Warning: fopen(log/181113.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /virtual/s/l/sluchowiska.ugu.pl/log.php on line 50

Warning: fputs() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /virtual/s/l/sluchowiska.ugu.pl/log.php on line 51

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /virtual/s/l/sluchowiska.ugu.pl/log.php on line 52
Słuchowiska radiowe

Rocznice / święta


Robert Louis Stevenson
(1850 - 1894)

168 rocznica urodzin

Szkocki powieściopisarz, poeta i reportażysta podróżnik, główny reprezentant neoromantyzmu w literaturze brytyjskiej.

Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Inne - Audycja

"Spotkanie z tworcami filmu KLER"
Wybieram Dwójkę

Emisja: 2018-09-26

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:
  religia (162) 
  Audycja (334) 

rycombel
2018-09-27 00:16

download (link dostępny po zalogowaniu)

Wojciech Smarzowski: film "Kler" NIE DOTYKA WIARY. Robię filmy o tym, co mnie boli. W filmie opowiadam O INSTYTUCJI. Dla mnie było bardzo ważne, żeby to był film O LUDZIACH, którzy są tacy sami jak ja. Tyle tylko, że noszących sutanny.

Nie interesuje mnie kręcenie błahych historii i zawsze liczę się z tym, że wywołam jakąś debatę. Zależy mi na tym, by opowiadać historie, które są złożone i niejednoznaczne - powiedział Wojciech Smarzowski, który na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę specjalną za podjęcie ważnego społecznie tematu.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Na jego drodze staje jednak arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos). Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) jest wiejskim proboszczem, który ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny – czytamy w opisie filmu, który w najbliższy piątek wejdzie na ekrany naszych kin.

Czy twórcy filmu fabularnego mieli prawo do opowiedzenia takiego, a nie innego ciągu zdarzeń?

------------------------------

Nie dajmy się ogłupić! - głosami różnych dowarzonych i niedowarzonych "obrońców" Kościoła. To nie jest film uderzający w KOŚCIÓŁ, to nie jest film uderzający w WIARĘ. To jest film uderzający w ludzi Kościoła! A to jest zasadnicza różnica!

Osobiście miałem okazję przeżyć jedną ze scen tego filmu, kiedy chowałem swoich rodziców. I kiedy to na pytanie: Ile to będzie kosztować? - usłyszałem odpowiedź: "Co łaska… nie mniej jednak niż…" Czy widzicie - to do kleru, który ewentualnie będzie czytać te słowa - całą obłudę, fałsz i bestialstwo tego sformułowania?

Pliki w folderze: Audycje i słuchowiska o religii

kompresje: aac (m4a) + mp3

 

17eye
2018-10-25 13:16

w\w audycja znajduje się w katalogu <Audycje i sluchowiska o religii>

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: