Teatr Polskiego Radia

"Ślepcy"
Maurice Maeterlinck

Emisja: 2022-10-11

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Intruz

Audiomaniak
2023-01-23 14:37

download (link dostępny po zalogowaniu)

"Ślepcy". Premierowe słuchowisko w Programie 1

"Ślepcy" to najbardziej dzisiaj znany dramat wybitnego belgijskiego dramatopisarza, laureata Nagrody Nobla - Maurice'a Maeterlincka. Grupa niewidomych, w środku ciemnego lasu, oczekuje na księdza - opiekuna, który ma zaprowadzić ich do przytułku. On jednak nie przychodzi, a bohaterowie odczuwają coraz większy niepokój.


Czy rzeczywiście ten, który ma do nich przyjść, to kapłan? Czyje kroki słyszą? Maeterlinck był chrześcijańskim symbolistą - odpowiedź więc może być wstrząsająca...

Ten słynny dramat zabrzmi w nowym, współczesnym przykładzie. Aby jak najlepiej oddać pełną napięcia sytuację czekających, słuchowisko zostało zrealizowane w przestrzennym systemie binauralnym. Dzięki niemu znajdziemy się w samym środku wydarzeń i - jak tytułowi ślepcy - będziemy mogli jedynie nasłuchiwać, ze wszystkich stron, odgłosów i rozmów, które zwiastują to, co niewypowiedziane i ostateczne.

Zachęcamy państwa do odbioru słuchowiska przy pomocy słuchawek, co pozwoli na uzyskanie pełni wrażeń przestrzennych nagrania.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: