Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Forum

Widok wątków      Posty-chronologicznie


Nowy post:


POLSKA SZKOŁA SŁUCHOWISKA
mpg1605 2012-11-14 14:15:17

poszukuje tekstu słuchowiska "Opowieść wigilijna" w adaptacji Harasimowicza z Kowalewskim, Malajkatem, Kolbergerem i innymi

Robertus 2009-06-20 11:17:04

Super!!

To znaczy że - tak przynajmniej myślę - będą emitowane archiwalne słuchowiska a tam - pomarzmy sobie;P - Henryk Borowski, Emil Karewicz, Wiesława Mazurkiewicz, Gustaw Holoubek, Stanisław Zaczyk, Barbara Horawianka, Stanisław Jasiukiewicz, Ignacy Machowski, Mieczysław Voit etc.

Miód dla ucha

A gdyby tak też Powieść w Wydaniu Dźwiękowym (to również moim zdaniem polska szkoła słuchowiska), oto moje propozycje:

- PRZEMINĘŁO Z WIATREM
- POPIOŁY
- SŁAWA I CHWAŁA
- ALIANCI
- LEKCJA POLONEZA
- PILNA PRZESYŁKA DO LONDYNU
- LALKA
- EMANCYPANTKI
- FARAON
- KILKA DNI W RENO
- HRABIA MONTE CHRISTO

:*

Lucjan_bohme 2009-06-19 09:44:52

Od 3 lipca na antenie Dwójki emitowane będą słuchowiska współtworzące tzw. Polską szkołę Słuchowiska. Przypadają one na okres największego rozkwitu artystycznego Teatru Polskiego Radia i napływu wielu twórców do eteru. Ireneusz Iredyński, Sławomir Mrożek, Zbigniew Herbert, Henryk Bardijewski, Włodzimierz Odojewski to tylko niektóre nazwiska z tego grona artystyczno-radiowego. Bardzo się cieszę, że powstaje taki cykl (zresztą kontynuowany z zeszłego roku) bo to magia dla ucha, jak i materiał dla mojej pracy magisterskiej. Nie mógłbym o czym innym pisać, jak o słuchowisku Metafizyka, magia, psychologia, tajemnica - te cechy radiowego świata teatru wyobraźni skumulowane są w tych najstarszych nagraniach najbardziej.