?” (1950)

 

Autor: Anonim

Reżyseria: Zbigniew Kopalko

Obsada: Władysław Grabowski (Zemindar, obszarnik), Jan Ciecierski (Pankchwała, sługa), Franciszek Dominiak (Fadu Mija, pasterz), Wilhelm Wichurski (Czuni Ram, pasterz), Leon Pietraszkiewicz (Gopal Gchodżahar, pasterz), Czesław Kalinowski (Kotiwala, komisarz policji), Józef Nalberczak (trębacz), Aleksander Michałowski (żołnierz), oraz: Wacław Izdebski, Władysław Janecki

steve48
2023-09-06 09:38

6

Doktor Piotr - Doktor Piotr

W książce jest Polichnowicz, więc Polichnowicz, :)

andrzej.nowak69
2023-09-06 09:07

6

Doktor Piotr - Doktor Piotr

Mam nadzieję, że teraz zrozumieją dlaczego prosiłeś o udostępnienie kwerend

Ojej
2023-09-05 21:17

6

Doktor Piotr - Doktor Piotr

I to takim, że dupę urywa. Jesteś WIELKI. Robertus rządzi. 

Ojej
2023-09-05 21:12

6

Doktor Piotr - Doktor Piotr

Robert. Jesteś geniuszem.

Audiomaniak
2023-09-05 20:27

6

Doktor Piotr - Doktor Piotr

Polichnowicz (1950)   czy Bolichnowicz (1960)?

Robertus
2023-09-04 22:38

6

Doktor Piotr - Doktor Piotr
download (link dostępny po zalogowaniu)

No i mamy pierwsze "dziełko" archiwistów Teatru Polskiego Radia.

Wrzucony na stronę "Doktor Piotr" jest oczywiście słuchowiskiem radia krakowskiego a nie warszawskiego. Tylko, że wśród tych geniuszy z archiwum znalazł się jakiś średnio wykwalifikowany i usłyszał Stanisława Zaczyka jako narratora więc go dopisał do obsady. Tylko, że Zaczyk nie mógł grać w słuchowisku warszawskim z roku 1950...

I tak powstał niezły mix obsadowy złączony ze słuchowisk:

-1950 (fiszka +rozpoznany Zaczyk)

- 1960 (słuchowisko dołączone)

Szkoda, że jeszcze nie dali po 1-2 aktorów z innych realizacji a mieli by z czego> MOJA BAZA DANYCH TEATRU POLSKIEGO RADIA mówi bowiem o następujących realizacjach tego opowiadania:

"Doktor Piotr" (1950)

 

Premiera: 03.10.50

Autor: Stefan Żeromski

Reżyseria: Zbigniew Kopalko

Obsada: Henryk Rzętkowski (narrator), Józef Maliszewski (Dominik Cedzyna), Mieczysław Milecki (Piotr Cedzyna), Czesław Kalinowski (Teodor Bijakowski, inżynier), Jan Świderski (Polichnowicz, ziemianin), Zygmunt Bończa-Tomaszewski (Strycharz), Zofia Mrozowska (Kobieta), Wanda Szczepańska (Babina), oraz: Ludwik Jabłoński, Ludwik Michałowski, Zofia Raciborska

„Doktor Piotr” (1952)

 

Autor: Stefan Żeromski

Reżyseria: Mieczysław Broniatowski

Wykonawcy: Elżbieta Barszczewska, Kazimierz Dejunowicz, Janusz Paluszkiewicz, Andrzej Szczepkowski

"Doktor Piotr" (1960)

 

Autor: Stefan Żeromski

Reżyseria: Wojciech Maciejewski

Obsada: Stanisław Zaczyk (narrator), Kazimierz Fabisiak (Dominik Cedzyna), Edward Dobrzański (Piotr Cedzyna), Rafał Kajetanowicz (Bijakowski), Jerzy Nowak (Bolichnowicz), oraz: Bronisław Cudzich, Anna Lutosławska, Kazimiera Szyszko-Bohusz

„Doktor Piotr” (1978) – Teatr Klasyki dla Młodzieży

 

Premiera: 19.02.78

Autor: Stefan Żeromski

Reżyseria: Romana Mater

Obsada: Stanisław Kwaśniak (Piotr Cedzyna), Sławomir Misiurewicz (Dominik Cedzyna), Bogusław Sochnacki (Teodor Bijakowski), Andrzej May (Jules Polichnowicz), Michał Szewczyk (parobek)

"Doktor Piotr" (1990)

 

Autor: Stefan Żeromski

Reżyseria: Jerzy Hutek

Obsada: Maciej Małek (narrator), oraz: Andrzej Głoskowski, Anna Grzeszczak, Cezary Rybiński, Michał Staszczak, Bogusław Suszka, Mariusz Witkowski

 

 

 

Audiomaniak
2023-09-03 23:40

1
Scena Teatralna Trójki
Aleksander Fredro - Teraz
download (link dostępny po zalogowaniu)

Scena teatralna Trójki": "Teraz" – czas na Fredrę


W Roku Aleksandra Fredry przedstawiamy w "Scenie teatralnej Trójki" ciekawostkę. Najsłynniejszy nasz autor komedii Aleksander hrabia Fredro miał szufladę, a w niej m.in. szkic dramatyczny w jednym akcie pt. "Teraz". Sztuka ta miała być opublikowana, zgodnie z wolą autora, po jego śmierci. Napisana między "Ślubami panieńskimi" i "Trzy po trzy", prawdopodobnie w połowie XIX wieku, została zaadaptowana i wyreżyserowana w Teatrze PR przez Waldemara Modestowicza. Premiera odbyła się tuż przed 230. urodzinami Fredry w Programie 1 PR.

Otwierając sezon 2023/24 w "Scenie teatralnej Trójki", proponujemy słuchowisko, które pozwoli sympatycznie spędzić ostatni wakacyjny niedzielny wieczór, choć bohaterowie sztuki zostali obdarzeni przez Fredrę cechami niezasługującymi na pochwałę.

Aleksander Fredro, urodzony 20 czerwca w 1793 roku w Surochowie (obecne województwo podkarpackie), zmarł 15 lipca 1856 roku we Lwowie (w ówczesnych Austro-Węgrzech). Brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę. Poza komediami pisał wiersze, bajki, a także dziennik i pamiętnik. Jest podobno też autorem "XIII Księgi Pana Tadeusza".


***

Ta krótka sztuka powstała "do szuflady" w latach 60. XIX wieku. "Do szuflady", ponieważ Aleksander Fredro przeznaczył ją do druku i do lektury teatralnej dopiero po swojej śmierci. Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska "Teraz" wg komedii Aleksandra Fredry, w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.

Można więc "Teraz" zaliczyć do tzw. komedii pośmiertnych. Została wystawiona w roku 1877 we Lwowie i w Krakowie, ale nie zyskała uznania. Odwrotnie – wzbudziła oburzenie publiczności i krytyki. Daleka była od atmosfery sielskich komedii Fredrowskich.


Akcja "Teraz" toczy się, jak się sądzi, we Lwowie, gdzie Fredro mieszkał w ostatnich latach życia i bacznie przyglądał się nowym obyczajom, których nie akceptował. Co więc zobaczył? Oto młodzi bohaterowie kierują się wyłącznie interesami finansowymi. Stan ich kont bankowych decyduje o łączeniu się par, zawierających małżeństwa. Pojawia się także dziennikarz Podziemski, który prowadzi najróżniejsze akcje publiczne, zbiera składki na różne cele, np. na budowę pomników sławnych ludzi.

Stosunki finansowe, lekkomyślność z jednej strony, a z drugiej cynizm bohaterów, sprawiają, że intryga komedii "Teraz" może toczyć się i dzisiaj! Dlatego posłuchajmy jej!

***

Aleksander Fredro, "Teraz" – 3.09.2023, godz. 22.05.

Adaptacja: Waldemar Modestowicz

Reżyseria: Waldemar Modestowicz  

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada:

Maria Pakulnis-Zaleska,

Dorota Bzdyla,

Justyna Kowalska,

Mateusz Rusin,

 Maciej Maciejewski,

Jakub Kordas

Czas trwania: 38’14"

Audiomaniak
2023-09-03 22:26

2
Teatr Polskiego Radia
Aleksander Hrabia Fredro - Podstolina
download (link dostępny po zalogowaniu)

Podstolina - słuchowisko na podstawie fragmentów "Zemsty" w Jedynce

20 czerwca 1793 roku w majątku u stóp Karpat przyszedł na świat Aleksander hrabia Fredro, późniejszy oficer ordynansowy w sztabie cesarza Napoleona, wolnomularz lubelski, komediopisarz jedyny w swoim rodzaju. 230 lat od jego urodzin, w roku poświęconym pamięci hrabiego, nie mogło zabraknąć na zamojskich "Dwóch Teatrach" odniesień do twórczości i fantazji Aleksandra Fredry.
Reklama

Zapraszamy Państwa do wspólnej wyprawy w głąb jego "Zemsty", do odczytania tego dzieła – nie przez pryzmat konfliktu dwóch flagowych antagonistów Cześnika i Rejenta, ale Miłości. Tej platonicznej – pielęgnowanej w ukryciu, łączącej Klarę i Wacława, która szuka spełnienia, i tej drugiej – zmysłowej, spełnionej, wciąż pulsującej w pamięci kochanków żądzą.

O kim mowa? O Annie i jej płomiennym romansie z księciem Radosławem. Pozornie wytrawny smakosz gatunku "lektura szkolna" powie, że takich bohaterów w "Zemście" nie ma. Cóż, powierzchowny czytaczu… Jeżeli Podstolina ma na imię Anna, to może i w galopie myśli przeskoczyłeś przez fragment demaskujący postać, która kryje się za litewskim arystokratą.

- Nasza "Zemsta" mściwość pozostawia słowom, w grotesce topi wszystkie narodowe przywary. Z Papkina czyni lustro, w którym może się przeglądać Twoje i moje "naj...". Uczucie, póki sił starczy, jest drogowskazem dla zdarzeń. Jeśli nie ma śladu po ukochanym, to co czynić? W takiej oto sytuacji znajdujemy Podstolinę. Razem z nią utkamy pajęczą sieć intryg, sprawdzimy "stan kont" kawalerów w okolicy, by wybrać najlepszy substytut uczuć – bezpieczeństwo z okrągłą sumką zaklętą w liczbie folwarków. Gdzież tu Miłość? W talencie autora dramatu, rzecz jasna. Intryga powiedzie się tak, jak tylko On pozwoli. Miłość ma szansę do ostatniego wersu - zaprasza autor adaptacji i reżyser słuchowiska, Mariusz Malec.

Słuchowisko "Podstolina" zostało wykonane na żywo na XXII Festiwalu "Dwa teatry – Zamość 2023".

---

Aleksander Hrabia Fredro - "Podstolina" na podstawie fragmentów "Zemsty"

Adaptacja i reżyseria: Mariusz Malec
Realizacja: Andrzej Brzoska
Muzyka: Paweł Paprocki
Obsada:

Wiktoria Gorodeckaja (Podstolina),

Krzysztof Wakuliński (Cześnik Raptusiewicz),

Andrzej Mastalerz (Rejent Milczek),

Redbad Klynstra (Papkin),

Lidia Sadowa (Klara, synowica Cześnika),

Paweł Paprocki (Wacław, syn Rejenta)




Audiomaniak
2023-09-03 20:16

1
Teatr Polskiego Radia
Elżbieta Depta - Auschwitz Tour
download (link dostępny po zalogowaniu)

Słuchowisko „Auschwitz Tour” na antenie Polskiego Radia Rzeszów


Polskie Radio Rzeszów zaprasza na słuchowisko autorstwa Elżbiety Depty pt. „Auschwitz Tour” w wykonaniu krakowskiej aktorki Anny Lenczewskiej.

Motywacje turystów przyjeżdżających z całego świata i odwiedzających obóz zagłady są bardzo różne. Wynikają z potrzeby pamiętania, obowiązku moralnego, ale również z potrzeby obcowania ze śmiercią. Ta ostatnia motywacja związana jest tanatoturystyką, odwiedzaniem miejsc masowej śmierci. Doświadczenie przebywania w przestrzeni nagłej i brutalnej śmierci jest dla zwiedzających oczyszczające.

Podczas tour przez obóz zagłady zwiedzający prowadzeni są przez przewodników, od których w dużej mierze zależą ich reakcje. Jeśli przewodnik jest utalentowanym performerem turyści wrócą do domu pełni wrażeń. W projekcie „Auschwitz Tour” skupiamy się na doświadczeniu zwiedzania Auschwitz, jako wydarzeniu parateatralnym, prowadzącym do katharsis. Przedmiotem analizy i twórczego przetworzenia są wrażenia i motywacje zwiedzających, samo doświadczenie zwiedzania i obcowania z wyobrażoną, masową śmiercią, oraz performance przewodniczki.

Przez lata Muzeum Auschwitz przeszło wiele zmian. Od miejsca, w którym, nie zmieniając „scenografii”, można było kręcić filmy, takie jak „Pasażerka”, do uporządkowanej przestrzeni muzeum z przystrzyżonymi trawnikami i autobusami kursującymi pomiędzy podobozami. Obecnie Muzeum Pamięci jest obiektem turystycznym posiadającym całą infrastrukturę: restaurację, sklepik muzealny, płatne parkingi i wszystko, co niezbędne dla milionów turystów odwiedzających rocznie to miejsce. Bilety najlepiej rezerwować z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Rodzi się pytanie, czy za tą wielką popularnością idzie jakaś szczególna refleksja zwiedzających? I jaka w ogóle jest motywacja ludzi do oglądania pozostałości po machinie zagłady?

W google Auschwitz, średnia ocen to 4,7 (znakomite), opisane jest jako: „Ponure miejsce pamięci przy obozie koncentracyjnym z czasów II wojny światowej i wystawy edukacyjne.” Sądząc po komentarzach, dla większości zwiedzających wizyta w muzeum jest wielkim przeżyciem. Zdarzają się jednak głosy krytyczne osób narzekających na „zbyt drogie bilety”, „długie kolejki”, „brak udogodnień dla wózków inwalidzkich”, czy „przewodników nie przygotowanych na rozmowy z dziećmi”. Są też narzekania, że nie czuć już tej samej co kiedyś grozy miejsca.

Kluczową rolę dla wywołania odpowiednich wrażeń po wizycie w muzeum ma przewodnik. Od jego czterogodzinnego performance’u zależy, czy wizytatorzy wyjdą z obozu znudzeni, czy przepełnieni emocjami i szacunkiem do życia. Po skończonej wycieczce jeszcze na terenie Brzezinki ludzie zadają pytanie: „Jak ci się podobało?”. Na myśl przychodzi opowiadanie Tadeusza Rożewicza pt. „Wycieczka do muzeum” i opisany przez niego tłum żądnych wrażeń gapiów.

Według badań, nad tanatoturystyką jednym z powodów odwiedzania miejsc masowej śmierci jest jej wyparcie z życia codziennego przy jednoczesnej powszechnej obecności w mediach. Zwiedzających interesuje śmierć widziana z bliska, czerpią przyjemność ze zwiedzania miejsc związanych z bólem i krzywdą. Podczas zwiedzania doświadczają realności miejsca, uczestniczą w dramacie milionów istnień ludzkich, na co wpływ ma wielkość obiektu, liczba zgromadzonych rzeczy. Dla części zwiedzających motywacją jest poczucie winy, albo chęć doświadczenia poczucia wyższości nad katami.

W projekcie „Auschwitz Tour” chcemy skupić się na tym co współczesny turysta/widz chce od Auschwitz, jaka jest współczesna funkcja i co z nim się stanie kiedy pokolenia prawdziwych naocznych świadków odejdą.


„AUSCHWITZ TOUR”

Scenariusz/reżyseria: Elżbieta Depta

Wykonawca: Anna Lenczewska

Realizacja Akustyczna: Maciej Rosół

Kierownik produkcji: Jagoda Rall

PRODUKCJA: Polskie Radio Rzeszów S.A.

 

Audiomaniak
2023-09-03 19:34

1
Teatr Polskiego Radia
Jadwiga Juszczewska (Deotyma) - Zwierciadlana zagadka
download (link dostępny po zalogowaniu)

Zwierciadlana zagadka - o nadzwyczajnej mocy zaglądania w przeszłość

W cyklu "Opowieści sensacyjne" zapraszamy na słuchowisko "Zwierciadlana zagadka" w reżyserii Waldemara Modestowicza, na podstawie powieści Deotymy (Jadwigi Juszczewskiej). W obsadzie m.in. Anna Seniuk, Krzysztof Kowalewski i Anna Dereszowska.


Deotyma, autorka słynnej "Panienki z okienka", zabiera czytelników w podróż po świecie science fiction. Opowiada historię tajemniczego listu, w którym zubożały wynalazca prosi o wsparcie swoich nowatorskich badań. Stawka jest wielka - naukowiec jest bowiem przekonany, że wynik badań zmieni całą dotychczasową naukę. Zaciekawiona adresatka postanawia osobiście poznać wynalazcę i w tym celu wraz z przyjaciółką odwiedza mężczyznę w domu. Na miejscu okazuje się, że naukowiec posiadł nadzwyczajną moc zaglądania w przeszłość...

Deotyma (Jadwiga Juszczewska) - "Zwierciadlana zagadka" (prod. 2006)

Adaptacja i reżyseria: Waldemar Modestowicz,

realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski,

opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Obsada:

Anna Seniuk (Pani Jadwiga),

Irena Jun (Pani Marta),

Stanisław Brudny (Pan Cezary),

Grzegorz Damięcki (Młody Cezary),

Włodzimierz Press (Opiekun),

Krzysztof Kowalewski (Profesor Hallucini),

Anna Dereszowska (Felicja Merlin),

Arkadiusz Bazak (Handlarz)

***

Na audycję "Opowieści sensacyjne" zapraszamy w niedzielę (3.09) w godz. 18.30-19.00.

Audiomaniak
2023-09-02 22:15

1
Teatr Polskiego Radia
Izabela Żukowska - Dzień pierwszy, dzień ostatni
download (link dostępny po zalogowaniu)




Słuchowisko Izabeli Żukowskiej "Dzień pierwszy, dzień ostatni" przybliża wydarzenia, które poprzedziły obronę Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku w 1939 roku. Poczta Polska z główną siedzibą przy ówczesnym Placu Heweliusza była jednym z najważniejszych symboli polskiej obecności w mieście nad Motławą, które na mocy traktatu wersalskiego podpisanego po zakończeniu I wojny światowej stało się autonomicznym państwem pod protektoratem Ligi Narodów.


Głównym hasłem gdańskich nazistów, których przywódcą był przysłany z Berlina gauleiter Albert Forster, było "Z powrotem do Rzeszy".

Wiosną 1939 roku do Wolnego Miasta Gdańska przybywa Konrad Guderski. Jego zadaniem jest przygotowanie Poczty Polskiej do obrony w razie niemieckiego ataku. W Gdańsku wrze. Polacy w każdej chwili spodziewają się hitlerowskiego puczu. Nastroje antypolskie narastają, polscy pocztowcy są atakowani przez nazistowskie bojówki.

Konrad Guderski prowadzi szkolenia pocztowców, polską placówkę zasilają dodatkowi pracownicy przysłani z Rzeczpospolitej. Jednocześnie w mieście toczy się normalne życie. Franciszek, młody polski pocztowiec, zakochuje się w telegrafistce Gretce, której matka przygotowuje się do imienin księdza Komorowskiego, przypadających 1 września.

Jednak tego dnia o świecie wszystko się zmienia. Gdy z pancernika Schleswig-Holstein padają pierwsze wystrzały na Westerplatte, rozpoczyna się atak na Pocztę Polską. Nadchodzi ostatni dzień wolności i pierwszy dzień II wojny światowej.

Izabela Żukowska - "Dzień pierwszy, dzień ostatni"

Reżyseria: Adam Wojtyszko

Realizacja: Paweł Szaliński

Opr. muz.: Renata Baszun

Obsada:

Damian Kulec,

Robert Kowalski,

Ewa Serwa,

Sara Lityńska,

Aleksander Sosiński,

Łukasz Kurczewski,

Grzegorz Woś,

Sławomir Pacek.

Robertus
2023-09-02 22:11

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Nie żartuj sobie pajacyku

Zaczynasz zupełnie serio, idealne trzecie słowo w nicku (który to już z kolei? nr 327 659?) że jesteś zakompleksiony i biedny i już sądziłem, że będzie szczerze i jakoś samokrytyka wreszcie.

Potem piszesz o pseudo-bazie. Niech sobie będzie pseudo. Dla ciebie i tobie podobnym, bo żeby do czegokolwiek się przydała trzeba najpierw umieć czytać. Mają ją lub do niej dostęp ci, którzy na to zasługują. A tak na marginesie - Moja baza jak i baza teatru telewizji, wciąż się rozrasta i rozwija, wciąż jest bardziej szczegółowa, przykro mi ogreńku :D Tak samo jak mi przykro, że twoje życie to ciągła zmiana nicków (notabene - z kompletnie pozbawioną pomysłowością, tak wyjątkowo żałosnych to ja dawno nie widzialem) obrażanie ludzi na tym (i pewnie nie tylko na tym) portalu i tak ci jest smutno z powodu miałkości twojej marnej egzystencji, że próbujesz swoje bycie mniej niż zero wmówić innym. Nie pykło ci, żałosna ropuszko, oj nie pykło

Po drugie używasz słowa "myślałem" - przepraszam, co zrobiłeś? któż był taki niedobry że cię biedaczku okłamał i powiedział, że umiesz coś takiego robić? Niestety, nie umiesz

Po trzecie żeby coś pobierać trzeba mieć dostęp, np. do nicka. Będziesz pobierał? Jesteś pewien? No ja nie do końca. A tyle można jeszcze było mieć z rzeczy za które ja zapłaciłem. I było się odzywać, głupolku? A teraz paszoł won i wypierdalasz do swojego szambu durniu :D :D :D

TAK WIĘC - DURNIEM ORAZ KRETYNEM BYŁEŚ, JESTEŚ I POZOSTANIESZ POD JAKIMKOLWIEK NICKIEM A GÓWNO ZLEPIAJĄCE RESZTKI TWOICH ZWOJÓW I STRZĘPY CIUCHÓW NOSZONYCH A WYDOBYTYCH ZE ZSYPU NA ŚMIECI BĄDŹ WYSYPISK WALI NAWET TUTAJ. NA JUTRO ZAMAWIAMY DERATYZATORA.

pobieram_jak_glupi
2023-09-02 21:23

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Oj Robert, Robert... W ogóle nick Robertus... Zakompleksiony, biedny, Twoje życie to ten portal? I Ta pseudo-baza? Żałosne... Myślałem, że tutaj kulturalni ludzie i w ogóle. Szkoda. Pobieram i będę pobierał. Nara.

