Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Forum

Widok wątków      Posty-chronologicznie


Nowy post:


Głos wołającego na puszczy
rycombel 2015-10-24 23:00:14

Jeżeli Admin wziął sobie za punkt honoru, aby mimo wszystko nie umieścić "Słuchowisk w Jedynce" w gronie "Cykli słuchowiskowych", to może chociaż zmieni w "Popularnych tagach" zapis - "Słuchowisko w radiowej Jedynce" na "Słuchowisko w Jedynce" (co będzie zgodne ze wszystkimi zapowiedziami słuchowisk w Ramówce Polskiego Radia)??

Nie od rzeczy będzie tu wspomnieć, że "Słuchowisko w Jedynce" znajduje się już na czwartej pozycji "Popularnych tagów"!

rycombel 2015-09-27 14:57:37

Chodzi mi tylko o to, że w metodologii nazewniczej tego wortalu istnieją cykle/kategorie: "Wieczór ze słuchowiskiem" i "Scena Teatralna Trójki", a nie ma "Słuchowisko w Jedynce"? A czy będziemy to nazywać kategorią, czy podkategorią ma dla mnie mniejsze znaczenie.

Termin "Teatr Polskiego Radia" powstał w czasach kiedy PR nadawało tylko program na jednym kanale (pierwszym słuchowiskiem w historii Teatru Polskiego Radia była nadana na żywo Warszawianka Stanisława Wyspiańskiego). I wtedy ten termin rzeczywiście coś znaczył! Dziś, kiedy mamy trzy podstawowe kanały emisji Jedynkę (od 1926 r.), Dwójkę (od 1949 r.) i Trójkę (od 1962 r.) potrzeba czegoś bardziej identyfikującego niż ten szacowny i historyczny termin.

Nie bez znaczenia jest to, że (tu cytat z Wikipedii):

Słuchowiska teatralne ("Teatru Polskiego Radia" - dop. mój) emitowane są najczęściej w Programie 1 (Słuchowisko w Jedynce) i Programie 2 (Wieczór ze słuchowiskiem), rzadziej w Programie 3 Polskiego Radia (Scena Teatralna Trójki).

pavvvel 2015-09-27 00:46:11

Na początku każdego słuchowiska w PR1 jest zapowiedź "Teatr Polskiego Radia". "Słuchowisko w Jedynce" nadaje się na podkategorię (moim skromnym zdaniem). 

rycombel 2015-09-26 22:29:15

Po raz kolejny postuluję stworzenie nowej kategorii słuchowisk: "Słuchowisko w Jedynce"! Nie może być tak, że Dwójka ma swoją kategorię "Wieczór ze słuchowiskiem", a Jedynka "Słuchowisko w Jedynce" - nie!!