Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Forum

Widok wątków      Posty-chronologicznie


Nowy post:


Pytanie do Bartosza
LK46 2010-01-17 16:05:01

Niezamierzone porównanie jakości nagrań przerodziło się w kombatanckie wypominki i obawiam się , że zawiadujący portalem może nas pogonić na prywatne strony.
Bartoszowi na " militarne " pytanie odpowiadam:
- ...tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica wojskowa . Mogę tylko powiedzieć , mój karabin miał długą lufę i bagnet.
I w tej sytuacji proponuję rozpocząć nowy wątek pt. Czego mi brakuje w " SŁUCHOWISKACH

Bartosz 2010-01-17 06:17:08

....... a nade wszystko zdrowia ........(LK46)
........tym bardziej że coraz bardziej wzrok się męczy.......(LK46)

Chlopaki! - Moj dziadek jeszcze przed wojna (guess ktora?) mowil ze na sluch i oczy najlepszym lekarswem jest gazeta (czy tez 'gazetka' - to bylo dawno...), bo i to wzrok trzeba wytezyc a i w trabke mozna zwinac zeby lepiej slyszec (Pionier ?).
Na Antypodach doswiadczylem tez zdrowotnego dzialania plazy, ogolnie tez - ale chyba najbardziej na ten wzrok ...

Ale jak zaczniemy o zdrowiu to skonczymy na nagraniach radia Maria - co ma chyba tez jakas tam relacje... chociaz - czy ONI tez daja sluchowiska?

Uklony - Antypody

PS. LK46 - czy jezdziles na obozy wojskowe? - pamietasz AK47?

LK46 2010-01-16 17:22:55

Ponieważ zostałem wywołany do tablicy zacznę od przeprosin Damy Pik /i tak " najmłodszej " z dam / za mylną ocenę wieku , a tym samym zaczynam się utwierdzać w przeświadczeniu iż przynależę do klubu oldboyów, którego członkowie pamiętają głos młodej Marii Koterbskiej , bądź Stefana Martyki z wyjątkowo wrednej Fali 49.
W tej sytuacji w zakończeniu znacznej ilości korespondencji / postu ??? / należy do tradycyjnych pozdrowień dodawać ....... a nade wszystko zdrowia ........
Z poważaniem LK46

DamaPik 2010-01-16 12:44:28

Witam,
dyskusja ciekawa więc na dokładkę moje 3 grosze...
Co do LK46 to stwierdzenie "z młodszego pokolenia na czele z DAMĄ PIK..." jest bardzo pochlebne ale całkowicie mija się z prawdą, niestety...
Człowiek w latach siedemdziesiątych nagrywał 60-tkę Marcina Wolskiego, studio 202 czy wcześniej ITR.
Obowiązkowo magnetofon ZK 120 (z "magicznym oczkiem") czy też ZK 140.
Nieco później "Dama Pik" (magnetofon szpulowy) ale nick nie stąd...
Pionier także stał w domu i w latach 60-tych nasłuchiwało się Wolnej Europy...
Trochę dźwięków zachowało się z tamtego okresu.
Jakość niestety słaba ale... dla mnie osobiście to żadna przeszkoda.
Słowo jest tutaj najważniejsze i trzeba się cieszyć, że jest dostępne.

pozdrawiam
DamaPik

LK46 2010-01-16 09:17:24

Dziękuję za informację i miło było przypomnieć sobie czasy i obowiązujące wówczas zasady rozdzielnictwa tzw potrzeb wyższego rzędu związane z posiadaniem takiego hi-fi z kilkumetrową spiralą anteny z miedzianego drutu.Może sobie Pan wyobrazić z jaką dumą i wyższością nosiliśmy się po kupieniu AGI , w której taki wynalazek jak migające oczko fascynowało bardziej aniżeli treść nadawanego programu.Matysiaków słuchaliśmy familijnie , częstokroć z sąsiadami a na listach przebojów muzycznych królowały Śląsk,Mazowsze , zaś w niedzielę Dzierżanowski.
Cieszę się niezmiernie , że z przedziału naszego rocznika jest tylu " fanów " radia i dzięki wielu z młodszego pokolenia na czele z DAMĄ PIK i AUDIOFILEM możemy czerpać radość ze słuchania , tym bardziej że coraz bardziej wzrok się męczy.......
Z serdecznymi pozdrowieniami LK46

Bartosz 2010-01-16 07:17:34

To sa nagrania znalezione na internecie - i sa pewnie z epoki Pioniera lub troche pozniej (Pionier byl juz w latach 50-tych, tez mialem go w domu z czego bylismy bardzo dumni, rodzice go kupili - na talon ktory ojciec dostal z zakladu pracy, talon byl upowaznieniem do zakupu Pioniera za cala tygodniowa zaplate...), nagrania jeszcze w latach 70-80 tych szly najczesciej na tasme a potem, juz calkiem niedawno na komputery i mp3 wiec i jakosc jest z tamtych lat. A odszumianie i poszerzanie pasma - nie bardzo to pracuje na starych tasmach. Ale np nagranie Szwejka bardzo lubie. Cala moja 'zasluga' to wskazanie linku do sluchowiska. A opisy - tego po prostu nie wiem. Nie znam sceny teatralnej/radiowej w Polsce. Bawie sie na Antypodach w sluchowiska z sentymentu, troche dla innych a przede wszystkim dla dzieci na niedaleka przyszlosc.

Najlepiej byloby gdyby Polskie Radio sie 'odbrazilo' i udostepnilo swoja baze informacyjna i nagran audycji (co robi np. wloskie RAI) - jak na razie chlopaki w RP sie zacieli i od chyba roku wystawiaja do pobrania pare tych samych sluchowisk zaczynajac od ksiedza a konczac na matce (?) (zobacz http://www.polskieradio.pl/teatr/sluchowiska/artykul18_Matka.html) - chociaz ta kombinacja powinna ich nastawic bardziej przychylnie do sluchaczy ...

Pewnie ktos z grona 'sluchowiskowego' moze dodac opisy i byc moze wymienic cale nagranie na lepsze jakosciowo o ile takie jest dostepne.

To chyba na tyle - Antypody
PS A'propos Pioniera - to 46 to rocznik ?

To chyba na tyle

LK46 2010-01-16 05:14:34

Dzień dobry ,
Dlaczego ostatnio dodane słuchowiska nie posiadają żadnych opisów , zaś jakość zapisów przypomina akustykę radia PIONIER z lat 60-tych ?
Proszę nie zaliczyć pytania do złośliwych.
Z najlepszymi życzeniami LK46