Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Forum

Widok wątków      Posty-chronologicznie


Nowy post:


X Festiwal „Dwa Teatry – Sopot 2010”
Audiofil 2010-06-05 22:24:53

W dniach 12 – 14 czerwca odbędzie się X Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2010”. Zaprezentowane zostaną najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne, a wśród pozostałych festiwalowych atrakcji znajdą się m.in.: spotkania z gwiazdami i reżyserami, spektakle teatralne, koncert poetycko-muzyczny oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Przez trzy dni publiczność wysłucha 14 słuchowisk i obejrzy 15 spektakli biorących udział w konkursie. Spośród nich wyłonione zostaną najlepsze produkcje radiowe i telewizyjne minionego roku.

Wśród prezentowanych słuchowisk znajdą się m.in.: „Fantazy” Juliusza Słowackiego w reż. Piotra Cieplaka, „Excentrycy” Włodzimierza Kowalewskiego w reż. Janusza Zaorskiego, „Lala, czyli pierwsza miłość” Sándora Márai w reż. Andrzeja Piszczatowskiego, „Jeszcze się spotkamy młodsi” Krzysztofa Czeczota, w jego reżyserii oraz „Mimesis” Pawła Huelle w reż. Pawła Łysaka.
Spośród zgłoszonych do konkursu realizacji Teatru Telewizji będzie można zobaczyć m.in. następujące spektakle: „Rosyjskie konfitury” Ludmiły Ulickiej w reż. Krystyny Jandy, „Przerwanie działań wojennych” Juliusza Machulskiego – w reżyserii autora, „Namiętna kobieta” Kay Mellor w reż. Macieja Englerta, „Szczęśliwe dni” Samuela Becketta w reż. Antoniego Libery.

Więcej na stronie: http://www.prsa.pl/wiadomosci/artykul163597.aspx