Forum

Widok wątków      Posty-chronologicznie


Nowy post:


Audycje o tematyce naukowej
jakoe 2014-02-01 01:53:58

Radio TOK FM

Czwartek, godz. 21:00. Zaprasza Karolina Głowacka.

21:00 - "Radiowa Akademia Nauk" - to przede wszystkim przegląd najnowszych i najciekawszych informacji ze świata nauki. To także rozmowy ze zdolnymi polskimi naukowcami o ich badaniach, marzeniach i o tym, jak im się pracuje w Polsce. Rozmawiamy także wreszcie o finansach - o kontaktach nauki z biznesem, o finansowaniu przez państwo - bo bez porządnych inwestycji w naukę, nie będzie porządnej gospodarki.

22:00 - "Biosfera" - opowieści o nieprzeciętnych postaciach historii i ich nieprzeciętnych biografiach. O tych ludziach słyszał prawie każdy, ale gwarantujemy - to co usłyszysz o ich życiu prywatnym będzie niemałym zaskoczeniem.

23:00 - "Klasyki dla grzeszników" - cotygodniowe odrabianie zaległych lekcji filmowych. Przypominamy produkcje, których grzech byłoby nie obejrzeć. Bo nie samymi nowościami człowiek żyje...

http://audycje.tokfm.pl/audycja/104

 

Sobota, godz. 20:00. Zaprasza Jan Stradowski

Odkrycia naukowe wpływają na nasze życie, nowe wynalazki towarzyszą nam na każdym kroku. Zmieniamy świat, a świat zmienia nas. Czy na lepsze? Jan Stradowski, szef działu nauki "Focusa" zaprasza do studia specjalistów od nauki, technologii i trendów cywilizacyjnych, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens - Człowiek 2.0 - i dokąd zmierza?

http://audycje.tokfm.pl/audycja/24

truffla33 2013-12-08 00:50:41

Ten program ""Czego nie ma w Trylogii" to porażka. Facet ględzi, plącze się, robi niepotrzebne dygresje. Nie chcę takiego gniota.

adam2a 2013-12-07 02:48:04

tquest: dzięki za odzew. Aczkolwiek akurat właśnie tą wskazaną audycję o kosmosie podałem jako wzorcową, a to o Trylogii, chociaż pewnie ciekawe i bym z chęcią wysłuchał (szkoda, że nie odwiedziłem forum kilka godzin wcześniej) to jednak tylko tematyka historyczno / okołohistoryczna / okołoliteraturowa. Chodzi mi o coś poświęconego stricte naukom ścisłym, eksperymentalnym technologiom - taki radiowy odpowiednik miesięcznika Świat Nauki, albo starej dobrej telewizyjnej Sondy.

Poza serią Kosmosem zdarzył się jeden odcinek Ludzi Ciekawych Wszystkiego na temat Voyagera: http://sluchowiska.ugu.pl/index.php?c=info&id=5136

Było słychać jak Giza bardzo jest w tego typu tematyce zagubiona , ale nadal bardzo ciekawe.

truffla33 2013-12-06 20:58:13

Dzięki za info o tym Radiu Gdańsk. Coś u mnie jest nie tak z nagrywaniem tego przekazu albo mam uszkodzony program, bo nie mogę nagrać "Czego nie ma w Trylogii", a bardzo chcę to mieć. Może ktoś nagrywa? 

tquest 2013-12-05 23:14:01

Czy chodzi Ci o coś takiego? Kosmos, astronomia i takie tam

A może o gawędy Władysława Zawistowskiego w Radio Gdańsk?

W piątki o 21:00 zapraszamy (Radio Gdańsk) na nowy program, którego autorem jest Władysław Zawistowski. Czego nie ma w Trylogii, będzie opowieścią o twórczości Henryka Sienkiewicza. Na naszej antenie będzie można dowiedzieć się wszystkiego, czego zabrakło w jego dziele. Poszukamy odpowiedzi, ile w Trylogii jest prawdy, a ile fikcji. Czy Skrzetuski, Wołodyjowski, Kmicic, Zagłoba, Ketling istnieli naprawdę i co się z nimi działo między Powstaniem Chmilnickiego a wojną polsko-mostkiewską oraz między potopem a wojną turecką. Opowiemy też o bitwach, które Sienkiewicz pominął w swoich książkach.

adam2a 2013-11-10 02:31:49

Sprawa może nie do końca związny ze słychowiskami, ale nadal tematyka radiowa: Czy ktoś może polecić jakieś audycje o tematyce naukowej/popularnonaukowej? Coś w typie cyklu Kosmos nadawanego na antenie Polskiego Radia: http://moje.polskieradio.pl/station/3/kosmos

Najlepiej, żeby dało się tego słuchać poprzez net.

Pozdrawiam