Teatr Polskiego Radia

"Życiorys"
Zbigniew Herbert

Emisja: 2023-01-29

Średnia ocena: 0
Oddanych glosów: 0
Tagi:

Inne słuchowiska tego samego autora:

TPR
Dotknąć rzeczywistości
WZS
Drugi pokój (1958)
TPR
Drugi pokój (2008)
Drugi pokój (reż. J. Warnecki)
WZS
Jaskinia Filozofów
Jaskinia filozofów
STT
Król mrówek
TPR
Lalek (1962)
STT
Lalek (2008)
TPR
Lalek (reż. Dariusz Błaszczyk)
WZS
Listy naszych czytelników (2008)
WZS
Listy naszych czytelników (2010)
STT
Maja
TPR
Poeci są wyczuleni na zapach siarki. Zbigniew Herbert o Europie, Polsce pamięci i czułości
TPR
Powrót pana Cogito
WZS
Rekonstrukcja Poety

Audiomaniak
2023-01-29 20:34

download (link dostępny po zalogowaniu)

Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów zaprasza na spektakl „Życiorys"Dzisiaj, 29 stycznia, przeniesiemy się w świat poezji Zbigniewa Herberta, do którego zaprosi nas wspaniały aktor Wojciech Wysocki w swoim monodramie „Życiorys”.

W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta, monodram „Życiorys” łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi, metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, o ludziach, zwierzętach oraz o otaczających nas przedmiotach. Monodram wykonywany jest z muzyką "na żywo" w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka.

Wojciech Wysocki, oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i w radiu jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym. Sławę przyniosły mu role kapitana Wiesnicyna w ekranizacji "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego (1983) oraz dziennikarza Rafała w filmie psychologicznym Wojciecha Jerzego Hasa "Pismak" według powieści Władysława Terleckiego (1984).

Jako miłośnik, znawca i propagator poezji jest również twórcą, scenarzystą, reżyserem i wykonawcą monodramu „Życiorys”. Monodram stanowi prezentację starannie wybranych, połączonych przez artystę w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herberta, obejmujących niezwykle szerokie i wewnętrznie zróżnicowane spektrum tematyczne.

Muzyka Piotra Kajetana Matczuka jest niesamowitym dopełnieniem słowa. Ten znakomity kompozytor jest także liderem i założycielem zespołu PIRAMIDY. Pianista, gitarzysta, autor piosenek, autor muzyki teatralnej i filmowej – koncertował nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Serdecznie zapraszamy na spektakl, który odbędzie się 29.01.2023 o godz. 19:05 w Studio Koncertowym im. Tadeusza Nalepy.

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: