Rocznice / święta


Marcel Proust
(1871 - 1922)

96 rocznica śmierci

Francuski pisarz, autor powieści "W poszukiwaniu straconego czasu".

Ostatnio zalogowani
na stronie

Informacja dostępna po zalogowaniu

Powieść radiowa

"Stara baśń"
Józef Ignacy Kraszewski

Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Emisja: 2002

Średnia ocena: 4
Oddanych glosów: 5
Tagi:

Mariusz Benoit

1950 -
(narrator)

Marek Bargiełowski

1942 - 2016
(Hengo)

Łukasz Lewandowski

1974 -
(Gerda)

Franciszek Pieczka

1928 -
(Wisz)

Teresa Lipowska

1937 -
(Jaga)

Marek Obertyn

1952 - 2007
(Smerda)

Wieńczysław Gliński

1921 - 2008
(Sowa)

Adam Ferency

1951 -
(Popiel)

Grażyna Barszczewska

1947 -
(Brunhilda)

Dorota Landowska

1968 -
(Dziwa)

Janusz Kłosiński

1920 - 2017
(sługa Miłosza)

Władysław Kowalski

1936 - 2017
(Miłosz)

Andrzej Ferenc

1959 -
(Doman)

Tomasz Zaliwski

1929 - 2006
(Piastun)

Irena Kownas

1937 -
(Rzepicha)

Jacek Rozenek

1969 -
(Ludek)

Zofia Rysiówna

1920 - 2003
(Jaruha)

Krzysztof Wakuliński

1949 -
(Krwawa Szyjka)

Marcin Troński

1954 -
(Bumir)

Stanisław Brudny

1930 -
(stary przewoźnik)

Wiesław Michnikowski

1922 - 2017
(Wizun)

Eugeniusz Robaczewski

1931 - 2003
(Zabój)

Włodzimierz Bednarski

1935 -
(Żuło)

Andrzej Piszczatowski

1945 - 2011
(chrześcijanin I)

Aleksander Bednarz

1941 - 2013
(chrześcijanin II)

Lech Ordon

1928 - 2017
(Mirsz)

Janusz Bukowski

1941 - 2005
(kmieć)

Krzysztof Kołbasiuk

1952 - 2006
(Dobek)

Inne słuchowiska tego samego autora:

PWD
Bruhl
PWD
Dwie królowe
TPR
Hrabina Cosel (fragment)
TPR
Infantka
TPR
Miód kasztelański
RDZ
Z chłopa król
PWD
Z przygód awanturnika

gepard
2009-06-04 20:15

download (link dostępny po zalogowaniu)
Robertus
2009-06-08 10:47

Nie wszystkich aktorów poznałem, męczy mnie zwłaszcza Znosek;P, jak ktoś coś wie, pomocy:)

Robertus
2009-06-08 10:47


„Stara baśń” (2002)
Autor: Józef Ignacy Kraszewski
Reżyseria: Waldemar Modestowicz

odc. 1
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Marek Bargiełowski (Hengo), Łukasz Lewandowski (Gerda), Franciszek Pieczka (Wisz)

odc. 2
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Teresa Lipowska (Jaga), Franciszek Pieczka (Wisz), Marek Bargiełowski (Hengo)

odc. 3
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Franciszek Pieczka (Wisz), Marek Bargiełowski (Hengo), Marek Obertyn (Smerda), Teresa Lipowska (Jaga), (Sambor)

odc. 4
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Marek Obertyn (Smerda), Wieńczysław Gliński (Sowa), Adam Ferency (Popiel), Marek Bargiełowski (Hengo), Grażyna Barszczewska (Brunhilda), (Kos), (Sambor)

odc. 5
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Adam Ferency (Popiel), Marek Obertyn (Smerda), (stary), Marek Bargiełowski (Hengo), Łukasz Lewandowski (Gerda), Franciszek Pieczka (Wisz), Dorota Landowska (Dziwa)

odc. 6
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Adam Ferency (Popiel), Franciszek Pieczka (Wisz), Janusz Kłosiński (sługa Miłosza), Władysław Kowalski (Miłosz)

odc. 7
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Andrzej Ferenc (Doman), Tomasz Zaliwski (Piastun), Franciszek Pieczka (Wisz), Irena Kownas (Rzepicha), (Znosek), (Zięba), Teresa Lipowska (Jaga), (Sambor), Jacek Rozenek (Ludek)

odc. 8
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Marek Obertyn (Smerda), Franciszek Pieczka (Wisz), (Sambor), Jacek Rozenek (Ludek), Wieńczysław Gliński (Sowa), Andrzej Ferenc (Doman), Dorota Landowska (Dziwa), (Mroczek), (Zięba)

odc. 9
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), (parobek I), (parobek II), Andrzej Ferenc (Doman), (Znosek), Dorota Landowska (Dziwa), Zofia Rysiówna (Jaruha)

odc. 10
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Wieńczysław Gliński (Sowa), Jacek Rozenek (Ludek), Dorota Landowska (Dziwa), (Żywia), Zofia Rysiówna (Jaruha), (Duży), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka)

odc. 11
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Marcin Troński (Bumir), Andrzej Ferenc (Doman), Zofia Rysiówna (Jaruha), (Znosek), Dorota Landowska (Dziwa), (Sambor), Stanisław Brudny (stary przewoźnik), Wiesław Michnikowski (Wizun)

odc. 12
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Dorota Landowska (Dziwa), (niania), Wiesław Michnikowski (Wizun), Adam Ferency (Popiel), Grażyna Barszczewska (Brunhilda), Marek Obertyn (Smerda), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka)

odc. 13
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), (syn Miłosza), Grażyna Barszczewska (Brunhilda), (Mucha), Adam Ferency (Popiel), (sługa Popiela), Marek Obertyn (Smerda), Władysław Kowalski (Miłosz), (Mściwoj), Eugeniusz Robaczewski (Zabój)

odc. 14
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), (Mściwoj), Eugeniusz Robaczewski (Zabój), Adam Ferency (Popiel), (sługa Popiela), Marek Obertyn (Smerda), Władysław Kowalski (Miłosz), Włodzimierz Bednarski (Żuło), Marcin Troński (Bumir), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka), Wiesław Michnikowski (Wizun)

odc. 15
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Zofia Rysiówna (Jaruha), Marek Obertyn (Smerda), Adam Ferency (Popiel), Tomasz Zaliwski (Piastun), Irena Kownas (Rzepicha), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka)

odc. 16
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Andrzej Piszczatowski (chrześcijanin I), Aleksander Bednarz (chrześcijanin II), Tomasz Zaliwski (Piastun), Irena Kownas (Rzepicha)

odc. 17
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Tomasz Zaliwski (Piastun), Andrzej Piszczatowski (chrześcijanin I), Aleksander Bednarz (chrześcijanin II), Irena Kownas (Rzepicha), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka), Lech Ordon (Mirsz), Andrzej Ferenc (Doman), Dorota Landowska (Dziwa), (niania)

odc. 18
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Andrzej Ferenc (Doman), (Mila), Lech Ordon (Mirsz), Dorota Landowska (Dziwa), Wiesław Michnikowski (Wizun), Zofia Rysiówna (Jaruha), Grażyna Barszczewska (Brunhilda), Marek Obertyn (Smerda), Adam Ferency (Popiel), (młody kniaź), (młody kniaź)

odc. 19
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Grażyna Barszczewska (Brunhilda), Adam Ferency (Popiel), (młody kniaź), (młody kniaź), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka), Marcin Troński (Bumir)

odc. 20
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Grażyna Barszczewska (Brunhilda), Marek Obertyn (Smerda), Adam Ferency (Popiel), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka), Andrzej Ferenc (Doman), (Znosek), Tomasz Zaliwski (Piastun), Jacek Rozenek (Ludek), Włodzimierz Bednarski (Żuło), Janusz Bukowski (kmieć), Krzysztof Kołbasiuk (Dobek), Zofia Rysiówna (Jaruha)

odc. 21
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Wiesław Michnikowski (Wizun), Krzysztof Wakuliński (Krwawa Szyjka), Jacek Rozenek (Ludek), Krzysztof Kołbasiuk (Dobek), Marek Bargiełowski (Hengo)

odc. 22
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Zofia Rysiówna (Jaruha), (Mila), Andrzej Ferenc (Doman), Lech Ordon (Mirsz), (młody kniaź), (młody kniaź), Wiesław Michnikowski (Wizun), (niania), Dorota Landowska (Dziwa)

odc. 23
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Wiesław Michnikowski (Wizun), Andrzej Ferenc (Doman), Dorota Landowska (Dziwa), Zofia Rysiówna (Jaruha), Andrzej Piszczatowski (chrześcijanin I), Aleksander Bednarz (chrześcijanin II), Janusz Bukowski (kmieć), Tomasz Zaliwski (Piastun)

odc. 24
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), (młody kniaź), (młody kniaź), Władysław Kowalski (Miłosz), Janusz Kłosiński (sługa Miłosza), Marek Bargiełowski (Hengo), Tomasz Zaliwski (Piastun), Jacek Rozenek (Ludek), Krzysztof Kołbasiuk (Dobek)

odc. 25ost.
Obsada: Mariusz Benoit (narrator), Tomasz Zaliwski (Piastun), Krzysztof Kołbasiuk (Dobek), Wiesław Michnikowski (Wizun), Jacek Rozenek (Ludek), Andrzej Ferenc (Doman), Dorota Landowska (Dziwa), Marcin Troński (Bumir), (młody książę), (młody książę), Andrzej Piszczatowski (chrześcijanin I), Aleksander Bednarz (chrześcijanin II)

carina3
2009-07-20 12:06

dziękuję :-)

gapa
2009-11-04 17:51

dzięki

kurier3
2010-11-03 19:37

Józef Ignacy Kraszewski - Stara baśń
Teatr Polskiego Radia
Radiopowieść

Emisja:
Polskie Radio Bis: Wrzesień - Październik 2003 roku; godzina: 22:00 - 22:15
Polskie Radio Bis: Grudzień 2002 roku - Styczeń 2003 roku; godzina: 19:00 - 19:15

Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Adaptacja: Anna Borkowska

pingwin
2012-10-12 17:25

download (link dostępny po zalogowaniu)

link24
2012-12-19 20:16

:) dzieki takim ludziom jak pibngwin swiat staje sie lepszy :)

tquest
2014-10-06 13:36

download (link dostępny po zalogowaniu)

pingwin
2017-09-12 21:08

Wg e-teatr Grzegorz Damięcki-Sambor, Wojciech Wysocki-Znosek, Jacek Kopczyński-Kos, Janusz Bukowski-Zięba, Krzysztof Szczerbiński-Parobek, Monika Kwiatkowska-Żywia, Piotr Nowak-Duzy, Irena Jun-Niania, Tomasz Marzecki-Mściwój, Katarzyna Tatarak-Mila, Karol Wróblewski-Leszek, pierwszy syn Popiela

Dodaj link/komentarz...

Użytkownik: Data dodania:
Link do pobrania:
Komentarz:

Historia ostatnich odwiedzin: