Forum

Widok wątków      Posty-chronologicznie


Nowy post:


Czego mi brakuje w SŁUCHOWISKACH
pingwin 2012-03-04 11:38:30

Może zamiast zastanawiać się nad celowością zamieszczania nagrań gorszej jakości itd, po prostu zrobić porządek w tym, co jest ? Ostatnio pracowicie uaktualnia  pliki tquest-i chwałamu za to! -wielkie dzięki !-ale to praca dla zespołu posiadaczy tych plików.Sporo pustych tytułów (Łysiak-Bestseler, Żulawski-Donna Aluica, kilka słuchowisk-Radio Tok Fm), i ogromna ilość nieczynnych linków.W ramach pomocy z pierwszych 4 stron :Słowacki-Anhelli,Balladyna; Konwicki-Bohiń; Czechow-Chórzystka; Dygat-Disneyland, Dziewczyna w dżinsach; Zabłocki-Arlekin, Machomet...;Tetmajer-Blada róża; Puszkin-Córka kapitana; Głowacki-Czwarta siostra,Kacik mieszkaniowy; Strindberg-Dom Lalki; Bardijewski-Emigrant, Guwernantki, Jubilate; Kierkegaard-Dziennik uwodziciela..; Bunin-Hala Hańska; Graham Green-Dziesiaty człowiek; Mularczyk-Jaka piękna katastrofa, Happening..;Witkacy-Janulka..;Iredyński-Jasełka moderne; Różewicz-Kartoteka rozrzucona; Conrad-Jutro; Grochowiak-Kaprysy Łazarza;Karel Capek-Kochany starzy brat; Mossakowski-Johnny Enigma z powazaniem p.

pingwin 2012-03-03 21:29:35

Nie dajmy sie zwariować ! Jasne że porządek w klasyfikacji, opisach, tytułach jest bardzo wazny. Jednak - większość tu zaglądających wie, co pisał Gombrowicz czy Nałkowska, ignorantów nikt tu i siłą nie zaciągnie...więc  podstawową informacją wydaje się autor i tytuł. Przecież ! ważniejsza jest   zawartość i jej jakość (formalna, a nie techniczna, na Boga ! ), a nie opakowanie !!!! co po cyfrowej produkcji, stereo- ze stale powtarzającymi  się-choć bardzo dobrymi, ale ciągle -PP Adamczykiem  i Gosztyłą. itd...a tu brak właśnie starych słuchowisk, starych genialnych wykonań -nawet czasem tu zarejestrowanych nie można osiągnąć (Wielki Fryderyk z Zapasiewiczem itd itd). Dla potrzebujących droga do informacji jest otwarta, a głosy aktorów rozpoznawalne. Błagam, nie zamykajcie dostępu do ciekawych słuchowisk przez takie ograniczenia

LK46 2010-01-19 09:16:59

Witaj Bartoszu!
Po przeczytaniu Twojej ostatniej korespondencji przyznaję całkowitą zasadność opinii, że powstał niezły bałagan co utwierdza mnie w przekonaniu, że ten zalew starych nowości w pewnym stopniu jest efektem mojego nowego wątku .
Rzeczywiście , do tej pory było wszystko ładnie poukładane a i strona była bezpieczna.
Portal ten jest przeglądany nie tylko przez zarejestrowanych i nie zawsze odpowiedzialnych internautów czego przykładem jest fakt zaproszenia mnie do Chomika , skąd zamiast słuchowiska otrzymałem plik trojanów.
Przyłączam się do przeprosin ADMIN-a z nadzieją że znajdzie czas na uporządkowanie tego nieporządku.

Bartosz 2010-01-19 05:28:09

Moj post jest o tym czego powinno brakowac w Sluchowiskach - no bo tak:

... apel DamyPik byl budujacy: "Jeżeli już - i to apel do WSZYSTKICH zarejestrowanych sympatyków słuchowisk - szukajcie w sieci.... kto tylko zechce .... ZAWSZE znajdzie coś czego nie mamy w naszych zbiorach".

I tak wiec ostatnio wiele nowych "starych" sluchowisk i nie tylko sluchowisk (?) zostalo dodanych do listy i CO MAMY TERAZ - WIELKI BALAGAN i to jeszcze jaki - brak opisow, zla klasyfikacja, nie najlepsza jakosc - i chociaz i ja tu zawinilem tez - nie lubie tego 'wygladu' - przeciez wszystko bylo tak ladnie poukladane, a teraz ... Wypada tylko przeprosic ADMIN i nie brac sie do tego co nie mozna zrobic 'najlepiej'.

Uklon w strone tych co robia 'najlepiej' (DamoPik! Audiofil!, Sluchacz!-dawno go nie bylo? i cala reszta DUZYCH at al.) -

- Antypody

LK46 2010-01-17 16:44:17

W jednej ze swoich wypowiedzi Bartosz napomknął o nienaruszalnych archiwach radiowych, których znaczną część zasobów można byłoby przypomnieć . Myślę o programach rozrywkowych takich jak Kabaret Starszych Panów, Podwieczorek przy mikrofonie , Studio 202 , Kabarety ; Owca , " 60 ", Elitę , Pod Egidą, Tey, Koftę, Młynarskiego itd....Można wyliczać bardzo długo.
Usiłuje robić to TV Kultura i dzięki jej za to. Uważam , że wielu z nas chętniej by posłuchało , aniżeli obejrzało i stąd moje pytanie do profesjonalistów ; - jakie istnieją możliwości " w tym temacie "
Współczesnych kabaretów dziś nie brakuje jednakże przyznaję , że ich nie rozumiem , zaś prezentowane teksty mnie przerastają.
Swoje wynurzenia kończę żartem Smolenia o różnicach w strefach czasowych.
[ ...12 maja 1981 r Breżniew zwołał posiedzenie Biura Politycznego KPZR w sprawie ujednolicenia stref czasowych .
.... towarzysze tak dalej być nie może !!!!
- dzwonię do Indiri Gandhi z życzeniami imieninowymi , a tam ..... już po imieninach
- dzwonię do Watykanu z kondolencjami po zamachu na papieża , a tam ....jeszcze nie było zamachu .
I tego mi brakuje .
Z poważaniem LK46
PS W miesiącu grudniu ub r ukazały się " Wspomnienia moich pamiętników " Jerzego Dobrowolskiego twórcy kabaretu Owca , które gorąco polecam . / znakomita literatura/