Audiomaniak
2023-09-02 21:17

8
Teatr Polskiego Radia
Stanisław Wyspiański - Warszawianka
download (link dostępny po zalogowaniu)

Warszawianka" Wyspiańskiego w gwiazdorskiej obsadzie

W najbliższej odsłonie cyklu "Scena klasyki" przypomnimy słuchowisko "Warszawianka" z 1976 roku na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Wśród wykonawców usłyszeć będzie można takie aktorskie legendy, jak Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Andrzej Seweryn i Zofia Kucówna.

Tytuł dramatu nawiązuje do pieśni "La Varsovienne", zagrzewającej do walki uczestników powstania listopadowego 1830-1831 roku. Jego akcja dramatu ma miejsce w trzecim dniu jednej z ważniejszych bitew, jakie miały miejsce podczas narodowowyzwoleńczego zrywu, czyli bitwy o Olszynkę Grochowską (25.02.1831).

W Dworku Grochowskim, który stał się sztabem generała Józefa Chłopickiego, na wieści z pola walki oczekują generał Chłopicki, generał Jan Skrzynecki i dwie dziewczyny, narzeczone walczących o Olszynkę Grochowską. Wiadomości z frontu przynosi Stary Wiarus, postać, która w historii polskiego teatru obrosła legendą. W dramacie nie wypowiada ani słowa, bezgłośnie przynosząc jednak wieści najgorsze, co w przypadku radiowej adaptacji mogło być dla reżysera dużym wyzwaniem...

Stanisław Wyspiański "Warszawianka" (prod. 1976)

adaptacja i reżyseria: Zdzisław Nardelli,

realizacja akustyczna: Stanisława Grotowska,

muzyka: Zbigniew Wiszniewski

obsada:

Gustaw Holoubek (Chłopicki),

Zbigniew Zapasiewicz (Skrzynecki),

Andrzej Szczepkowski (Literat),

Mariusz Dmochowski (Małachowski),

Krzysztof Chamiec (Pac),

Andrzej Seweryn (Młody oficer),

Zofia Kucówna (Marya),

Elżbieta Starostecka (Anna),

Antonina Gordon-Górecka (Pani domu)

Robertus
2023-09-02 21:01

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Nikt ci nie każe komentować a tym bardziej pobierać 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

stanleybl
2023-09-02 20:57

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

A już był spokój na tym portalu, musiały znowu wkroczyć jakieś indywidua i nową wojenke zaczynać. Polskie piekło odżyło.Komu nie podoba się ten portal to won stąd. Banda idiotów ze świeżo założonym kontem rejwach tu robi nie wiadomo w imię czego?

no cóż
2023-09-02 19:49

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

O rany... normalnie UBU... sorry UGU Król!!!  Współczuję.  andrzej.nowak69 - nie muszą gnić w archiwach. Projekt obywatelski ustawy o otwarciu archiwów radia i telewizji by wystarczł. Dużo podpisów i dobry PR. A tymczasem partyzantka na forum, którym rządzi człowiek... przepraszam, ale nie skomentuję. 

steve48
2023-09-02 18:50

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Robertus
2023-09-02 14:03

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

@jolliene

 

Nie groźnie a żałośnie i śmiesznie ciekawe ile ta stetryczała złodziejka eluchna spędziła czasu na kolanach przed bratem idiotą aż zgodził się na ten upokarzający i w całości deprymujący inicjatorów przedsięwzięcia wtręt

Nie, przepraszam - inicjatorem przedsięwzięcia jestem ja, oni chcąc nie chcąc musieli spełnić mój, przedstawiciela słuchaczy ROZKAZ

oni są tylko ślepym i durnym narzędziem do wykonywania NASZEJ WOLI

Robertus
2023-09-02 14:00

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

O śmierdzący, żałosny i zakompleksiony prymityw znowu wypłynął, żyj dalej w swoim debilizmie - jak to zachrumkałoś - rynsztokowa kreaturo. To przemiłe że obrażasz człowieka z imienia i nazwiska, te twoje pijacko-narkotyczne posty bardzo się przydadzą.

No i co nabluzgałeś, prostacki chamie, a Bazy (która liczy 17.000 słuchowisk i o której dobrze wiesz, że jest i tak desperacko pragniesz ją mieć, tylko że tatuś pomiędzy jednym bzyknięciem cię a drugim zapomniał nauczyć słowa "proszę") i słuchowisk (oczywiście poza tymi NIELICZNYMI które JA WRZUCIŁEM A TY SOBIE POD OSŁONĄ NOCY ściągnąłeś) wciąż nie masz i mieć nie miałeś. Ojej, biedaku, jak mi cię żal. I to z bardzo wielu powodów.

 

A POZOSTAŁYCH UŻYTKOWNIKÓW Z BÓLEM SERCA INFORMUJĘ, ŻE WSTRZYMUJĘ UDOSTĘPNIANIE SŁUCHOWISK DO CZASU AŻ TA KREATURA GRZECZNIE MNIE PRZEPROSI I ZOSTANIE STĄD PRZEZ WAS WYPROWADZONA. TO DOTYCZY KAŻDEJ REINKARNACJI TEGO STWORA.

 

 

andrzej.nowak69
2023-09-02 09:29

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

W imię obowiązującego prawa, niech szczezną w czeluściach archiw bez oglądania światła dziennego. Wtedy będziemy mogli być z siebie dumni.

robertus_zlodziej@op.pl
2023-09-01 21:39

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Gość, który używa rynsztokowego języka...Wielki wielbiciel aktorów i wy wszyscy wielbiciele... płacicie ZAIKS za to piractwo? Gdyby aktorzy otrzymywali chociaż zaiksową opłatę za te udostępnienia to by nie musieli starać się o dopłaty. Czy ktoś na tym forum zna ustawę? I ci uwielbiani aktorzy gniją w Skolimowie z biedy. Błagam.. niech tu znajdzie się ktoś, kto rozumie zapisy prawne. Ale nie... Bo Wy sobie życzycie udostępnień. A aktorzy nie mają z.tego nic. Brawo wy. Brawo.

robertus_zlodziej@op.pl
2023-09-01 21:38

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Gość, który używa rynsztokowego języka...Wielki wielbiciel aktorów i wy wszyscy wielbiciele... płacicie ZAIKS za to piractwo? Gdyby aktorzy otrzymywali chociaż zaiksową opłatę za te udostępnienia to by nie musieli starać się o dopłaty. Czy ktoś na tym forum zna ustawę? I ci uwielbiani aktorzy gniją w Skolimowie z biedy. Błagam.. niech tu znajdzie się ktoś, kro rozumie zapisy prawne. Ale nie... Bo Wy sobie życzycie udostępnień. A aktorzy nie mają z.tego nic. Brawo wy. Brawo.

Kowalczyktodebil
2023-09-01 20:40

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Gościu pieprzy o jakiejś bazie. A gdzie ona jest??? 

Kowalczyktodebil
2023-09-01 20:28

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

A gdzie "baza" Kowalczyka? Co to za pajac?

Empty
2023-09-01 16:56

51
Inne - Historia i Dokumentacja
Robert Kowalczyk - Baza Danych Teatru Polskiego Radia

Nie wiedziałem ze w 1950 r. powstaly w Teatrze Polskiego Radia "Wielkie Nadzieje" wg Dickensa w reżyserii Z. Kopalko z Zofią Mrozowską. Rarytas! 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20